گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
سپتامبر 19, 2012 کد خبر : 12591 خبر ها

استناندار گیلان خبر داد :

هزار فرصت شغلی از محل مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در گیلان ایجاد شد

هزار فرصت شغلی از محل مشاغل خانگی و کسب و کار خرد در گیلان ایجاد شد

ˈگیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان از تصویب ۳۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح توسعه بخش کشاورزی استان در سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون ۱۶۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

کیهان هاشم نیاˈ روز سه شنبه در کارگروه توسعه کشاورزی استان، این تسهیلات پرداختی را در بخش تولیدات دامی، مکانیزاسیون کشاورزی، باغبانی، صنایع ، دامپزشکی، ابریشم، زراعت و منابع طبیعی اعلام کرد.
وی افزود: در این راستا از محل توزیع اعتبارات طرح توسعه کشاورزی، هم اکنون برای یک هزار و ۱۴۲ نفر در ۱۶ شهرستان استان، فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد شده است.
هاشم نیا اضافه کرد: استان گیلان از ظرفیت و توانمندی های بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است که باید با بهره گیری از این توانمندی ها در جهت رشد اقتصاد کشاورزی و توسعه این بخش گام های تاثیرگذارتری برداریم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت پرورش ماهیان خاویاری در استان اظهار کرد: استان های دیگر نباید در این بخش از گیلان جلو باشند، لذا ایجاد عرصه های جدید که بتواند توسعه این بخش را تسریع کند، ضروری است.
منبع : ابرنا
هاشم نیا همچنین با اشاره به اینکه عرصه های جدید فقط در بخش کشاورزی نیست، تاکید کرد: از تالاب ها، دریاها، استخرها و سایر بخش ها می توانیم در بخش توسعه تولیدات بخش کشاورزی بهره ببریم.

وی در ادامه با تاکید بر طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی و فنی هستند، یادآور شد: طرح های توسعه کشاورزی در اقتصاد مقاومتی مهم و اثر گذار بوده و هر پروژه ای که دارای توجیه اقتصادی است، می توانیم به بخش خصوصی هدایت کنیم تا طرح ها هرچه سریعتر اجرایی شود.

هاشم نیا همچنین خواستار احیای عرصه های غیرفعال در بخش کشاورزی، بخش های ترویجی کشاورزی و استفاده از دانش آموختگان رشته کشاورزی، اتخاذ سیاست های یکپارچه سازی در بخش تولیدات دامی، اولویت پرداخت تسهیلات توسعه ای برای طرح های نیمه تمام کشاورزی شد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی