گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 30, 2016 کد خبر : 45425 خبر ها

۶۳ هزار میلیارد تومان درآمد تخیّلی در بودجه ۹۵ + جدول

۶۳ هزار میلیارد تومان درآمد تخیّلی در بودجه ۹۵ + جدول

گیلانیان : گزارش جدید یک موسسه پژوهشی مطرح کشور نشان می‌دهد، دولت در لایحه بودجه ۹۵ بیش از ۶۳ هزار میلیارد تومان درآمد غیرقابل تحقق، پبش بینی کرده است.

در گزارش مقدماتی این موسسه پژوهشی با اشاره به جمع منابع عمومی ۲۶۷ هزار میلیارد تومانی دولت در لایحه بودجه ۹۵ کل کشور آمده است: ۱۴۹ هزار میلیارد تومان از این منابع مربوط به ردیف درآمدها، ۷۳ هزار میلیارد تومان مربوط به واگذاری دارایی های سرمایه ای (فروش نفت) و ۴۵ هزار میلیارد تومان هم مربوط به واگذاری دارایی های مالی است.

این موسسه با اشاره به غیرقابل تحقق بودن بخش مهمی از این درآمدها افزود: از مجموع ۱۴۹ هزار میلیارد تومان در ردیف درآمدها حداکثر ۱۲۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تحقق می یابد و ۲۷۶۰۰ میلیارد تومان بیش برآورد است.

بر اساس گزارش این موسسه که بزودی پس از نهایی شدن به نهادهای مسئول هم ارائه خواهد شد، حدود ۲۹۰۰ میلیارد تومان از منابع واگذاری دارایی های سرمایه ای و ۳۲۸۰۰ میلیارد تومان از منابع واگذاری دارایی های مالی در بودجه ۹۵ محقق نخواهد شد و در مجموع بیش از ۶۳ هزار میلیارد تومان از درآمدهای لایحه بودجه سال آینده غیر قابل تحقق است.

این گزارش افزایش ۲٫۵ برابری فروش اسناد خزانه اسلامی ، اوراق مشارکت و صکوک اجاره در لایحه بودجه ۹۵ را یکی از مهمترین منابع درآمدی غیرقابل تحقق اعلام کرد و افزود: دولت در لایحه بودجه سال آینده از روش بیش برآوردی منابع غیرنفتی استفاده کرده است./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی