گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
اکتبر 16, 2012 کد خبر : 13557 خبر ها

با حضور جمعي از مقامات استاني و كشوري :

هشتمین نمایشگاه کتاب گیلان افتتاح شد

هشتمین نمایشگاه کتاب گیلان افتتاح شد

گیلانیان : هشتمین نمایشگاه کتاب گیلان با حضور آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ، مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در رشت افتتاح شد.

آیت الله ˈ زین العابدین قربانیˈ روز دوشنبه در مراسم گشایش هشتمین نمایشگاه کتاب گیلان اظهار کرد: نباید اجازه داد روح کتابخوانی در جامعه کمرنگ شود بلکه باید نسل جدید را هرچه بیشتر به فرهنگ کتابخوانی آموخته کرد.
وی کتاب را بهترین محدث دانست و افزود: نبایستی اجازه داد اینترنت، ماهواره و دیگر ابزارهای ارتباطی عصر کنونی، فرصت کتابخوانی را بربایند.

امام جمعه رشت ادامه داد: اندیشه های اندیشمندان در کتاب با دقت اداشده و ماندگار است حال آنکه کلام، از این قدرت بی بهره است.

آیت الله قربانی با اشاره به دانشمند گیلانی قرن چهارم گفت: کتاب موجب شده تا امروز و در عصر حاضر دنیا از نوشتار ˈکوشیار دیلمیˈ فاضل و دانشمند گیلانی بهره مند شوند.

وی گشایش نمایشگاه کتاب را فرصتی برای آشنایی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه دانست.

حمید حاذق‌نیکرو ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز گفت: نشر کتاب حاصل تلاش و کوشش محققان، فرهیختگان و اندیشمندان است که به دست توانمند دیگر هنرمندان به کتاب تبدیل می‌شود و نمایشگاه کتاب تاثیر مهمی در رشد و توسعه شاخص های علمی منطقه دارد.

وی افزود: استقبال مطلوب دانش‌ آموزان، دانشجویان، طلاب و استادان حوزه و دانشگاه همواره مورد توجه و اهمیت دست‌ اندرکاران برپایی این نمایشگاه بوده است.

وی همچنین نقش نمایشگاه کتاب گیلان در ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی استان را بسیار تاثیرگذار دانست و اظهارداشت: این خطه از ایران اسلامی  به لحاظ مراکز دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی جزو استان های شاخص کشور محسوب می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: در این نمایشگاه ۴۲۰ ناشر از سراسر کشور جدیدترین کتاب‌های خود را در موضوعات مختلف ارائه کرده ‌اند که از میان آنها ۳۵۰ ناشر کشوری و ۷۰ ناشر استانی هستند.

وی ادامه داد: نمایشگاه امسال در فضایی به وسعت سه هزار مترمربع و ۲۴۰ غرفه برپا شده است و کتاب ها با ۴۰ درصد تخفیف به فروش می‌ رسند.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی