گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
آگوست 15, 2012 کد خبر : 11558 انتخاب سردبیر خبر ها

"خودی‌ها به جان هم افتاده‌اند"

هشدارهای احمدی‌نژاد در مکه

هشدارهای احمدی‌نژاد در مکه

گیلانیان : رییس جمهور با بیان اینکه آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو و با دخالت غربی‌ها به دست نخواهد آمد گفت: با نهایت تاسف مجبوریم این واقعیت را بپذیریم که دشمن فراموش شده است و خودی ها به جان هم افتاده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در مکه در سخنانی روشنگرانه هشدارهای قاطع ، تاریخی و صریحی درباره تحولات منطقه خطاب به سران برخی کشورهای منطقه بیان کرد.

محمود احمدی نژاد با تاکید بر اینکه نباید دشمن را دست کم گرفت و باید توجه داشت که آنان برای همه کشورها برنامه و طراحی هایی دارند، اظهار داشت: تمام دل خوری ها و اختلافات شخصی و قومی و طایفه ای و مذهبی، زنده شده و با حداکثر قدرت در حال اثرگذاری است. آیا شادکامی آشکار دشمن را نمی بینیم؟

وی خاطر نشان کرد: همه به جان هم افتادند، پول و اسلحه می دهند، برای کوبیدن یکدیگر اصلاً دشمن فراموش و از دستور کار فعالان سیاسی خارج شده است.

رییس جمهور با طرح این سوال که روند دشمنی ها به سوی کیست؟ به سوی استکبار و صهیونیست ها و یا برادران مسلمان و هموطنان و دوستان؟ گفت: آیا غیر از این است که برادرانی که باید در یک صف واحد ضمن احترام به حقوق اساسی یکدیگر یعنی آزادی، عدالت و کرامت متحداً در مقابل دشمنان بایستند، در مقابل هم صف آرایی کرده و با نهایت خشونت یکدیگر را می کوبند.

وی افزود: با نهایت تاسف مجبوریم این واقعیت را بپذیریم که دشمن فراموش شده است و خودی ها به جان هم افتاده اند و دردمندانه باید گفت که دشمن در بخشی از طراحی های خود موفق شده است.

احمدی نژاد گفت: می خواهم گله ای داشته باشم، متأسفانه غفلت کرده و در دام دشمن افتادیم بدون اینکه توجه کنیم که در حال ورود به جنگ تمام عیار و خانمانسوز و بی حاصل قومی و مذهبی هستیم که ممکن است دهها سال به طول انجامد. متاسفانه اکنون نیز در نقشه دشمن بازی می شود.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: کسانی که با شعار تغییر در سیاستهای استکباری دولت امریکا به روی کار آمدند به جای اصلاح رفتار زشت و سلطه طلبانه آن دولت در منطقه و جهان و احترام به ملتها و دولتها و تأمین خواسته های به حق مردم امریکا، امروز هدف اصلی خود از شعار تغییر را تغییرات در منطقه ما اعلام می کنند و برای همه خط و نشان می کشند.

احمدی نژاد تصریح کرد: استعمارگران و برده داران دیروز و عاملان همه بدبختی های ملتها یکباره طرفدار حقوق مردم شده اند.

رییس جمهور با بیان اینکه نیروی نظامی ناتو خواب حمله به منطقه و تسلط دوباره بر آن را می بیند، گفت: امروز همه ما بدون اینکه متوجه باشیم وارد یک نقشه شده ایم، نقشه ای که توسط دشمن طراحی شده است. بدون دلیلی روشن و چه بسا بر اساس اطلاعات نادرست و به بهانه های گوناگون شخصی، قومی و تاریخی و حتی مذهبی با یکدیگر دشمنی می کنیم و چنانکه پیداست بهترین فرصت را رایگان به دشمن تقدیم می کنیم و امکانات مادی و رسانه ای و بلکه نظامی علیه یکدیگر به کار گرفته شده و جنگ تبلیغاتی به اوج رسیده است.

احمدی نژاد تاکید کرد: در شرایط کنونی دشمن فرصت پیدا کرده است تا بدون هزینه و با ثروت و اسلحه و نیروی انسانی خودمان، ظرفیتهای ملی و بین المللی ما را منکوب و ملتهای ما را از فرصتهای رشد و تعالی محروم سازد و خطر رژیم صهیونیستی و حامیان او تقریباً به فراموشی سپرده شده است.

رییس جمهور افزود: سئوال من این است که امروز در منطقه ما چه کسانی، چه کسانی را می کشند در افغانستان، عراق، سوریه، سودان، بحرین و یمن و لیبی و سایر کشورها چه کسانی با چه کسانی مقابل هم قرار گرفته اند.

احمدی نژاد گفت: اگر بپذیریم که عدالت، آزادی و کرامت حق همه ملت هاست و همه در یک کشتی و دارای یک سرنوشت هستیم و خطر رژیم صهیونیستی و اربابان او عظیم است ، باید دست به دست هم از یک سو در فضایی برادرانه مشکلات کشورها را بر اساس آزادی و عدالت حل کنیم و انتخابات آزاد و عادلانه را برپا نماییم و از سوی دیگر در برابر دشمنان مشترک، جبهه متحد تشکیل دهیم.

رییس جمهور تصریح کرد: تا دیر نشده است باید خودمان آستین ها را بالا زده و اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند و برای زندگی ما خط مشی تعیین کنند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: برای حل اختلاف بین گروههای مختلف و یا بین آنها و دولتها و نیز برای ایجاد فضای برادری و انجام اصلاحات اساسی در کشورها و همچنین حل اختلاف بین دولتها پیشنهاد می کنم ، یک نهاد داوری متشکل از افراد مؤمن و متعهد و عادل و مورد وثوق با اختیارات کامل و سازوکار داوری عادلانه و روشن تشکیل داده و ایمان مردم و قدرت دولتهایمان را تضمین و پشتوانه داوری های او قرار دهیم و همه متعهد شویم که قضاوت های آن نهاد را بپذیریم.

رییس جمهور اظهار داشت: احاله داوری و تصمیم به نهادهای وابسته به استکبار جهانی و یا خود مستکبران همیشه به ضرر همه ما بوده و تجربه نشان داده است که آنان دوست و امین نیستند. خداوند ما را به پرهیز از رجوع به داوری آنان و ارجاع اختلافات به داوری مؤمنان فرمان داده است.

وی با بیان اینکه باید نشان دهیم که راه حلهای بهتری برای اداره جوامع و جهان امروز داریم، گفت: باید در برابر پیامبر اعظم(ص) و خدای متعال برای اقدامات امروزمان دلیل محکم داشته باشیم؛ بدیهی است که موضوع تشکیل نهادی برای داوری در عین اهمیت و کارکردی که برای همه اعضا دارد نیازمند گفتگوی بیشتر در جزئیات است و از این جهت پیشنهاد می کنم نشست بعدی سران در اولین فرصت برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود و اینجانب آماده ام تا همه برادران خود را در تهران میزبانی کنم.

رییس جمهور در ادامه توجه ویژه به رژیم اشغالگر صهیونیستی و صهیونیستها را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه همه می دانید که رژیم ضد بشری صهیونیستی یک غده سرطانی بدخیم است که با ادامه حضور او در سرزمین فلسطین همه منطقه در خطر خواهد بود ، اظهار داشت: دشمن با یک طراحی پیچیده و حتی با ژست برخورد با صهیونیستهای تندرو به دنبال تثبیت این رژیم است. مگر نه اینکه دولت امریکا بارها اعلام کرده و می کند که به حفظ رژیم صهیونیستی متعهد می باشد.

احمدی نژاد گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت کرده و مدتهای طولانی در خط مقدم دفاع از آرمان فلسطین بوده است ولیکن امروز اعلام خطر می کنم که دشمن شکست خورده و در برابر ملت ها، با طرح فریبکارانه تشکیل دو دولت در فلسطین در صدد تثبیت صهیونیستهای غاصب و گرفتن فرصت تاریخی برای بازسازی سلطه خود در منطقه است.

رییس جمهور تصریح کرد:‌ تمام سرزمین فلسطین متعلق به ملت فلسطین است که با اراده و رأی آزاد آنان اداره خواهد شد و صهیونیست های بی فرهنگ نباید حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین حاکمیت داشته باشند، در غیر این صورت در آینده نه چندان دور باید شاهد تکرار جنایات آنان و نابسامانی و تفرقه گسترده تر بین خودمان باشیم.

احمدی نژاد تاکید کرد: با توجه به تحولات منطقه امسال باید روز قدس پرشورتر و پرشکوهتر از همیشه در تمام جهان برپا شود.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه این اجلاس در یکی از خطیرترین مقاطع تاریخی منطقه ای و بین المللی برگزار می شود و ملت ها و دولتها چشم دوخته اند که ما چه می کنیم، اظهار داشت: حدود دو سال است که کشورهای مسلمان دچار التهاب و تحولات بسیار مهمی هستند که سرنوشت مسلمانان و به نوعی جهان به آن وابسته است. بدیهی است که در اولویت باید ضرورتها، بسترها و عوامل مؤثر در تحولات و چگونگی مدیریت آن را به خوبی شناخت. این تحولات باید در منطقه مدیریت شود و بهترین ثمرات را برای ملتها نتیجه دهد.

در صورتی این تحولات توسط دیگران که دارای سابقه دیرینه خصومتند مدیریت شود آنگاه باید منتظر آسیبهای جدی به ملتها و منابع منطقه بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز با دو موضوع اساسی و بسیار مهم مواجهیم که باید هر دو را به موازات هم مورد توجه قرار دهیم، گفت: ضرورت تأمین حقوق اساسی و رفاه و سعادت مردم و همچنین توجه به دشمنان تاریخی و قدرتمند و قسم خورده ملتها به ویژه ملتهای مسلمان دو موضوع مهم پیش روی ماست.

رییس جمهور با اشاره به موضوع اهمیت توجه به حقوق اساسی مردم، گفت: همه انسانها حق دارند از کرامت، عدالت و آزادی و پیشرفت و رفاه برخوردار باشند این حق قطعی و خدادادی است، خداوند انسانها را آزاد خلق کرده است و زندگی با کرامت و سعادتمند را برای همگان مقرر فرموده است. بدون عدالت و آزادی و کرامت، شخصیت و حقیقت انسانی شکوفا نمی شود، پیامبر عزیز ما و اسلام ناب محمدی (ص) پیشگام و پرچمدار این حقوق برای همه ملتها بوده اند.

وی افزود: پرستش و عبودیت حقیقی و رسیدن به قله های کمال انسانی در سایه عدالت و آزادی و کرامت محقق خواهد شد؛ همه ملتها از جمله ملتهای ما در اولویت اول، حق دارند از این حقوق به طور کامل و در حد اعلاء برخوردار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه بدیهی است که ما با جامعه تراز اسلام حقیقی فاصله داریم و ملتهای ما از شرایط حاکم بر خود راضی نیستند لذا انجام تغییرات و اصلاحات یک ضرورت است، تصریح کرد: هیچ کس نباید و حق ندارد درباره ضرورت اصلاحات و تأمین کامل حقوق اساسی مردم ذره ای تردید به خود راه دهد.

احمدی نژاد در ادامه به طراحی دشمنان علیه ملت های منطقه و ارزشهای الهی و انسانی اشاره کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار صدها سال در آرزوی تسلط بر منطقه ما یعنی منطقه فرهنگ و ثروت بوده است و هزاران توطئه طراحی و اجرا شده و جنگهای متعددی بر ملتهای ما تحمیل شده است.

رییس جمهور افزود: نباید فراموش کنیم که جبهه استکبار با یک طراحی فریبکارانه، جنایتکارترین افراد را به واسطه رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی به زور سلاح در قلب منطقه ما یعنی فلسطین مظلوم تحمیل کرده و به واسطه او شخصیت، حقوق و اعتبار دولتها و ملتها را لگدمال کرده است.

احمدی نژاد اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که صهیونیستها از زشتکارترین عناصر شناخته شده تاریخ هستند که برای تأمین منافع نامشروعشان ارزشهای الهی و انسانی را قربانی می کنند. دست به هر کاری می زنند، فرهنگ ها را نابود می کنند و سرزمینها را به آتش می کشند. جنگ راه انداخته و زندگی و اموال مردم را غارت می کنند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: جبهه استکبار اکثر مراکز اصلی اقتصادی و رسانه ای و قدرت را در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی در اختیار دارند و به دنبال تسلط بر تمام جهان هستند و تسلط بر منطقه ما را لازمه تسلط بر جهان می دانند و این یک طراحی تاریخی است که حداقل پانصد سال سابقه دارد.

احمدی نژاد با بیان اینکه حدود صد سال دشمنان ما رو به جلو و ملتهای ما در حال انفعال بوده اند، خاطر نشان کرد: در پی بیداری عظیم ملتها در دهه های اخیر و به دنبال زیر سئوال رفتن اساس رژیم جعلی صهیونیستی و به خطر افتادن منافع نامشروع آنان در برابر مقاومت جانانه مردم فلسطین و ملتهای منطقه و بلکه جهان، آنان طرحها و توطئه های جدیدی را به اجرا گذاشته اند و می خواهند مانع از پیشرفت و عزت ملتها شوند و رژیم اشغالگر صهیونیستی را از قهر ملتها نجات دهند.

رییس جمهور گفت: دشمنان ملت ها به دنبال خاورمیانه جدیدی هستند که به طور کامل تحت سلطه آنان و تأمین کننده منافع نامشروع آنان باشد از این رو آنها برای همه کشورهای منطقه برنامه ریزی کرده اند و کسی استثناء نیست؛ آنها هیچ یک از ما را پیشرفته و قدرتمند و عزیز نمی پسندند.

احمدی نژاد خطاب به حاضرین اجلاس و همه ملت ها گفت: باید هوشمندانه هر دو موضوع یعنی ضرورت قطعی اصلاحات و تأمین حقوق اساسی ملتهایمان و همچنین مقابله شجاعانه و مدبرانه با توطئه ها و تحمیلات دشمنان قسم خورده را با هم در نظر بگیریم و در این مسیر نه وجود دشمن و طراحی و تحمیلهای او باید مانع از تأمین کامل حقوق اساسی ملتهایمان شود و نه، اشتغال به اصلاحات ما را از دشمن و برنامه هایش غافل نماید.این دو یک حقیقت و یک مأموریتند و لازم و ملزوم یکدیگر می باشند.

رییس جمهور گفت: از عوامل اصلی عدم تأمین حقوق اساسی و تحمیل شرایط غیر انسانی بر ملتها حضور، نفوذ و اقدامات دشمنان است.

احمدی نژاد اظهار داشت: گرچه امروز ملتها به درستی بیدار شده اند و به دنبال تأمین حقوق اساسی خود هستند، اما دشمن هم طراحی های خو را دارد از این رو شرایط خطیر و حساسی پدید آمده است که باید از این شرایط، هوشمندانه و با موفقیت عبور نماییم.

رییس جمهور افزود: باید با کمک یکدیگر و بر اساس برادری، همزمان اصلاحات را انجام دهیم و هم دشمن را از منطقه بیرون کنیم و برای تحقق این هدف ما همه امکانات را در اختیار داریم البته باید مراقب باشیم که لحظه ای غفلت ممکن است دشمنان و صهیونیستها را برای صد سال بر منطقه و کشورهای ما مسلط کند.

احمدی نژاد در ادامه ضرورت وحدت و همدلی کشورها و ملت های منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت: اولین لازمه تأمین حقوق اساسی ملتها و مقابله با طرحیهای دشمنان، وحدت و همدلی است؛ پیامبر عزیز ما پیامبر وحدت است و ما را به برادری فرا خوانده است. خداوند یکی است، قرآن یکی، دین اسلام یکی و پیامبر ما یکی است. او ما را دعوت به برادری و زندگی سعادتمند در سایه توحید و عدالت و آزادی و کرامت کرده است.

رییس جمهور تصریح کرد: اگر همدلی لازم، محقق نشود خطر در کمین است. این خطر شامل همگان است و هیچ کس از آن مصون نیست؛ زیاده خواهانی که در آرزوی استیلا بر انرژی و منابع سرشار منطقه اند را نمی توان به دوستی برگزید و به وفاداری آنان اعتماد کرد زیرا آنها فقط به منافع نامشروع و نامحدود خود می اندیشند. پایان کار کسانیکه فریب وعده های دروغ آنها را می خورند سخت و تلخ و قضاوت تاریخ درباره فریفتگان بسیار سنگین خواهد بود.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه تأمین حقوق مردم رد سایه وحدت و همدلی محقق می شود، گفت: درگیریها به ضرر همه است. هر گلوله ای که شلیک می شود و هر یک نفر که به زمین می افتد کینه ها و مشکلات عمیق تر و حل مسائل سخت تر می شود. و هر کس که فرمان درگیری می دهد و یا به دنبال تشدید کینه ها و درگیریهاست در خط دشمن است و قطعاً برادری و دوستی بهتر از دشمنی است.

رییس جمهور تصریح کرد: رمز و راز پیروزی، همدلی و وحدت همگان و کنار گذاشتن اختلافات و خودخواهی ها و برتری جوییها و گفتگو و تعامل سازنده و برادرانه است.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید خودمان و با روشهای خودمان مسائل خود را حل و فصل کنیم ، گفت: دولتهای استکباری نمی توانند و نباید به ما درس آزادی و عدالت بدهند. آنان خود منشأ بی عدالتیها و دیکتاتوریها هستند و به ملتهای خود نیز ترحم نکرده و شرایط ناعادلانه وسختی را به آنها تحمیل کردند.

رییس جمهور اضافه کرد: امروز مردم آمریکا و اروپا نیز اسیر برخی حاکمان ناکارآمدی هستند که توسط صهیونیست های بی فرهنگ بر آنها تحمیل شده و مجال اعمال اراده را از آنها سلب کرده اند از این روست که همه ملتها به تنگ آمده اند و فریاد می زنند ولی فریادرسی ندارند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: مردم در چنگال نظامات حزبی و رسانه های وابسته به صهیونیسم اسیر و با ثروتهای غارت شده از منابع سایر ملتها مواجه اند. در بهترین حالت باید از یک حزب به حزب دیگری که در واقع نسخه دوم همان است پناه ببرند و دوباره روز از نو و روزی از نو.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولتهای استکباری نمی توانند الگوی ما باشند حتی اگر چهره و نقاب را عوض کنند، تصریح کرد: آزادی و دموکراسی از لوله تفنگ ناتو و با دخالت غربیها به دست نخواهد آمد.

احمدی نژاد گفت: دولت های استکباری در اداره امور خودشان شکست خورده اند و خسارات سنگینی بر جامعه بشری تحمیل کرده اند نباید اجازه داد که با تغییر شغار و به نام دموکراسی و آزادی همان اهداف استعماری را محقق کنند؛ ما باید خودمان و مبتنی بر فرهنگ و آموزه های خودمان تصمیم بگیریم و عمل کنیم؛ در شر آنان تردیدی و به خیرشان هم امیدی نیست.

رییس جمهور اظهار داشت: آزادی حقیقی و کرامت انسانی فقط و فقط در سایه عدالت و عبودیت، پیروی از دستورات پیامبر عزیز خاتم و ایمان و تقوای حاکمان و مردم محقق می شود که به لطف الهی فرهنگ ما سرشار از این ارزشهاست و همه باید با همدلی و بر اساس آموزه های پیامبر اسلام و با اتکاء به اراده ملتهایمان و با گفتگو و مناطق تلاش کنیم امت وسط و جامعه شاهد را در کشورهایمان بر پا کنیم و این خواست ملتهای ماست.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت نگاه جهانی به مسائل را مورد تاکید قرار داد و گفت: خداوند برای هدایت و کمال انسانها یک دین بیشتر نفرستاده است ؛ همه پیامبران متناسب با ظرفیت زمان، همان را ارائه کرده اند و تمام و کامل آن را پیامبر اعظم و خاتم (ص) عرضه فرموده است. اسلام متعلق به همه و خواهان سعادت کامل برای همه است. ما باید مدافع حقوق همه ملتها باشیم و عدالت و آزادی و کرامت را برای همه بخواهیم.

وی افزود: همه ملتها به این ارزشها معتقدند و آن را مطالبه می کنند و با هم اختلاف ندارند، خوشبختانه سلطه گران به بن بست رسیده اند. فلسفه وجودی صهیونیستها و نظام سلطه زیر سئوال رفته است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: گرچه ممکن است مستکبران در کوتاه مدت و با فریبکاری، گامهایی به جلو بردارند و خود را تحمیل کنند ولی بدانند که دوره تاریخی آنان به پایان رسیده است. مارکسیسم رفت و سرمایه داری هم خواهد رفت استکبار امریکایی و صهیونیستها هم رفتنی هستند؛ دوره افول حاکمیت آنها مدت هاست که شروع شده و اکنون سرعت گرفته است. این حقیقت روشن را نباید فراموش کرد یا نادیده گفت و نباید با سوء تدبیر از سرعت سقوط آنان کاست.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه جهان در انتظار راه و روشی نو و حاکمانی است که سعادت او را تضمین نمایند، اظهار داشت: تنها جایگزین وضع موجود جهان، حاکمیت عدالت و آزادی و توحید در مراکز قدرت جهانی، توسط انسانهای مؤمن و عادل است.جهان نیازمند حاکمیت کسی است که از جنس انبیاء، موحد ناب و پاک، عاشق مردم و برپاکننده عدالت باشد و به کرامت و حقوق همه ملتها احترام بگذارد و خوشبختانه خداوند متعال چنین موجود عزیزی را آفریده و توسط همه پیامبران به آن وعده داده است.

رییس جمهور اضافه کرد: فرزند برومند پیامبر خاتم خواهد آمد و همه غصه ها و غم های تاریخی بشریت را به شادمانی و سعادت پایدار تبدیل می کند ؛ آن روز روشن و زیبا نزدیک است. او خواهد آمد و به همراه حضرت عیسی (ع) و مصلحان همه آرزوهای تاریخی بشریت را محقق خواهد کرد.

وی گفت: بیاییم با همدلی و برادری و با پافشاری برعدالت و آزادی و مقابله با مستکبران، سهمی در تحقق این حادثه شیرین داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی