گیلانیان
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ Saturday, 19 September , 2020
جولای 12, 2020 کد خبر : 79170 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

“هشدار” از افزایش ۲ برابری بیماران کرونایی در گیلان تا قرمز شدن وضعیت نیمی از استان

“هشدار” از افزایش ۲ برابری بیماران کرونایی در گیلان تا قرمز شدن وضعیت نیمی از استان

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش دو برابری بیماران کرونایی در گیلان گفت: تعداد مبتلایان و بستریان ناشی از کرونا در استان نسبت به ماه گذشته دو برابر شده و هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی شدید از افزایش مبتلایان به کرونا ویروس در استان اظهار کرد: تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان در ماه گذشته به ۱۵۰ تن کاهش‌یافته بود اما اکنون به حدود ۳۰۰ تن بستری در بیمارستان‌های استان رسیده است.

وی با اعلام اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، افزود: اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند و روند عدم رعایت نکات بهداشتی به همین روال پیش برود ممکن است، تعداد مبتلایان، افراد بستری و همچنین تعداد فوتی‌های این بیماری افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نیازمند یاری همه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم، گفت: کمتر از ۵۰ درصد مردم در مجامع عمومی از ماسک استفاده می‌کنند، هرچند بالغ‌بر ۸۵ درصد ارائه‌کنندگان خدمات در صنوف و صنایع ماسک می‌زنند.

سالاری با هشدار از شیوع افسارگسیخته کرونا در استان به دلیل عدم رعایت شهروندان تصریح کرد: متأسفانه مردم در خیابان‌ها در حالت عادی و حتی راحت‌تر از روزهای پیش از شیوع کرونا تردد می‌کنند و مشغول دیدوبازدید و تفریح و گردش در تفرجگاه‌ها و اماکن مختلف هستند.

وی با اشاره به وضعیت مبتلایان و افراد درگیر با بیماری کرونا ویروس جدید در گیلان بیان کرد: تعداد بهبودیافتگان ناشی از ابتلا به کرونا نیز در استان کاهش‌یافته و افرادی که اخیراً به این ویروس مبتلا شده‌اند، علائمی به‌مراتب شدیدتر از مبتلایان گذشته دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه همه مردم باید دقت جدی در اجتماعات داشته باشند، گفت: در بین مبتلایان گیلانی، کرونا علاوه بر سالمندان، طیف‌های مختلفی اعم از کودکان، جوانان و میان‌سالان نیز وجود دارند و همه‌گیری کرونا خلاف تصور اینکه فقط سالمندان مبتلا می‌شوند، در حال پیشروی است.

سالاری از اعمال محدودیت‌ها در برگزاری اجتماعات در استان با تصمیم ستاد استانی پیشگیری از کرونا خبر داد و افزود: مراسم‌های عروسی و عزا باید به زمان عادی شدن شرایط موکول شود و در غیر این صورت این‌گونه مراسمات باید به‌صورت محدود برگزار شوند و این مهم از تأکیدات رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا نیز بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

اجرای طرح های درآمدزا در اولویت برنامه های دهیاران قرار گیرد

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان :

اجرای طرح های درآمدزا در اولویت برنامه های دهیاران قرار گیرد