گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
دسامبر 6, 2020 کد خبر : 80509 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‎‌فقیه در گیلان :

هشدار نماینده ولی‌فقیه در گیلان در مورد پسماند و آلودگی رودخانه‌ها؛ مسئولان اجرایی چه می‌کنند؟

هشدار نماینده ولی‌فقیه در گیلان در مورد پسماند و آلودگی رودخانه‌ها؛ مسئولان اجرایی چه می‌کنند؟

گلانیان : نماینده ولی‎‌فقیه در گیلان گفت: پسماند معضل اساسی در نظام سلامت گیلان است و همواره نسبت به وضعیت محیط زیست، منابع طبیعی، پسماند و آلودگی رودخانه‌های رشت به مسئولان هشدار داده‌ام.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در نشست صمیمی با مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: با درود به روح پاک شهید فخری زاده دانشمند برجسته ایرانی این روز ارزشمند را به اهالی دانشگاه به‌ویژه دانشجویان و استادان دانشگاه گیلان تبریک گفته و گرامی می‌داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به ویژگی دانشجو در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان در عرصه علم و فناوری، حضور در جبهه‌ها و تشکیل گروه‌های جهادی توانستند توانمندی خود را به جامعه نشان دهند که حمایت از این دانشجویان جزو وظایف مسئولان است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه دانشجویان امروز متولیان آینده جامعه هستند خاطرنشان کرد: گلایه برخی از انجمن‌ها از عدم حمایت از سوی مسئولان مربوطه باید هر چه زودتر حل شود و با توجه به وجود ۶۰‌ انجمن علمی در دانشگاه گیلان، متولیان باید این انجمن‌ها را ساماندهی کنند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: بنده همواره به دو مرکز دانشی حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها تاکید داشتم زیرا نخبگان در این دو مرکز دانشی دارای اندیشه‌های نو در ساحات گوناگون جامعه هستند و باید از آنها استفاده شود.

امام جمعه رشت بیان کرد: استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه‌ها برای مسئولان بد است و اینکه جوانی بتواند طرح‌های خود را در پارک‌های علم و فناوری عملیاتی کند مهم و ارزشمند است البته در برخی دانشگاه‌ها شاهد ضعف‌های اخلاقی هستیم که همه جنبش‌های دانشجویی و دانشگاهی برای ترمیم ضعف‌های اخلاقی باید همکاری کنند.

وی با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی استان گیلان اظهار داشت: کارخانه تولید روغن در صومعه‌سرا به ۳ استان دیگر روغن صادر می‌کند که گیلان از قطب‌های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می‌شود و یکی از صادرکنندگان مرغ به تهران است.

نماینده ولی فقیه گیلان با اشاره به اینکه دانشجو زمانی که در عرصه جامعه وارد می‌شود باید روحیه انتقادی و انتقادپذیری را حفظ کند افزود: نبود نظارت‌ و ندیدن افق‌ها از معضلات جامعه هستند و بی‌توجهی و نبود وحدت از مسائلی است که موجب ایجاد گرانی‌ها در جامعه می‌شوند و گرفتاری ما در بخشی از مسئولان این است که سیاسی کار شدند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه از وضعیت حاشیه‌نشین‌های استان گیلان خبر دارم خاطرنشان کرد: پسماند معضل اساسی در نظام سلامت گیلان است و همواره نسبت به وضعیت محیط زیست، منابع طبیعی، پسماند و آلودگی رودخانه‌های رشت به مسئولان هشدار داده‌ام.

احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست، تشکل‌های دانشجویی استان را مطالبه‌گر واقع‌‌گرا عنوان کرد و افزود: مطالبه‌گری واقع‌گرایانه دانشجویان گیلان ریشه در غلبه عقلانیت بر شور و احساس دارد؛ دانشجویان از وقایع جامعه تحلیل خوبی دارند و مسائل را به‌خوبی می‌فهمند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت