گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
ژوئن 21, 2014 کد خبر : 27900 خبر ها

علی اکبر پرازوان :

همایش “بهبود یافتگان موفق اعتیاد” در گیلان برگزار می شود

همایش “بهبود یافتگان موفق اعتیاد” در گیلان برگزار می شود

گیلانیان : دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان از برگزاری همایش بهبود یافتگان از اعتیاد این استان در رشت خبر داد.

علی اکبر پرازوان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این همایش یکم تیرماه امسال به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سالن خاتم الانبیا رشت برگزار می شود.

وی همچنین اظهارداشت: ترک اعتیاد نیاز به اراده ای پولادین و عزمی راسخ دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: اغلب ابتلا به اعتیاد بواسطه بی توجهی و یا سهل انگاری و یا عدم اطلاع کافی از عوارض و مضرات شوم ناشی از اعتیاد بوقوع می پیوندد.

وی افزود: پیشگیری از اعتیاد بسیار آسان و سهل الوصول است اما پس از ابتلای به اعتیاد، افرادی که اراده ترک اعتیاد را دارند باید با عزمی راسخ و اراده ای پولادین در راه دستیابی به سلامت و سعادت گام بردارند که در این راه تنها توکل به خدا و عزم همگانی کارساز و راهگشاست.

پرازوان تصریح کرد: اعتیاد یکی از آسیب هایی است که بیشترین ضربه را به جسم و روان انسان می زند.

وی در ادامه با بیان اینکه نسل جوان جامعه در معرض آسیب های زیادی قرار دارند، افزود: خانواده ها با مراقبت از فرزندانشان از یک سو و قشر بهبود یافته با بهره گیری از تجربیاتشان و تشویق معتادان به ترک اعتیاد دو عنصری هستند که در زمینه مقابله با اعتیاد بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان مواد مخدر را یک تهدید جدی برای کشور و جوانان دانست و اظهار داشت: مبارزه با این پدیده شوم نیاز به عزم ملی و مدیریت جهانی دارد که همه دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم باید برای ریشه کنی اعتیاد و مواد مخدر در کشور بسیج شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: خانواده ها با تقویت دینداری و توسعه مسائل فرهنگی و اسلامی باید زمینه پیشگیری از اعتیاد فرزندان خود به مواد مخدر را بیشتر مورد توجه قرار دهند./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی