گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 6, 2016 کد خبر : 46712 خبر ها

با حضور مدیرکل ارشاد گیلان

همایش منابع طبیعی و رسانه در رشت برگزار شد

همایش منابع طبیعی و رسانه در رشت برگزار شد

گیلانیان : مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان پیش از ظهر امروز در همایش منابع طبیعی و رسانه حفاظت از منابع ملی و طبیعی جنگل‌ها و مراتع را از وظایف مهم اداره‌های منابع طبیعی عنوان کرد.

وی وجود جنگل‌های هیرکانی در گیلان را یکی از منحصر به‌فردترین نوع جنگل‌های دنیا دانست و افزود: گیلان از داشتن این موهبت برخوردار است و باید در حفظ جنگل‌ها تلاش مضاعف شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اراضی جنگلی، ساحلی، مرتع و… این استان را یک‌میلیون و ۱۷ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: گیلان دارای بیش از ۵۶۴ هزار هکتار جنگل است.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ۲۶۷ هزار هکتار مرتع و ۲۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است، افزود: گیلان دارای سه قسم آب و هوای معتدل و مرطوب در مناطق جلگه‌ای و کوهپایه‌ای و پایین بند، آب و هوای کوهستانی در مناطق ییلاقی و مرتعی و بالابند کوهستانی و آب و هوای نیمه خشک و مدیترانه‌ای از رستم‌آباد تا لوشان است.

زارع فرهنگ‌سازی منابع طبیعی را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در امر فرهنگ‌سازی منابع طبیعی و حفاظت از آن نقش مهمی دارند.

وی به برنامه‌های هفته منابع طبیعی در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: بازدید از عرصه‌های مشارکتی، کاشت نهال در شهرک‌های صنعتی، بازدید از توانمندی‌ تحقیقاتی منابع طبیعی و… از جمله برنامه‌های این هفته است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان درباره کنترل قاچاق چوب‌های جنگلی متذکر شد: امسال نسبت به سال گذشته در بحث کنترل قاچاق چوب روند کاهشی داشتیم.

وی از کاهش حدود ۱۵ درصدی تخریب اراضی ملی و قاچاق در سال جاری نسبت به سال گذشته در گیلان خبر داد و یادآور شد: آزادسازی بالغ بر ۴۰۰ هکتار اراضی ساحلی در گیلان از دیگر اقدام‌ها بوده است.

فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در مراسم مذکور با مهم دانستن حفظ منابع طبیعی، نقش رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی در این زمینه را پررنگ‌ خواند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی