گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 5, 2016 کد خبر : 45613 خبر ها

خطیب جمعه رشت :

همه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات شرکت می کنیم

همه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات شرکت می کنیم

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به شکست حصر شهرهای «نبل» و «الزهرا» در سوریه تصریح کرد: این پیروزی آغازی برای نابودی داعش است.

آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به آیات آغازین سوره مبارکه فجر اظهار کرد: خداوند در این سوره از سه قوم عاد، ثمود و فرعون یاد می کند که ویژگی هرسه قوم طغیانگری در بلاد و در نتیجه فساد، تجمل پرستی، خوش گذرانی و ظلم کردن بوده است.

وی ادامه داد: در این شرایط بود که عذاب الهی بر این قوم ها نازل شد چرا که اساس جهان تحمل طغیان و فساد را ندارد و اگر جامعه ای مبتلا به فحشا و منکر شود، از هم می پاشد.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: اگر در یک جامعه ای گروهی طغیان کنند و فساد کرده و مرتکب گناه شوند،  این امر در جامعه تسری پیدا کند، خداوند عذاب خودش را بر مردم گستاخ و گناه کار نازل می کند زیرا اساس جهان بر نابودی طاغوت است.

آیت الله قربانی با اشاره به آیات متعدد قرآن افزود: خداوند خود وعده داده در جامعه ای که افراد آن تقوا پیشه می کنند، برکت زیاد می شود و در جامعه ای که طغیان در جامعه همه گیر شود، خداوند عذاب خود را بر ستمکاران نازل می کند.

وی با اشاره به شرایط کشور در زمان سلطنت پهلوی خاطر نشان کرد: خداوند از جامعه ما غافل نبود ولی باید مردم خود به این نتیجه می رسیدند که علیه این طاغوت قیام کنند چرا که خداوند حال هیچ قومی را بدون آنکه بخواهد، تغییر نخواهد کرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کمک خداوند در تمام مراحل انقلاب اسلامی روشن و مشهود است تصریح کرد: حضور رهبری مقتدر و آگاهی بخش همچون امام خمینی (ره) یکی از موهبات خداوندی به انقلاب ما بود تا از طریق روشنگری های ایشان، جامعه در برابر طاغوت به پا خیزد.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: دست قدرت خداوند در سال ۵۷ از آستین ملت بیرون آمد و طاغوت را از کشور بیرون راند و این وعده حق خداوند است که دست خدا باز هم از آستین مردم مسلمان کشورهای منطقه بیرون آمده و دولت های استکباری غرب، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را نیز به زباله دان تاریخ خواهد انداخت.

فتح «نبل» و «الزهرا» فتح الفتوح است

آیت الله قربانی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به فتح شهرهای «النبل» و «الزهرا» در سوریه و تبریک به مناسبت این پیروزی گفت: این افتخار برای ما بس که ما یاور محرومان و حامی مظلومان هستیم.

وی  با اشاره به رهبری نیروهای آزادی بخش این دو شهر به دست سردار سلیمانی تصریح کرد: اگر طراحی سردار سلیمانی و هوشمندی ایشان نبود، این دو شهر بعد از چهار سال محاصره آزاد نمی شد و این پیروزی فتح الفتوحی است که به دست توانای حزب الله و با حمایت های رهبر به وجود آمد و مقدمه ای برای از جا کنده شدن اساس داعش خواهد بود.

خطیب جمعه رشت همچنین به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: استقلال کشور یکی از دستاوردهای مهم انقلاب برای مردم بوده که همه ما وظیفه داریم تا از طریق حضور در صحنه، حافظ این دستاورد عظیم باشیم.

آیت الله قربانی با تاکید بر لزوم شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطر نشان کرد: حضور در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی است که می خواهند مردم را از انقلاب مایوس کنند.

وی همچنین تاکید کرد: شرکت پرشور در انتخابات هفتم اسفند نیز دشمنان انقلاب را نا امید خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به افتتاح بیش از هزار پروژه به ارزش هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در گیلان همزمان با دهه مبارک فجر و همچنین پرداخت بخشی از معوقات چایکاران گفت: انتظار داریم مابقی پول چایکاران در آینده ای نزدیک به آنها داده شده تا با دلی خوش به پای صندوق های رای بیایند.

امام جمعه رشت همچنین با انتقاد از نبود کنترل بر ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان و شورای اسلامی تصریح کرد: همانطور که سخنگوی شورای نگهبان نیز گفته است، بررسی ۱۲ هزار و ۸۰۰ پرونده مربوط به داوطلبان خبرگان و مجلس شورای اسلامی بسیار سخت است  از این رو توصیه می کنم تا با تدارک برنامه ای مشخص، راهکاری برای کنترل متقاضیان کاندیداتوری در نظر گرفته شود تا با این حجم از کاندیدا مواجه نبوده و در صورت عدم تایید صلاحیت، دلخوری برای کسی به وجود نیاید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد