گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
نوامبر 23, 2011 کد خبر : 4334 دسته‌بندی نشده

شکل گیری مدیریت فامیلی در گیلان :

همه چیز برای داماد های خوش شانس !

همه چیز برای داماد های خوش شانس !

مطلب رسیده به گیلانیان : روز گذشته در کلاس درس پای صحبت های دانشجویان نشسته بودم و به واسطه نوع درسی که در خصوص کارآفرینی و اشتغال بود، با یکدیگر گفتگو می کردیم تا راهی پیش پای جوانان گذاشته شود و ایجاد انگیزه تا بتوانند به آینده امیدوار و با شناخت و کشف از هوش و استعداد خود برای کارآفرینی بهره ببرند، در این میان بحث های جالبی به میان آمد، از همه چیزی و همه جا گفته شد تا اینکه رسیدیم به مشکل اصلی و آن نبود نظام صحیح در برخی تصمیم سازی ها و شناخت و پرورش استعدادهای جامعه و اینکه نه کسی به استعدادها بها می دهد و نه نیروهای توانمند و با تجربه و کوشا جایگاهی در نظام شایسته تصمیم سازی دارند و تنها کافی است که شما به کسی و باندی و جریانی وصل باشی تا نانت در روغن باشد.
از نمونه های مختلفی مثال به میان آمد ، از اختلال ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در سیستم بانکی کشور و تا زد و بندهای باندی در انتصاب مدیران و سرانجام هم کسی گفت که آدم باید داماد خوش شانس باشد!
شکل گیری نسل جدیدی از آقازادگی به واسطه پشتوانه های سیاسی در گیلان این روزها پس از کنار گذاشتن روح الله قهرمانی استاندار قبلی گیلان و روی کار آمدن مهدی سعادتی سردار سپاه مازندرانی به جانشینی او و پاسخگویی اش به این شیوه به حامیان گیلانی روی کارآمدنش این روزها بحث داغ برخی محافل سیاسی شده است.
در برخی انتصاب هایی که این روزها در گوشه و کنار استان گیلان در حوزه های مختلف سیاسی و اجرایی این استان شکل می گیرد و اولین بار هم از خود ایشان در انتصاب دامادهایش به عنوان مدیران ستادی و مشاور در استانداری آغاز و در انتصاب داماد برخی نمایندگان و کاندیداهای احتمالی انتخابات پیش رو از شرق و غرب ادامه می یابد ، به نوعی با واکنش محافل سیاسی و حتی از درون جریان اصولگرایی روبرو شده است .
در این انتصاب ها دامادهای خوش شانس بدون توجه به توانمندی و تجربه مدیریتی شان تنها به پشتوانه وابستگی های خانوادگی و ذی نفوذی در جریان سیاسی خاص در کنار سایر وابستگان برروی راس هرم مدیریت اجرایی استان گیلان قرار می گیرند که این نوع نگرش ها در آینده، استان گیلان را با چالشی جدی در حوزه مدیریتی روبرو و شاهد شکل گیری باندهای جدید قدرت های خانوادگی در این استان خواهیم بود که می تواند نگرانی هایی را در آینده به همراه داشته باشد.
هرچند که انتصاب مدیریت های خرد و کلان در این استان به واسطه وابستگی های سیاسی مختص تنها این دوران نیست اما با توجه به شعارهایی که در جریان اصولگرایی داده شده و آن بازگشت به اصول و آرمان های انقلاب اسلامی و نظام است اینگونه رفتارها با آن در یک راستا نبوده و کاملا بیانگر تناقض رفتاری است که از شعار تا عمل پدیدار شده است و این رفتارها نقش موثری در کاهش اعتباری که این جریان برای خود در نزد مردم قائل است، می شود.
در این شرایط توصیه ای که به آقای استاندارمی توان کرد اینکه خود را با سرنوشت برخی مدیران این استان که با انتصاب های واسطه ای و به سقوط کشاندن سیستم مدیریتی استان نامی جز نیکویی در افکار عمومی به یادگار گذاشته اند، گره نزد و ضمن در نظر گرفتن وابستگی ها و گرایش های سیاسی خود و به کرسی نشاندن آرمان های اصولگرایی که در ذهن دارد، با انتصاب افراد شایسته تراین جریان برمسند های اجرایی موجب ارتقای هرچه بیشتر این استان و رفع مشکلات مردم گیلان شود زیرا هنوز هم در جمع هم کیشان وی هستند افراد توانمندی که می توانند با تخصص و تعهد و در نظر گرفتن چشم انداز توسعه این استان یاریگرش باشند و آنانی که در این روزگار گذرا به دنبال ایجاد باندهای جدید قدرت هستند هرگز قادر نخواهند بود آقای استاندار را در بحران های احتمالی یاریگر باشند، زیرا اهل معامله در همه جا در اندیشه سوداگری خویش خواهد بود!
مگر آنکه آقای استاندار برای انجام این ماموریت آمده باشد!

اخبار مرتبط

نظرات

 • باز جیره . مواجب قطع شد صدای بعضیها بلند شد. اشکالی نداره

 • سلام به همه خوانندگان گیلانیان و خود گیلانیان
  خدا رو شکر بالاخره یک وبسایت باکلاس در چهارچوب ادب و تا حدود زیادی مستقل تو استان ما متولد شد
  دوم اینکه جناب احمدی خواه ، یک مقدار مودب و با انصاف باشید از خودتون سوال کردید که اینهایی که نویسنده بیان کرده آیا اتفاق افتاده یا نه ؟ و اگر پاسخ مثبته ؟ انتصاب های فامیلی با این وسعت و به این شکل خوبه یا نه به عبارتی درسته یا غلط ؟ ما که سنمون قد نمی ده ولی آقای استاندار لابد یادشونه حضرت امام، مرحوم حاج احمد آقا رو به پست و سمتی منصوب کرد که سردار سعادتی داماد خودشو کرده رییس حراست ؟!

 • سوال بی طرفی دارم از آقایان دست نشانده هاپسر استاندار سابق چگونه وارد صدا وسیما شد یا خود شما برادر مهدی لطفی … چطور دوره استاندار قهرمانی مسئول بین الملل استانداری شدید یا پسر حاج اقا حاج مهدی همه کاره منطقه ازاد شد؟؟خوب ما از اساس مخالفیم ولی شما اکنون نگران منافع خود هستید که با قهرمانی دوباره احیا میشود راستی پسر استاندار که تازه از سفر فرانسه برگشته است هم از اب هوا تعریف میکند

 • زنده باد محمود کبیر
  چی شد؟!!!!!!!!!!!!!!!!

 • جناب عمار ، اگر خبر ندارید بپرسید !
  صداوسیما تست گرفته و خیلی ها مثل پسر آقای قهرمانی قبول شده و آغاز به کار کرده اند اونم برنامه ای ، نه استخدامی و یا حتی پیمانی و شرکتی یعنی هیچی.پدرش که کاری براش نکرد مثل بعضی ها که داماداشونو که نه سواد و نه توانایی هاشون معلوم نیست با و بی واسطه پست و مقام دادن
  آقای لطفی هم که اگر منصف باشید جایگاه و شخصیت فرهنگی شان مشخص است مصاحبه دو ساعته اش با دکتر احمدی نژاد و سوابق مطبوعاتی و هنری شان که یادتان هست ؟ در روابط عمومی استانداری کارشناس و بعد معاون بود نه رییس ؟! آقای پورحسن دوره آقای عبدالهی و قهرمانی رییس روابط عمومی و امور بین الملل بودند نه آن بنده خدا !
  تازه دوره آقای سردار مهندس سعادتی از ادامه کارشان ممانعت به عمل آمد ! و از صداوسیمای مازندران شخص دیگری به نام “آ” آوردند که مثلا مامور است و کلا گیلان کم پیداست بماند که لابد در گیلان آدم زنده ای که فضا و فعالین فرهنگی و مطبوعاتی استان را بشناسد ، نبود که از مازندران آدم آوردند ؟!!!
  باز هم دم قهرمانی گرم که نامه حمایت از سران فتنه را مثل استاندار فعلی که اصلا سابقه کار در وزارت کشور را ندارند امضاء نکرده بود تا آبروی گیلان را ببرد
  شعور ملت را به بازی نگیرید !!!
  پسر آقای قربانی را هم نمی شناسم

 • من که شنیدم مدیر منطقه آزاد منصوب و از نزدیکان رئیس دفتر رییس جمهوره و کلا هم حوصله مهندس قربانی رو نداره و کلی براش مشکل تراشیده و مهندس قربانی هم استعفا داده و احتمالا لاهیجان کاندید می شه
  مهندس قربانی همه کاره اونجاست جکی بیش نیست !!!

 • ما جوانان لاهیجان و سیاهکل حمایت قاطع خود را از تنها کاندیدای نسل جوان که قاطعانه در برابر جریان انحرافی در استان قد علم کرد و سر فرو نیاورد و قاطعانه از ولایت فقیه و رهبری دفاع نمود اعلام می نماییم
  تعهد+تخصص= مهندس محمد مهدی قربانی

 • محمد پسر مهندس قهرمانی رو من دورادور می شناسم.صدای خیلی دلنشینی داره حقش بود قبول شه.
  انصاف نداریم ما ایرانی ها آخه مدیرکل حراست کجا ، مجری برنامه اونم نه قراردادی بلکه برنامه ای کجا.

 • … یعنی هر کس رفت سر کار از طریق باند حمایت کردن داره؟برادر من هم کسی رو میشناسم صدای خوبی داره کنار خیابون فال میفروشه نه باباش استانداره نه کسی رو داره خرج خواهر کوچیکترشم میکشه خدا وکیلی بره تست بده قبول میشه؟ منم مخالف اینم اقای “س” هم مثل اقای” ق” فامیل بازی کنه وقتی امام خامنه ای و بچه هاش با اون شرایط ساده زندگی میکنن چرا باید ما اینقدر بد باشیم که دم از امام بزنیم ولی در عمل … بچه ها حمایت الکی از هیچ کس نکنید وگرنه مملکت آباد نمیشه

 • قیام . انقلاب اسلامی مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی برعلیه طاغوت زمان بود.به فرموده رهبر انقلاب امام خامنه ای ما در اول راه هستیم.سال ها قبل ایشان فرمودند بر علیه فقر و فساد و تبعیض مبارزه کنید.
  فامیل سالاری از مصادیق فساد هست که باید افراد با تقوا آن را از ریشه برکنند
  تا موقعی که ما به طمع امور شخصی به دنبال کاندیداها راه می افتیم،خودمان در به وجود آوردن فساد ازجمله فامیل سالاری نقش داریم

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی