جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
فروردین ۱۰, ۱۳۹۴ کد خبر : 35719 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

همه چیز حتی خلال دندان را وارد می کنیم

همه چیز حتی خلال دندان را وارد می کنیم

اختصاصی گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت : امسال کشور از حیث درآمد در یک محدودیتی قرار دارد مگر اینکه یک فرجی شود و ما این درآمد را بومی کنیم و از محل همان بومی کردن درآمد بتوانیم در توسعه استان نقش آفرین باشیم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت : این ها امکان پذیر است اگر تعهداتی را که دوستان در دولت در زمینه های چای، کشاورزی ، صیادی و گردشگری که مصوب کردند و تا به امروز حرف آن را زدیم اگر منابع مالی آن تحقق پیدا کند می تواند در سال جدید موفقیتی برای استان شود.

وی ادامه داد : یک خیری برای استان در پیش است که آنهم سفر رئیس جمهور در اواخر فروردین ماه به استان است که می تواند مفید برای توسعه استان باشد و ما بتوانیم عدم توسعه یافتگی هر بخش استان را با کمک جنابعالی در دولت به تصویب برسانیم .

شکری گفت : در سال ۹۴ یکی از اتفاقات خوبی که رخ خواهد داد برنامه ششم است که با توجه به کاستی های گذشته توسعه استان را در آن خواهیم دید .

وی افزود : یکی از عوامل عقب ماندگی استان این است که ما از منابع ملی ۸۰ درصدی نتوانستیم سهم خودمان را بگیریم . بعنوان مثال سرانه ۱۵ هزار تومانی دانش آموزی را که به ۵ هزار تومان کاهش دادند همه این رقم را هم پرداخت نکردند زیرا این مبلغ را در جای دیگری هزینه کردند .

شکری ادامه داد : ما سه سال دنبال این قضیه هستیم که از محل ۵/۱۴ درصد از کل فروش نفت که برای سرمایه گذاری در اختیار شرکت نفت قرار دارد ، چقدر سهم استان گیلان است تا کنون موفق به دریافت یک پاسخ جامع و کامل نشدیم .

وی ادامه داد : برخلاف نتیجه مطالعات انجام شده پاسخ شنیدیم که در دریای خزر نفت نیست و بهمین بهانه همه سرمایه گذاری را متوجه جنوب و عسلویه کردند و دریای خزر را رها کردند .

وی گفت : متاسفانه بخش واردات بی رویه تولیدات و در نتیجه اشتغال ما را نابود کرده است و سرمایه گذاری را از بین برد. متاسفانه علیرغم وجود توانائی در کشور ما همه چیز از جمله خلال دندان را بخاطر سود کلانش وارد می کنیم . من نمی دانم چه توجیهی برای جوانان بیکار و فقر ایجاد شده داریم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش