گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

همه چیز حتی خلال دندان را وارد می کنیم

اختصاصی گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت : امسال کشور از حیث درآمد در یک محدودیتی قرار دارد مگر اینکه یک فرجی شود و ما این درآمد را بومی کنیم و از محل همان بومی کردن درآمد بتوانیم در توسعه استان نقش آفرین باشیم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت : این ها امکان پذیر است اگر تعهداتی را که دوستان در دولت در زمینه های چای، کشاورزی ، صیادی و گردشگری که مصوب کردند و تا به امروز حرف آن را زدیم اگر منابع مالی آن تحقق پیدا کند می تواند در سال جدید موفقیتی برای استان شود.

وی ادامه داد : یک خیری برای استان در پیش است که آنهم سفر رئیس جمهور در اواخر فروردین ماه به استان است که می تواند مفید برای توسعه استان باشد و ما بتوانیم عدم توسعه یافتگی هر بخش استان را با کمک جنابعالی در دولت به تصویب برسانیم .

شکری گفت : در سال ۹۴ یکی از اتفاقات خوبی که رخ خواهد داد برنامه ششم است که با توجه به کاستی های گذشته توسعه استان را در آن خواهیم دید .

وی افزود : یکی از عوامل عقب ماندگی استان این است که ما از منابع ملی ۸۰ درصدی نتوانستیم سهم خودمان را بگیریم . بعنوان مثال سرانه ۱۵ هزار تومانی دانش آموزی را که به ۵ هزار تومان کاهش دادند همه این رقم را هم پرداخت نکردند زیرا این مبلغ را در جای دیگری هزینه کردند .

شکری ادامه داد : ما سه سال دنبال این قضیه هستیم که از محل ۵/۱۴ درصد از کل فروش نفت که برای سرمایه گذاری در اختیار شرکت نفت قرار دارد ، چقدر سهم استان گیلان است تا کنون موفق به دریافت یک پاسخ جامع و کامل نشدیم .

وی ادامه داد : برخلاف نتیجه مطالعات انجام شده پاسخ شنیدیم که در دریای خزر نفت نیست و بهمین بهانه همه سرمایه گذاری را متوجه جنوب و عسلویه کردند و دریای خزر را رها کردند .

وی گفت : متاسفانه بخش واردات بی رویه تولیدات و در نتیجه اشتغال ما را نابود کرده است و سرمایه گذاری را از بین برد. متاسفانه علیرغم وجود توانائی در کشور ما همه چیز از جمله خلال دندان را بخاطر سود کلانش وارد می کنیم . من نمی دانم چه توجیهی برای جوانان بیکار و فقر ایجاد شده داریم .


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار