گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 18, 2013 کد خبر : 20462 خبر ها

جبار کوچکی نژاد

هیات مرکزی نظارت، صحت انتخابات شوراهای شهرو روستای گیلان را تایید کرد

هیات مرکزی نظارت، صحت انتخابات شوراهای شهرو روستای گیلان را تایید کرد

گیلانیان : جبار کوچکی نژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: صحت انتخابات شورای اسلامی شهر رشت، سراوان، روستای تنیان از توابع شهرستان صومعه سرا و یکی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه بعد از بازشماری ۱۰ درصد صندوق های اخذ رای تایید شد.

وی ادامه داد: ۶۶ صندوق اخذ رای در استان بازشماری شد که ۲۰ صندوق مربوط به شهر رشت بوده و همین امر موجب تغییراتی در اعضای اصلی و علی البدل شهر رشت شد.

کوچکی نژاد گفت: بازشماری آرا توسط هیات نظارت استان در دو صندوق لوندویل آستارا، دو صندوق در روستاهای شیرکوه چهارده و دستک کیاشهر و آستانه اشرفیه، پنج صندوق رانکوه املش، دو صندوق لوشان رودبار، پنج صندوق رودسر، پنج صندوق لاهیجان، پنج صندوق روستای تنیان صومعه سرا و یک صندوق تالش و پنج صندوق اسالم و لیسار انجام شده است.

وی افزود: براساس این بازشماری، در روستای تنیان شهرستان صومعه سرا یک نفر از اعضای علی البدل وارد اعضای اصلی و برعکس شد و همچنین ردیف منتخبین نیز تغییر کرد.

کوچکی نژاد اظهار کرد: در منطقه سراوان شهرستان رشت و یکی از روستاهای آستانه اشرفیه نیز دو منتخب که مدارک تحصیلی لازم را نداشتند و هیات اجرایی و نظارت صلاحیت آنان را تایید کرده بودند از لیست منتخبین شورای اسلامی حذف و اعضای علی البدل جایگزین این افراد شدند.

رییس شورای عالی هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان گفت: در شهر اطاقور شهرستان لنگرود نیز بازشماری انجام و صحت انتخابات در این منطقه تایید شد.

وی افزود: در شهرهای لولمان، سنگر، کوچصفهان، لشت نشاء ، خمام و خشکبیجار از توابع شهرستان رشت نیز کار بازشماری آرا انجام اما تغییراتی حاصل نشد.

وی ادامه داد: همچنین در شهر رشت با وجود شکایات انجام شده و نگرانی های موجود، در وهله اول هیات نظارت شهرستان پنج صندوق رای را بازشماری کرد که تغییراتی در ردیف آرا ایجاد نشد اما در تعداد آرا ایجاد شد.

وی با اشاره به اعلام صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان از سوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور گفت: براساس اعلام این هیات، در شهر رشت رضا جمشیدی چناری، فرانک پیشگر، محمود باقری خطیبانی، اسماعیل حاجی پور ، فرهاد شوقی چهارده، محمدحسین واثق کارگرنیا ، سید امیرحسین علومی امندانی، مسعود کاظمی لیچایی، مجید رجبی ویسرودی ، فاطمه شیرزاد، سیدرضا موسوی روزان ، عباس صابر، محمدعلی رفیعی نوده، مظفر نیکومنش و حجت جذب به عنوان اعضای اصلی انتخاب شده اند.

کوچکی نژاد اضافه کرد: همچنین منوچهر جمالی سوسفی، رضا رسولی، حسن کریمی کرنق، قربانعلی الماسخاله، حسین میربلوک لیچایی، مرتضی احمدی سراوانی و مجید عزیزی به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر رشت انتخاب شدند.

وی ادامه داد: ۲۰۳ صندوق اخذ رای در شهر رشت وجود داشت که یک صندوق آن چون در خارج از محدوه شهری استفاده شده بود، باطل شد و سرانجام بازشماری ۱۰ درصد این صندوق ها صورت گرفت.

رییس شورای عالی هیات نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گیلان ادامه داد: بر این اساس منوچهر جمالی سوسفی از اعضای اصلی خارج و علی البدل شد و حجت جذب به جای ایشان از علی البدلی وارد اعضای اصلی شورای اسلامی شهر رشت شد.

وی اظهار کرد: علاوه بر این، در بازشماری ۱۰ درصد صندوق های اخذ رای شهر رشت ردیف برخی اعضای اصلی و علی البدل نیز تغییر کرد.

کوچکی نژاد گفت: با توجه به پایان یافتن زمان بررسی شکایات داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، هیات مرکزی نظارت با بررسی نتایج بازشماری آرا در استان گیلان و بازشماری فرم های شماره ۲۹ انتخابات که در سر صندوق ها انجام می شود؛ صحت انتخابات استان گیلان را تایید کرد و بقیه شکایت ها نیز تا پنجم مرداد ماه رسیدگی می شود.

وی خاطر نشان کرد: براین اساس شش هزار و ۸۰۲ نفر به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر و روستای گیلان انتخاب شدند./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی