گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 24, 2014 کد خبر : 29179 خبر ها

هیچگاه حمایت های مردم گیلان در دفاع مقدس از اذهان فراموش نخواهد شد

هیچگاه حمایت های مردم گیلان در دفاع مقدس از اذهان فراموش نخواهد شد

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: هیچگاه حمایت ها و پشتیبانی های مردم این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس ازاذهان فراموش نخواهد شد.

محمد علی نجفی شامگاه شنبه در نخستین نشست ستاد هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس رزمندگان عزیز با ایثار، فداکاری، مقاومت و از خود گذشتگی برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم رقم زدند و عزت، افتخار و سربلندی را برای کشور به ارمغان آوردند.

وی همچنین اندیشه نظام مقدس جمهوری اسلامی را براساس درستی، پاکدستی، صداقت و امانتداری دانست و اظهارداشت: این نظام براساس ارزش ها شکل گرفته و با نظام های دیگر کشورها متفاوت است.

استاندار گیلان گفت: دست به دست هم باید داد و با اتحاد و همدلی و با کمک به دولت بار عظیمی که بردوش تلاشگران و زحمتکشان این نظام برای پیشبرد اهداف عالیه نظام قرار گرفته است را به سرمنزل مقصود رساند.

وی افزود: رئیس دولت تدبیر و امید برعهده فردی قرار گرفته که خود یکی از قهرمانان و فرماندهان دفاع مقدس و مفتخر به کسب نشان افتخار از دست مقام معظم رهبری است.

نجفی اظهارداشت: تعداد زیادی از وزرای دولت تدبیر و امید از فرماندهان و پیشکسوتان جبهه و جنگ هستند.

وی در ادامه با اشاره به رشادت و از خود گذشتگی رزمندگان گیلانی در دوران هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: هیچگاه حمایت ها و پشتیبانی های مردم گیلان در دوران هشت سال دفاع مقدس از اذهان فراموش نخواهد شد و اعزام محموله های هزار کامیونی کمک های مردمی این استان به جبهه های جنگ گواه این مدعاست.

استاندار گیلان تاکید کرد: برای تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی همه مدیران باید با تمام توان تلاش کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز در این نشست تاریخ دفاع مقدس در کشور را از جنس تجربه و عبرت دانست و گفت: نگاهی که دوران هشت سال دفاع  مقدس می طلبد نگاه توامان از تجربه و عبرت آموزی است.

سرهنگ رسول جلایی ایمان، توکل، توسل، ایثار، عشق به شهادت و تقوا را از عوامل معنوی دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: آنچه موجب پیروزی در دوران هشت سال دفاع مقدس شد، عوامل معنوی جنگ بود.

نخستین نشست ستاد هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ریاست ” محمد علی نجفی ” استاندار گیلان در محل سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی