گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
آگوست 14, 2012 کد خبر : 11518 انتخاب سردبیر خبر ها

مهدی سعادتی استاندار گیلان

واردات برنج برای حمایت از شالیکاران ممنوع شد

واردات برنج برای حمایت از شالیکاران ممنوع شد

گیلانیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان : سعادتی استاندار گیلان گفت : بر اساس مصوبه نشست صبح امروز وی و تعدادی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر جهاد کشاورزی در تهران واردات برنج تا ۳ ماه آینده ممنوع شد .
مهدی سعادتی همچنین از آغاز خرید تضمینی برنج پرمحصول به مباشرت شرکت غله ی منطقه ی ۷ در استان خبر داد و گفت : بر اساس مصوبه ی اردیبهشت ماه دولت ، هر کیلو برنج خزر به قیمت هزار و ۷۲۰ تومان ، سفیدرود هزار و ۵۱۰ تومان ، ندا و نعمت هزار و ۲۸۰ تومان و برنج آمل هزار و ۷۰ تومان خریداری می شود که البته در تلاشیم این قیمت ها بازهم افزایش یابد وشرکت غله منتظر ابلاغ نهایی در چند روز آینده است.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین از رونمایی سند راهبردی برنج در سفر دور چهارم هیئت دولت به گیلان خبر داد و افزود : در این نشست مقرر شد مرکز توسعه ی نوغان داری کشور هم در سفر دولت راه اندازی شود .
استاندارگیلان همچنین با اشاره به ۲ برابر شدن اعتبارات ملی جهاد کشاورزی گیلان گفت : این اعتبار امسال به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت که اختصاص این مقدار اعتبار از ابتدای انقلاب تاکنون بی سابقه است .
گفتنی است : پرداخت مطالبات چایکاران در چند روزه آینده ، تاکید بر راه اندازی سازمان زیتون در گیلان ، تشکیل کارگروه ویژه چای و برنج بطور ماهانه در تهران و گیلان و تلاش برای حل مشکلات شرکت سهامی شفارود و پره های صیادی از دیگر مصوبات نشست مشترک ۹۰دقیقه ای استاندار و نمایندگان گیلان با وزیر جهاد کشاورزی بود .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی