گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
آبان ۱۶, ۱۳۹۸ کد خبر : 75749 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

واردات بی رویه علت تعطیلی صنعت نساجی گیلان بود

واردات بی رویه علت تعطیلی صنعت نساجی گیلان بود

گیلانیان : نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه در گذشته صنعت نساجی گیلان سرآمد و قطب کشور بود، گفت: واردات بی رویه علت تعطیلی صنعت نساجی گیلان بود.

جبار کوچکی نژاد عصر پنجشنبه در اختتامیه نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی در تالار مرکزی رشت با اشاره به تلاش‌های بسیاری برای برگزاری این اجلاس انجام شده است، اظهار کرد: امیدواریم این اجلاس بر فعالیت‌های اجتماعی طراحان نیز اثرگذار باشد.

وی به ظرفیت‌های متنوع در حوزه مد استان گیلان اشاره و با بیان اینکه در بخش‌های تالش، قاسم آباد و گالش تنوع بسیاری در این زمینه وجود دارد، افزود: گیلانیان جز شیک‌ پوش‌ترین افراد در کشور بوده و در این میان زنان گیلانی در این زمینه بسیار هنرمند هستند.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قبل از جنگ اقتصادی دشمن ما شاهد هجمه‌های فرهنگی علیه نظام بودیم، تصریح کرد: اکثر تهاجمات فرهنگی نیز از همین مد آغاز شده است.

وی با اشاره به عدم طراحی پوشاک خاص متناسب با نوع فعالیت و مجالس در ایران، افزود: متاسفانه در ایران در حوزه‌های اجتماعی و فردی دارای لباس و پوشاک خاصی نیستیم در حالی‌که در اروپا و حتی همین آسیا و آفریقا برای هر مناسبت و هر جایگاه اجتماعی و فردی لباس خاص طراحی و پوشیده می شود.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه انتقال فرهنگ باید با ظرافت انجام شود، گفت: ایران به ویژه استان گیلان دارای فرهنگ غنی است که می‌توانیم از این فرهنگ در حوزه مد و لباس بیش از گذشته بهره مند شویم.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه گیلان در حوزه نساجی در گذشته سرآمد و قطب کشور بود، تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر حال صنعت نساجی گیلان به دلیل واردات بی رویه خوب نبوده و تعطیل شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: امروز خوشبختانه به واسطه تحریم زمینه رونق و حرکت دوباره چرخه‌های صنعت نساجی استان گیلان فراهم شده است.

نماینده رشت در مجلس افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس در حوزه قانون‌گذاری، شما طراحان در طراحی و تولید و سازمان‌ها و نهادهای تشویقی و ترغیبی با تعامل اقدامات خوبی در حوزه مد و لباس و صنعت نساجی شاهد باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!