گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
نوامبر 6, 2013 کد خبر : 22275 خبر ها

واقعی شدن نرخ تضمینی خرید پیله ابریشم از اولویت های مهم این بخش است

واقعی شدن نرخ تضمینی خرید پیله ابریشم از اولویت های مهم این بخش است

گیلانیان : ˈفرزام پوررمضانˈ روز سه شنبه در نشست مشترک استان های گیلان ، خراسان رضوی و گلستان افزود: این شرکت در تلاش است تا علاوه بر افزایش نرخ تضمینی خرید پیله تر کرم ابریشم از سال ۸۵ تاکنون قیمت ها واقعی تر شود .

وی ایجاد ایستگاه پشتیبان کرم ابریشم در استان گلستان، توسعه توتستان های گیلان و افزایش کیفیت تخم نوغان را از دیگر اقدامات شرکت سهامی کرم ابریشم ایران عنوان کرد .

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران با تاکید بر ضرورت مرکز توسعه نوغانداری در کشور خاطرنشان کرد: توجه به تامین پیله و نخ مورد نیاز تولیدکنندگان، ایجاد گمرک تخصصی و استفاده از آزمایشگاه تخصصی استانداردسازی ابریشم در گیلان و توجه به اجرای طرح جامع در بخش تولید و بازار از دیگر ضرورت های صنعت نوغانداری است .

پوررمضان با اشاره به اینکه ۱۳ استان در کشور تحت پوشش این شرکت قرار دارند، بر لزوم تشکیل کمیته های تخصصی تاکید کرد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت بیشتر از صنعت نوغانداری گفت: استفاده از ظرفیت استان های فعال در بخش نوغانداری برای پشتیبانی از این صنعت از اهداف مهم شرکت است.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران ادامه داد: جلوگیری از قاچاق با استفاده از ظرفیت بخش گمرک در کاهش چالش های صنعت نوغانداری موثر است.

پوررمضان کم اظهاری در واردات پیله و ابریشم را یکی از مشکلات این بخش عنوان و بیان کرد: اصلاح این پدیده نامناسب از سوی گمرک کشور، نقش مهمی در کاهش مشکلات این بخش دارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه و نظارت بر استاندارد بودن پیله و محصولات وارداتی ابریشم گفت: بی توجهی به این امر و استفاده از مواد اولیه نامرغوب ، صادرات فرش را با مشکل مواجه می کند.

مدیرعامل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران اضافه کرد: تعیین گمرک تخصصی برای محصولات ابریشمی در کنترل واردات این محصولات موثر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نشست بررسی صنعت نوغانداری و تاثیرات آن از قاچاق روز سه شنبه با حضور نمایندگانی از استان های خراسان رضوی و گلستان در استانداری گیلان برگزار شد.

حدود ۱۱ هزار هکتار، مساحت توتستان های کشور است که هشت هزار هکتار آن در گیلان قرار دارد و این استان، ۶۰ درصد پیله تر ابریشم ایران را تولید می کند.

از ۵۰ هزار نوغاندار ۱۳ استان کشور، ۳۰ هزار نوغاندار گیلانی هستند.

نوغانداران گیلان سال گذشته با تولید ۸۰۰ تن پیله تر ابریشم، ۵۰۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

پیله ابریشم تولید نوغانداران ایران در یک هزار و ۲۰۰ کارگاه سنتی ابریشم کشی تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استان های گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شود.

هر کیلوگرم پیله تر ابریشم امسال به صورت خرید تضمینی ۱۱۰ هزار ریال از نوغان داران خریداری شد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی