گیلانیان
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ Tuesday, 25 February , 2020
دسامبر 1, 2018 کد خبر : 70792 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

واکاوی و بازخوانی حوادث سال ۸۸ و حماسه ۹ دی لازم و ضروری است

واکاوی و بازخوانی حوادث سال ۸۸ و حماسه ۹ دی لازم و ضروری است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم واکاوی و بازخوانی حوادث سال ۸۸ و همچنین حضور حماسی مردم در ۹ دی ماه آن سال تأکید و خواستار تبیین این حوادث برای آحاد جامعه شد.

آیت الله رسول فلاحتی بعدازظهر شنبه در نخستین نشست ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد این روز را یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهارکرد: باید اتفاقات سال ۸۸ را برای جامعه به ویژه نسل جوان واکاوی و بازخوانی کنیم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه برخی در سال ۸۸ به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند، افزود: رهبری معظم انقلاب بارها بر واکاوی و تبیین این حادثه تأکید کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این حادثه به اندازه هشت سال دفاع مقدس به نظام مقدس اسلامی آسیب وارد کرد، گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما در آگاهی بیشتر مردم از حوادث و آسیب‌های فتنه سال‌ ۸۸ نقش محوری دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه برای تبیین این حادثه نباید تنها به روزهای ۸ و ۹ دی ماه و یا روز دانشجو اکتفا شود، بیان کرد: مسئولان و دست اندرکان تلاش کنند تا با استفاده از همه ابزارها و دعوت از سخنرانان به تبیین و واکاوی این حادثه بپردازند.

وی با اشاره به حضور مردم گیلان در روز ۸ دی ماه سال ۸۸ آن را نشانه آگاهی، بصیرت و ولایت‌مداری گیلانیان دانست و ادامه داد: باید این حضور حماسی‌ ثبت شده و در تاریخ ماندگار بماند.

آیت الله فلاحتی در ادامه با بیان اینکه نامگذاری یک خیابان به عنوان ۸ دی باید هرچه سریعتر اجرایی شود، گفت: متاسفانه تا امروز کتابی مناسب که به حوادث فتنه سال ۸۸ پرداخته باشد در کتابخانه‌ها موجود نیست.

وی همچنین به ایجاد شبهه در زمینه ولایت فقیه و رهبری از سوی دشمنان نیز اشاره کرد و افزود: هنوز عده‌ای در زمینه ولایت فقیه آگاهی لازم را ندارند. باید با بهره‌گیری از فضای مجازی در این زمینه آگاهی بخشی کنیم.

امام جمعه رشت به آثار مخرب شبکه‌های اجتماعی در جامعه اشاره و تصریح کرد: نباید انتظار داشته باشیم شبکه‌های اجتماعی دانش جامعه را ارتقا دهند بلکه خود ما باید برای رسیدن به این جایگاه برنامه ریزی کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*