گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
نوامبر 8, 2012 کد خبر : 14499 خبر ها

در پی انتخاب اوباما

واکنش مهمانپرست به نتیجه انتخابات آمریکا

واکنش مهمانپرست به نتیجه انتخابات آمریکا

گیلانیان : سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به نتایج انتخابات آمریکا و با اشاره به سیاست اصولی ایران مبنی بر احترام به رای مردم، گفت: افکار عمومی در جهان اسلام و خاورمیانه همچنان منتظر تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور آمریکا هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احترام به رای مردم تأکید کرد.

مهمان‌پرست پیام رای مردم آمریکا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور را پرهیز از سیاست‌های افراطی و مطالبه وعده‌های داده شده مبنی بر تغییر اصولی در سیاست‌های نادرست و رویکردهای پرهزینه یکجانبه گرایانه و لزوم توجه به وضعیت داخلی آمریکا و معیشت مردم دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: واقعیت این است که افکار عمومی در جهان اسلام و خاورمیانه همچنان منتظر تحقق وعده‌های رئیس جمهور آمریکا بوده و تنها اتخاذ رویکرد جدیدی مبنی بر عدم دخالت در امور کشورهای منطقه را موجب احیاء بخشی از اعتبار از دست رفته آمریکا نزد ملت‌های منطقه می‌داند.

مهمان‌پرست تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول ۳۳ ساله گذشته روسای جمهور مختلف آمریکا از هر دو حزب را با اقدامات خصمانه مختلف آنها بر علیه منافع ملت خود تجربه کرده و معتقد است دیوار بی اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا فقط می‌تواند در پرتو احترام به اراده و حقوق ملت ایران و بازنگری اساسی و عملی در سیاست‌های نادرست گذشته دولت آمریکا کوتاه شود و هر نوع ارزیابی از وعده «تغییر»، صرفاً بر اساس سیاست عینی و عملکرد مقامات آمریکا صورت خواهد پذیرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: تعامل در راستای تقویت صلح و ثبات جهانی و رفاه ملت‌ها از مبانی ثابت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده و در این چارچوب از نیات و ایده‌های صادقانه کشورهای علاقه‌مند به تعامل سازنده با جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد