گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
اکتبر 9, 2012 کد خبر : 13205 خبر ها

وزیر کشور خبر داد :

واگذاری اختیارات لازم به استانداران برای ارایه خدمات بیشتر

واگذاری اختیارات لازم به استانداران برای ارایه خدمات بیشتر

گیلانیان : ˈمصطفی محمدنجارˈ در حاشیه همایش ملی توسعه کشاورزی در جمع خبرنگاران، افزود: اختیاراتی به استانداران داده شده است تا متناسب با شرایط محیطی بتوانند تصمیمات سریعی را برای ارایه خدمات هرچه بیشتر به مردم بگیرند. وی با بیان این که اختیاراتی در وزارتخانه‌ها متمرکز بوده و نیازمند آن بود که این اختیارات به استانداران واگذار شود، اظهارداشت: اختیارات واگذار شده به استانداران، پیش از این در هیات دولت به تصویب رسیده و در همایش امروز درباره نحوه واگذاری آن بحث شد.

محمدنجار ادامه داد: همایش ملی توسعه کشاورزی با حضور رییس جمهوری، وزرای کشور و جهاد کشاورزی، استانداران سراسر کشور، مدیرعامل صندوق توسعه ملی و مدیران مرتبط با بخش کشاورزی از سراسر کشور به میزبانی وزارت کشور در حال برگزار است.

وزیر کشور با اشاره به سخنرانی رییس جمهوری دراین همایش، گفت: دکتر احمدی نژاد در سخنرانی خود بر خدمت گذاری صادقانه به مردم در جهت پیاده سازی عدالت و نهادینه کردن خدمت گذاری به مردم تاکید کرد.

محمدنجار با بیان این که یکی از موضوعاتی که در این همایش به آن پرداخته شد موضوع کشاورزی بود، گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان بخش کشاورزی در تولید و اشتغال و با عنایت به هدف گذاری انجام شده برای اضافه کردن دو میلیون هکتار به ۱۸ میلیون هکتار اراضی تحت کشت کشاورزی دراین همایش تصمیماتی اتخاذ شد.

وی اظهارداشت: در این نشست پس از ارایه گزارش وزیر جهاد کشاورزی، استانداران کشور درباره اقدامات صورت گرفته در بخش کشاورزی گزارشی را ارایه کردند که رییس جمهوری در این خصوص تذکراتی داد.

محمدنجار خاطرنشان کرد: در این نشست گزارش کاملی از اقدامات انجام شده برای اضافه کردن دو میلیون هکتار اراضی مستعد تحت کشت که باید امسال انجام شود تا به تولید محصولات و اشتغال اشتغال کشور کمک کند ارایه و مسایل، نقطه نظرات و پیشنهادات مطرح شده به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که به تصمیمات خوبی برای استمرار کار دست یافتیم.

وزیر کشور گفت: در این همایش علاوه بر موضوع کشاورزی درباره مسکن مهر، کنترل بازار و به نتیجه رسیدن ۹۰۵ طرح مهر ماندگار که ۱۰۰ طرح آن افتتاح شده و یا در حال افتتاح است، بحث و گفت و گو شد.

محمدنجارخاطرنشان کرد: در این نشست همچنین تاکید شد که همه دست اندرکاران برای به نتیجه رساندن ۹۰۵ طرح مهر ماندگار تا پایان دولت دهم بسیج شوند.

وی افزود: استانداران نیز در این نشست بر پیگیری طرح‌ها و برنامه‌های اثرگذار دولت تا آخرین دقایق مسوولیت دولت با جدیت هرچه تمام تر تاکید کردند.

وزیر کشور با اشاره به حضور و سخنرانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به اتفاق معاونینش در این همایش، اظهارداشت: در این همایش در خصوص ریز مباحث مطرح شده درباره کنترل بازار و عرضه کالاهای مورد نیاز گفت و گو و تبادل نظر شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی