گیلانیان
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ Sunday, 13 June , 2021
آگوست 23, 2019 کد خبر : 74635 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام جمعه رشت :

وجود ضعف در سیستم نظارت عامل بروز اختلاس‌ و خیانت‌ها است

وجود ضعف در سیستم نظارت عامل بروز اختلاس‌ و خیانت‌ها است

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خیانت و اختلاس برخی از مسئولان نظام مایه شرمندگی و تأسف است، گفت: وجود ضعف در سیستم نظارت سبب بروز چنین اتفاقاتی می شود.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه رشت در مصلای امام خمینی (ره) با توصیه همگان به تقوای الهی به آغاز هفته دولت اشاره و یاد شهیدان رجایی و باهنر ار گرامیداشت و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خود با اعضای هیئت دولت نکات بسیار مهمی را بیان کردند.

وی با بیان اینکه ایشان توجه به رونق تولید را و حرکت در این مسیر را کمتر از جهاد ندانستند، افزود: دولتمردان و کارگزاران نظام باید در این مسیر حرکت کرده و از تولیدکنندگان حمایت کنند.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به اینکه مسئولان باید انجام حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان که همیشه پای کار بوده‌اند موانع موجود در این مسیر را برطرف کنند، گفت: متاسفانه در طول ۴۰ سال گذشته برخی بی توجهی‌ها و کم‌کاری‌ها از سوی مسئولان سبب در برخی حوزه‌ها شاهد وجود مشکلاتی باشیم.

وی به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره و بیان کرد: در این بیانیه برای دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرایطی در نظر گرفته شده که التزام عملی به شعارهای انقلاب، حمایت از جریان انقلابی، برنامه‌ریزی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد اقتصادی و اداری از جمله این شرایط است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه شنیدن خیانت‌ و اختلاس برخی مسئولان و کارگزاران نظام جای تأسف و مایه شرمندگی است، تصریح کرد: علت اصلی بروز چنین رفتارهایی نبود نظارت‌ها و ضعف در این سیستم است.

وی با تأکید بر اینکه عده‌ای از مسئولان به خاطر نوع عملکرد و رفتار خود باید هر روز از مردم عذرخواهی کرده و در پیشگاه خداوند متعال توبه کنند، ادامه داد: سیستم‌های نظارت نیز باید در این زمینه با جدیت بیشتری وارد شوند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان منتخبان مردم نظارت بر امور در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف است، گفت: نمایندگان مجلس وظیفه عزل و نصب مدیران را ندارند باید در نظارت‌ها درست عمل کنند.

آیت الله با تأکید بر تکیه به توانمندی و ظرفیت‌های داخلی به ویژه نسل جوان، اظهار کرد: مسئولان قوا نباید دل به بیگانه ببندند زیرا در چهل سال گذشته در هر کجا نگاهمان به بیرون از مرزها و بیگانگان بوده چیزی به دست نیاورده‌ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز عده‌ای از مسئولان توانمندی‌های داخلی را باور ندارند، گفت: ملت ایران نشان داده‌اند همیشه و در همه جا به ویژه صحنه‌های حساس با بصیرت، آگاه و با شجاعت عمل کرده اند.

امام جمعه رشت با اشاره به حضور برخی جوانان در اردوهای جهادی در مناطق محروم، افزود: بنده از همه جوانانی که به جای اردوهای مختلط و هنجارشکنانه به اردوهای جهادی در روستاهای محروم رفته و خالصانه کار می کنند تشکر و قدردانی می کنم.

وی در ادامه خواستار رفع سریع مشکل مردم در عوارضی جاده امام زاده هاشم شد و تصریح کرد: مسئولان مربوطه تا قبل از اینکه دادستان دستور جمع آوری این عوارض را صادر کند اقدامات لازم را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد