گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 1, 2014 کد خبر : 28176 دسته‌بندی نشده

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان خبر داد

وجود ۶۰ هزار معتاد در گیلان

وجود ۶۰ هزار معتاد در گیلان

گیلانیان : سعید سادات‌منصوری امروز با اشاره به اینکه گرایش جوانان به سمت مواد صنعتی بیشتر است، اظهار کرد: کاهش سن اعتیاد از معضلات جدی جامعه است.

وی اعتیاد را مشکل جدی جامعه دانست و تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد جامعه را دچار معضل کرده است.

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان فروپاشی خانواده، طلاق، بزهکاری، انجام کارهای خلاف قانون و… را از جمله آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد عنوان کرد.

وی اعتیاد را مسئله اجتماعی خواند و گفت: برای رهایی اجتماع از درد اعتیاد همگان باید در امر پیشگیری اقدام و کمک کنند.

سادات‌منصوری انواع مواد مخدر را شامل تریاک، هروئین، قرص‌های روانگردان، حشیش و دیگر مواد صنعتی نظیر کراک و شیشه ذکر کرد و افزود: کنجکاوی، مسائل و مشکلات فردی و روانی، فقر خانواده، رفاه اقتصادی خانواده، ستیزه‌جویی والدین و… از عوامل موثر در ایجاد اعتیاد است.

وی عوامل اجتماعی ایجاد اعتیاد را در دسترس بودن مواد مخدر، بیکاری، نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی و… عنوان کرد.

سادات‌منصوری امر پیشگیری را برنامه‌ای همگانی دانست و یادآور شد: برنامه‌ مهارت‌های زندگی در قالب آموزش پیشگیری از اعتیاد در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی مهم است.

وی با بیان اینکه مسئولیت پیشگیری از اعتیاد به‌عهده تمام افراد جامعه است، خاطرنشان کرد: آموزش و اطلاعات صحیح و درست درباره مصرف مواد مخدر و اثرات سوء آن به جامعه داده شود.

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان از وجود ۶۰ هزار معتاد در این استان خبر داد و گفت: ۷۸ مرکز سرپایی درمان اعتیاد در گیلان فعالیت دارند که سال گذشته ۱۴ هزار و ۶۱۸ نفر در آنها پذیرش شدند.

وی یادآور شد: ۴۱ مرکز اقامتی میان‌مدت و سه مرکز بستری نیز در گیلان در بحث درمان اعتیاد زیرنظر بهزیستی استان فعالیت می‌کنند.

سادات‌منصوری مجموع فعالیت مراکز اعتیاد گیلان را ۱۳۸ مرکز عنوان کرد و متذکر شد: سال گذشته در این مراکز ۲۹ هزار و ۵۵۷ نفر پذیرش شدند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی