گیلانیان
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ Thursday, 21 October , 2021
سپتامبر 21, 2021 کد خبر : 82341 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

وحدت و انسجام ملی رمز موفقیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود

وحدت و انسجام ملی رمز موفقیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: رمزهای موفقیت ما در دوران دفاع مقدس، وحدت و انسجام ملی است و امروز هم پیروزی نهایی در همه صحنه‌ها در سایه همین وحدت، انسجام و همدلی متعلق به این ملت است.

ارسلان زارع صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس کشور و پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان اظهار داشت: “دفاع مقدس” واژه‌ای در قاموس ایستادگی و پایداری یک ملت غیور و سلحشور است.

استاندار گیلان دوران دفاع مقدس را فصلی از تاریخ کشورمان دانست که مردم با درکی عمیق از شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه با عزت و اقتدار جلوه‌های زیبایی از فداکاری خود را به جهانیان نشان دادند افزود: شهدا با وجود کشش‌های متنوع دنیوی اما پاکی و با خدا بودن را ترجیح دادند و چنین ارزش‌هایی مختص مردان خداست.

زارع نیروهای مسلح پرافتخار و قدرت دفاعی کشورمان را نمادی از تحکیم و عزت این سرزمین خواند و ابراز داشت: دوران دفاع مقدس آیینه تمام نمای ایثارگری، فداکاری و رشادت‌های رزمندگانی است که به معنای واقعی لشکر مخلص خداوند بودند و هر چه داشتند در راه خدا و میهن تقدیم کردند.

وی با اشاره به نقش زنان و مردان در دوران دفاع مقدس گفت: همان اندازه که مردان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش مهمی داشتند، زنان نیز توانستند نقش‌آفرین باشند و امروز حفظ و پاسداشت از ارزش‌های انقلاب، دفاع مقدس و انتقال ارزش‌ها به نسل جوان یک وظیفه است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال ارزش‌ها را می‌توان با ابزارهای گوناگون، فناورانه‌ و روز انجام داد تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس امروز در بین ملت‌های آزادی‌بخش به عنوان یک مولفه مهم و تاثیرگذار برای الهام‌گیری به رشته تحریر درآمده است.

وی تجارب ارزشمند دوران دفاع مقدس و انتقال به نسل جدید را در برقراری ارتباط موثر این نسل با آن دوران طلایی بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: درخت انقلاب با خون شهدای دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای مظلوم هسته‌ای بسیار تنومند شده و هیچ مستکبری توان صدمه زدن به این انقلاب و نظام را ندارد.

استاندار گیلان با اشاره به رمزهای موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: یکی از رمزهای موفقیت ما در دوران دفاع مقدس، وحدت و انسجام ملی است و امروز هم پیروزی نهایی در همه صحنه‌ها در سایه همین وحدت، انسجام و همدلی متعلق به این ملت سرافراز خواهد بود.

به گزارش تسنیم در انتهای این مراسم از تعدادی از رزمندگان‌و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در گیلان تجلیل به عمل‌ آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت