گیلانیان
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ Wednesday, 3 March , 2021
اکتبر 20, 2020 کد خبر : 80034 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

ورزش، عرصه نمایش انسجام ملی و تقویت همبستگی اجتماعی است

ورزش، عرصه نمایش انسجام ملی و تقویت همبستگی اجتماعی است

گیلانیان : استاندار گیلان ورزش را عرصه نمایش انسجام ملی خواند و با بیان اینکه فعالیت‌های ورزشی عامل تقویت همبستگی اجتماعی هستند، تأکید کرد که باید با وجود کرونا،‌ فعالیت های ورزشی و تحرک در جامعه، با رعایت توصیه های بهداشتی متوقف نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع غروب امروز (سه شنبه) در جلسه شورای عالی ورزش همگانی گیلان که معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امور عمرانی استاندار، شماری از مدیران کل ستادی استانداری و استانی و نیز رئیسان برخی هیأت های ورزشی استان حضور داشتند؛ با تبریک فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش به فعالان عرصه ورزش گیلان گفت: از همه آحاد مردم دعوت می کنم برای سلامت جسم و روح خود، به ورزش بیش از پیش توجه کنند چراکه شرایط امروز ایجاب می کند که به مقوله ورزش و بهداشت روانی بیش از پیش توجه داشت.

وی ورزش را از ارکان مهم فراهم سازی شادابی در زندگی، پویایی و نشاط اجتماعی خواند و افزود: زمانی‌که ورزشکاران در میادین مختلف پیروزی کسب می کنند، موجب تقویت امید و روحیه ملی می شوند و کسب موفقیت آنان در عرصه های بین المللی؛ علاوه بر آنکه افتخار برای کشور است؛ سرزندگی و غرور برای ملت می آفریند.

دکتر زارع خاطر نشان کرد: معتقدم هنگامی می توانیم بر شتاب حرکت توسعه بیافزاییم که جامعه ای سالم و با نشاط داشته باشیم و بر این اساس باید بستر برای فعالیت های ورزشی و از همه مهتر ورزش همگانی هموار شود.

استاندار گیلان ادامه داد: پیوند ورزش و جوانان، از منظر توسعه همه جانبه و ملی اهمیت زیادی دارد و از آنجاییکه تربیت جسمی و روحی در سنین جوانی بنا می‌شود؛ دو مولفه یادشده در بالندگی و افزایش بهره وری و نیز پـرورش و بـروز اسـتعدادهای ایـن نسـل، نقش موثری دارد.

وی بیان داشت: ورزش را عرصه همدلی، انسجام و وحدت می دانم که برکات فراوانی در جهت حفظ و توسعه سرمایه های اجتماعی و امنیت روانی دارد و مبتنی بر این دیدگاه؛ شعار هفته تربیت بدنی امسال تحت عنوان “ایران همدل ، ایران فعال” شعاری با مسماست.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر ضرورت افزایش سطح توجه به ورزش خاطرنشان کرد: رویدادهای ورزشی ، عامل مهم تقویت همبستگی اجتماعی هستند و امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیاز داریم که در سایه یکپارچگی و وحدت، در تقابل با دشمنان ملت، ایستادگی کنیم و به طور قطع، همین عامل پیروزی خواهد بود.

دکتر زارع اظهار کرد: ایران عزیز و گیلان سرافراز، زمانی در بخش های مختلف فعال و اثرگذار هستند که همدلی باشد؛ با همبستگی، درجهت تقویت سرمایه های اجتماعی گام برداریم، به جوانان اعتماد کرده و از ظرفیت های آنان برای پیشبرد امور استفاده کنیم.

وی یادآور شد: نزدیک به هشت ماه است که کشورمان درگیر ویروس کروناست؛ ویروسی که تمامی ساحت های زندگی فردی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده ولی آنچه توانسته ما را در جریان مدیریت و مقابله با کرونا موفق نماید، همین انسجام و همدلی است.

دکتر زارع بر ضرورت اجرای اقدامات جدی در حوزه توسعه ورزش با وجود کرونا تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد تا ورزش تعطیل شود ، بلکه باید با رعایت توصیه های بهداشتی، فعالیت های جسمی و بدنی استمرار یابد.

وی با اشاره به  لزوم تولید محتوای مناسب و آگاهی بخشی مطلوب به مخاطبان برای توسعه ورزش های همگانی تصریح کرد: فعالان اجتماعی و رسانه ها بویژه صدا و سیما با ارائه الگوهایی همچون ورزش در خانه، اجازه ندهند تحرک در جامعه، متوقف شود.

دکتر زارع بیان کرد: برای توسعه ورزش های همگانی باید از طرح هایی که پایه علمی دارد ، الگوبرداری کرد و در اجرای این مهم تنها به یک شهر اکتفا نشود.

استاندار گیلان همچنین توسعه دوچرخه سواری را مهم خواند که در اجرای آن باید آموزش و آگاهی بخشی عمومی و فراگیر را مورد توجه قرار داد.

در این جلسه گزارش دستاوردهای ورزش استان توسط مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، طرح ملی شهرهای فعال ایران (شفا) از سوی رییس هیات ورزش های همگانی استان، بررسی طرح ایجاد اولین پایگاه دائمی آموزشی نجات غریق در استان از سوی رییس هیات نجات غریق و غواصی گیلان و برنامه توسعه زیرساخت‌های ورزشی بسکتبال خیابانی در سطح شهر و روستا توسط رییس هیات بسکتبال استان ارائه شد.

همچنین در پایان این نشست از صابر رحیم پور ، میثم علیپور ، مهدی پور رهنما ، سارا بهمن یار و محمد رهبری که سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده اند،‌ تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

مشاور پیشین رئیس‌جمهور :

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد

 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد