گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
اکتبر 14, 2014 کد خبر : 30470 خبر ها

ورزشکاران زن ایرانی با حجاب اسلامی خود برای کشور افتخار آفریدند + تصویر

ورزشکاران زن ایرانی با حجاب اسلامی خود برای کشور افتخار آفریدند + تصویر

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: دشمنان حجاب را مانع فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و … بانوان در جامعه عنوان می‌کنند اما دختران مسلمان ما با حجاب اسلامی خود برای کشور افتخار آفریدند و تهمت‌ها را از بین بردند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار با مدال‌آوران گیلانی در بازی‌های آسیایی با تبریک عید غدیر و پیروزی ورزشکاران استان اظهار کرد: بدن‌سازی و سالم‌سازی جسم از ویژگی‌های ورزش است.

وی انتقال فرهنگ اسلامی و جمهوری اسلامی را از ویژگی‌های ورزش قهرمانی عنوان کرد و افزود: ورزشکاران ایرانی با آداب اسلامی و رفتار انسانی در مسابقه‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند و مردم دنیا متوجه عظمت اسلام و انقلاب اسلامی می‌شوند.

قربانی با اشاره به تلاش دشمنان در بد جلوه دادن احکام اسلامی، خاطرنشان کرد: دشمنان حجاب را مانع فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و … بانوان در جامعه عنوان می‌کنند اما دختران مسلمان ما با حجاب اسلامی خود برای کشور افتخار آفریدند و تهمت‌ها را از بین بردند.

امام جمعه رشت کسب مدال قهرمانی بانوان در مسابقه‌های بین‌المللی را دارای تاثیرگذاری بسیار خواند و بیان کرد: امروز بانوان در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کرده‌اند و تعداد دانشجویان دختر بیش از پسران است.

وی با بیان اینکه اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران بالاتر از دیگر پرچم­ها در مجامع بین‌المللی بزرگ‌ترین تبلیغ برای نظام است، تصریح کرد: ایران در منطقه بعنوان جزیره امن محسوب می‌شود و دارای منطق جهانی است.

آیت الله قربانی بر غلبه بر نفس توسط ورزشکاران تاکید کرد و گفت: پیامبر (ص)، ائمه (ع) و مسئولان به موضوع مذکور توجه ویژه دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه قهرمان فردی است که بر هوای نفسانی خود غلبه داشته باشد، یادآور شد: پوریای ولی و تختی بر نفس خود غلبه کردند و در تاریخ ماندگار شدند.

وی اقامه نماز توسط ورزشکاران ایرانی در مسابقه‌های آسیایی را تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: ایمان به فرد قدرت مضاعف می‌دهد و انسان مؤمن، دین، دنیا و آخرت را با همدیگر در نظر می‌گیرد.

*کسب ۹ مدال توسط ورزشکاران گیلانی در مسابقه‌های آسیایی

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در دیدار مذکور به برگزاری هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در کره جنوبی اشاره کرد و گفت: ورزش و فعالیت‌های بدنی وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف نظام اسلامی است.

مسعود رهنما با بیان اینکه مسابقه‌های آسیایی از شهریور ماه تا مهر ماه امسال برگزار شده است، افزود: امسال تعداد ورزشکاران ایرانی ۸۰ نفر از دوره گذشته کمتر بود اما مدال بیشتری کسب شده است.

وی تعداد ورزشکاران اعزامی از گیلان به مسابقه‌های مذکور را ۱۰ نفر در شش رشته ورزشی اعلام کرد و یادآور شد: ۹ نفر موفق به کسب مدال شدند.

رهنما با اشاره به اینکه ورزشکاران گیلانی یک مدال طلا، پنج مدال نقره و سه مدال برنز در مسابقه‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی کسب کردند، تصریح کرد: ۱۶ درصد مدال کسب شده کشوری متعلق به ورزش گیلان است.

Var-3

02

01

Var-1

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی