گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 13, 2014 کد خبر : 27005 خبر ها

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خبر داد

ورود شیرابه سمی به رودخانه‌های رشت

ورود شیرابه سمی به رودخانه‌های رشت

گیلانیان : رضا جمشیدی چناری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از مشترکان پرداخت‌کننده غیر حضوری آب‌بها اظهار کرد: به پرداخت غیرحضوری شهروندان ارج می‌گذاریم.

وی به مدیریت الکترونیک و اتوماسیون اداری در شهرداری رشت نیز اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه‌های الکترونیکی موجب کاهش مراجعه‌کنندگان و ارتباط غیر ضروری در شورای شهر رشت می‌شود.

جمشیدی چناری با بیان اینکه در سیستم مدیریت شهری رشت نظام هماهنگ و یکپارچه وجود ندارد، تصریح کرد: امروز در موضوع آلودگی رودخانه‌ها نمی‌توانیم شرکت آب و فاضلاب، شهرداری و محیط زیست را به‌تنهایی مخاطب خود بدانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر کنار همدیگر قرار گرفتن ۲۳ دستگاه اجرایی برای مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: لایحه نظام هماهنگ شهری در فراکسیون شهری مجلس دنبال می‌شود.

وی به ورود فاضلاب‌ها از ۶۵ سال گذشته به رودخانه‌های شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب گیلان در اجرای شبکه بهداشتی همت بزرگی انجام داده است.

جمشیدی چناری با اشاره به اینکه یک‌هزار کیلومتر لوله‌گذاری شهر رشت باقی مانده است، اظهار کرد: طرح جامع آب و فاضلاب شهر رشت توسط شورای شهر در حال تهیه است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از انتخاب مشاور کشوری برای طرح جامع فاضلاب این شهر خبر داد و بیان کرد: رودخانه‌های شهر رشت در پنج فاز ساماندهی می‌شوند.

وی به تشکیل کارگروه ساماندهی رودخانه‌های شمال کشور در اواخر سال ۹۲ اشاره کرد و افزود: رودخانه‌های زرجوب، گوهررود و سفیدرود در قالب کارگروه مذکور ساماندهی می‌شوند.

جمشیدی چناری کنده‌کاری شهر رشت را در راستای جمع‌آوری آب‌های سطحی دانست و خاطرنشان کرد: حجم بسیاری از لایروبی شبکه‌های فاضلاب شهر رشت در حال انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شیرابه زباله‌های سراوان وارد رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می‌شود، تصریح کرد: در هر ثانیه ۲۰ لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

وی احداث تصفیه‌خانه ویژه شیرابه‌های سمی را نیازمند ۱۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار دانست و بیان کرد: نیاز است تصفیه‌خانه مجزا برای شهر صنعتی رشت احداث شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی