گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
نوامبر 28, 2021 کد خبر : 82703 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور :

ورود مجلس برای همسان‌سازی حقوق کارکنان دولت/ حقوق نجومی‌بگیران را شفاف‌سازی می‌کنیم

ورود مجلس برای همسان‌سازی حقوق کارکنان دولت/ حقوق نجومی‌بگیران را شفاف‌سازی می‌کنیم

گیلانیان : دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با انتقاد از حقوق‌های چند صدمیلیونی برخی مدیران گفت: در مکاتبه‌ای که با رییس‌جمهور داشتم همسان‌سازی حقوق کارکنان در همه دستگاه‌ها و رفع تبعیض بین دستگاهی را خواستار شدم.

رسول فرخی میکال درباره پیگیری مجلس برای جلوگیری از روند پرداخت‌های نجومی و تبعیض در پرداخت‌ها اظهار داشت: در نشستی که ۴ آذرماه مجمع نمایندگان استان‌های شمالی با رئیس‌جمهور داشتند، بنده نامه‌ای را خدمت آیت‌الله رئیسی نوشته و موضوع تبعیض در پرداخت‌ها را مطرح کردم. در دستگاه‌ها با دو نوع تبعیض؛ یک تبعیض در همان دستگاه و دیگری تبعیض در بین دستگاه‌های اجرایی مواجه هستیم به عنوان مثال دو نفر از کارکنان در یک دستگاه یکی تحت عنوان حجمی و یکی با قرارداد شرکتی مشغول به کار هستند و میزان دریافتی آن‌ها با هم متفاوت است.

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه در واقع کارکنان برای ارائه یک کار مشابه حقوقی متفاوت دریافت می‌کنند، عنوان کرد: علاوه بر این ما در بین دستگاه‌ها نیز شاهد تبعیض در دریافتی‌ها هستیم به‌طوری که حقوق کارکنان با شرایط، شغل و مدرک تحصیلی یکسان در دو دستگاه مختلف متفاوت است.

فرخی با تأکید بر اینکه این تبعیض‌ در پرداختی‌ها خود سبب بی‌انگیزگی کارکنان و در نهایت پایین آمدن عملکرد آنان در پاسخگویی به مردم و حل مشکلات آنان می‌شود ابراز داشت: بنده در مکاتبه‌ای که با رئیس‌جمهور داشتم همسان‌سازی حقوق کارکنان در همه دستگاه‌ها و رفع تبعیض بین دستگاهی را خواستار شدم. مجلس برای حل این مشکل طرحی را ارائه داد و از دولت درخواست ارائه لایحه‌ای برای ساماندهی نحوه پرداختی‌ها را داشت از طرفی پرداخت حقوق‌های چند صدمیلیونی برخی مدیران در شرایطی که مردم و کارکنان با وضعیت معیشتی خوبی رو‌به‌رو نیستند، خود دلسردی مردم و کارکنان را به‌دنبال دارد.

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: علاوه بر اینکه مجلس با جدیت پیگیر شفاف‌سازی پرداخت‌های نجومی‌بگیران است، دولت نیز باید در اسرع وقت با تشکیل کمیته‌های مبارزه با فساد اداری، تفکر سالم‌سازی نظام اداری را دنبال کند چرا‌‌که تا فضای مناسب برای سالم‌سازی فراهم نشود، نمی‌توان با فساد مبارزه کرد. پیشنهاد بنده به آیت‌الله رئیسی این بود همان‌طور که در بدنه استانداری‌ها ظرفیت بسیار قوی تحت عنوان سامانه ۱۱۱ برای ارتباط مردم با دولت وجود دارد، سامانه‌‌ای مشابه برای مبارزه با فساد اداری نیز تشکیل شود تا مردم به راحتی موارد فساد اداری را به دولت اطلاع دهند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس درباره پیگیری‌های انجام شده در راستای ساخت گرمخانه در لاهیجان اظهار داشت: بنده از زمان ورود به عرصه انتخابات و پس از آن انتخاب‌شدن توسط مردم برای حضور در مجلس در سطح ملی، استانی و شهرستانی همواره بر یک موضوع تأکید داشتم و آن این است که ما برای حل مشکل مردم علاوه بر انجام شرح وظایف سازمانی باید نسبت به جامعه، احساس مسئولیت اجتماعی نیز داشته باشیم.

فرخی ‌تصریح کرد: متأسفانه مسئولیت اجتماعی در سیستم‌های کاری کمتر دیده می‌شود و هر‌کس تنها به‌دنبال انجام شرح وظایف خود است کما اینکه نخستین محور شرح وظایف مدیران همراهی و هم‌افزایی در انجام مسئولیت‌های اجتماعی مشترک برای حل مشکل مردم است. امیدواریم مدیران مسئولیت اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده و برای حل مشکلات با هم‌افزایی و به موقع در میدان حضور یابند و این مسئولیت اجتماعی به عنوان یک فرهنگ در ادارات ما نهادینه شود.

وی با اشاره به انتصاب مدیر جدید درمان تأمین اجتماعی استان گیلان عنوان کرد: تعویض و تغییر مدیران برعهده‌ دولت بوده و دولت می‌تواند براساس شناختی که از نقاط قوت، ضعف و فرصت‌ها دارد اقدام به انتصاب و تعویض مدیران کند اما انتظار ما این است که این تغییرات منجر به تحول شود نه اینکه صرفاً شاهد جابه‌جایی افراد باشیم.‌

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت