گیلانیان
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ Thursday, 22 October , 2020
جولای 5, 2020 کد خبر : 79088 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در حال حاضر مشکل ارز اقتصاد ایران را به شدت تهدید می‌کند، گفت: وزارت خارجه باید برای برگرداندن و تعیین تکلیف ارزهای بلوکه شده ایران ورود کند.

جبار کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه حل و فصل نابه‌سامانی‌های بازار ارز تنها از عهده یک دستگاه و نهاد مانند بانک مرکزی بر نمی‌آید اظهار داشت: در حال حاضر مشکل ارز اقتصاد کشورمان را به شدت تهدید می‌کند از طرفی انتظار داریم وزارت خارجه برای تعیین تکلیف ارزهای بلوکه شده ایران ورود کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مشکلاتی که در حوزه اقتصاد ایران به ویژه ارز پیش‌آمده است را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: اثرات و تبعات مخرب این چالش‌های ایجاد شده در کل زندگی مردم، بخش صنایع، بخش تولید، بخش خدمات و گردشگری قابل مشاهده است و بحران جدیدی را بر اقتصاد بحران زده ما تحمیل کرد.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه اگر ما برای حل معضل ارز در کشورمان فقط ما به سمت بانک مرکزی برویم را عملی غیرمنطقی ذکر کرد و ابراز داشت: معتقدم قوه قضائیه به عنوان یک اهرم بازدارنده که می‌تواند ضمن شفاف‌سازی بسیاری از دلال‌ها را متنبه کرده و تحت تعقیب قرار دهد باید به معضل بزرگ ارز به شکل جدی‌تر ورود کند.

نماینده مردم رشت در مجلس وظیفه وزارت صمت به عنوان دستگاهی که در تولید باید نقش ویژه‌ای داشته باشد را در این برهه از زمان بسیار خطیر و تعیین‌کننده تلقی کرد و اظهار داشت: واردات مواد اولیه برای کارخانجات تولیدی که با این مشکلات ارزی بدون شک دچار یک بحران می‌‌شوند موضوعی است که باید آن را در اولویت قرار دهیم.

وی تأمین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی را مهم‌ترین بحثی که باید در شرایط فعلی برای آن راهکاری اتخاذ شود ارزیابی کرد و بیان داشت: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است بنابراین تمام دستگاه‌ها باید برای تحقق این امر تلاش کرده و به رسالت خود عمل کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طلبکاری‌های کشورمان از چین و ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر دنیا را متذکر شد و با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه باید برای تعیین‌تکلیف و برگرداندن این ارزها اقدامی انجام دهد افزود: لازم است وزارت امور خارجه با فوریت به این امر مهم ورود کند و موضوع را به شکل جدی مورد پیگیری قرار دهد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه در شرایط کنونی لازم است تمام ارکان نظام در این بخش ورود کنند و تعادل را به بازار ارز باز گردانند اظهار داشت: انتظار داریم نهادهای متولی با حساسیت بیشتری موضوع بازار ارز را دنبال و پیگیری کنند تا این مشکل بزرگی که به نوعی اقتصاد ایران را تهدید می‌کند به شکلی تحت کنترل قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟