گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
آگوست 28, 2019 کد خبر : 74689 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس :

وزارت خارجه مشکل تردد بدون ویزای اتباع ایرانی در آذربایجان را برطرف کند

وزارت خارجه مشکل تردد بدون ویزای اتباع ایرانی در آذربایجان را برطرف کند

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: بدنه کارشناسی وزارت امور خارجه در مورد حل مشکل گذر ۴۵ کیلومتری آستارا و رفع مشکل تردد بدون ویزا اتباع ایرانی در خاک جمهوری آذربایجان قصور می‌کند.

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از پیگیری‌ها و رایزنی‌های خود برای حل مشکل تردد مردم آستارا و اتباع ایرانی در مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان سخن گفت و اظهار داشت: وزارت امور خارجه حل این مشکل را به نوعی پشت گوش انداخته است و بدنه کارشناسی آن نیز در این مورد کمی قصور می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ملاقات‌های خود با مقامات مجلس و دولت جمهوری آذربایجان خبر داد و عنوان کرد: در سفر اخیر به جمهوری آذربایجان با نماینده آستارا این کشور دیدار و گفت‌وگوهایی برای رفع مشکل گذر ۴۵ کیلومتری آستارا و حل تردد آسان مردم ایران از این مرز داشتم که بسیار سازنده بود.

نماینده مردم آستارا در مجلس استقبال نماینده آستارا جمهوری آذربایجان برای رفع مشکل تردد اتباع ایرانی در مرز آستارا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: حذف گذر ۴۵ کیلومتری در مرز آستارا و سفر آزادانه اتباع هر دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث این گفت‌وگوها بود.

داداشی عدم نیاز آذری‌ها به داشتن ویزا جهت سفر به کشورمان و امکان ایجاد همین ظرفیت برای اتباع ایرانی که قصد سفر به کشور جمهوری آذربایجان دارند را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: البته ما از ورود آذری‌ها در کشورمان هم به لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استقبال می‌کنیم اما انتظار داریم استفاده از این ظرفیت دو طرفه باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان حل تردد بدون ویزا در خاک جمهوری آذربایجان را پشت گوش انداخته است اظهار داشت: البته وزارت امور خارجه پیگیر موضوع است اما انتظار داریم با توجه به دیدارها و رایزنی‌هایی که تاکنون انجام شده جهت رفع این مشکلاتی که مقامات جمهوری آذربایجان بیان می‌کنند حرکتی انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه وی با هماهنگی وزارت امور خارجه و سفیر ایران در باکو با برخی مقامات کشور جمهوری آذربایجان گفت‌وگو کرده است افزود: در سفر اخیر رئیس مجلس جمهوری آذربایجان به ایران نیز موضوع تردد اتباع ایرانی از مرز آستارا توسط رئیس مجلس کشورمان مطرح شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه رئیس مجلس جمهوری آذربایجان برای حل مشکلات یاد شده قول‌هایی در تهران داده بود اظهار داشت: مشکلات و موانعی را مقامات جمهوری آذربایجان برای برداشتن ویزا و تردد آسان در مرز آستارا بیان می‌کنند که لازم است توسط وزارت امور خارجه بررسی و برای رفع آن اقدام لازم انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران