گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
می 14, 2013 کد خبر : 18787 خبر ها

ناصر عاشوری :

وزیر نفت ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به استان گیلان ‏اختصاص داد

وزیر نفت ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به استان گیلان ‏اختصاص داد

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزیر نفت به استان گیلان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار بیشتر در زمینه گازرسانی به روستاهای استان هزینه می شود.

ناصر عاشوری با اعلام اینکه این میزان اعتبار روز گذشته در دیدار نمایندگان مردم گیلان در مجلس و مدیر عامل شرکت گاز استان با وزیر نفت اختصاص یافت، افزود: گازرسانی از مهمترین مطالبات اهالی روستانشین استان است که این میزان اعتبار بیشتر در این زمینه هزینه خواهد شد.

وی اظهارداشت: علاوه بر این وزیر نفت موافقت ساخت پنج ایستگاه سی ان جی جدید را در استان صادر کرد تا رضایت رانندگان وسائط نقلیه بیشتر جلب شود.

پیشرفت فیزیکی ۸۵ در صدی پروژه راه آهن گیلان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن گیلان را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: ریل گذاری ۱۵ کیلومتر و همچنین ساخت سه ایستگاه قطار در لوشان، منجیل و رشت در حال اجراست.

وی با بیان اینکه  ۳۷۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین و به ۹ پیمانکار فعال پروژه تزریق شده است، افزود: تخصص، اعتبار و زمان در ساخت این پروژه بسیار مهم است.

عاشوری اظهارداشت: حمل و نقل یکی از اجزا مهم اقتصاد ملی محسوب می شود و بدلیل داشتن نقش زیربنایی، تاثیر فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد.

وی تصریح کرد:  این بخش در برگیرنده فعالیت هایی است که به شکلی گسترده در تمامی زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و در مجموعه فعالیت های اقتصادی نقش غیرقابل انکاری برعهده دارد.

وی گفت: راه‌ آهن قروین رشت از مهمترین راه‌ آهن‌ های کشور است زیرا نه تنها پروژه ملی بلکه به لحاظ بین‌المللی نیز بخشی از کریدور جهانی شمال و جنوب است.

 وی یادآورشد: راه‌آهن قزوین – رشت در ادامه راه‌آهن بافق – بندر‌عباس است و کشور‌های حاشیه اقیانوس هند را به روسیه و کشور‌های آسیای میانه متصل می‌ کند بنابراین دارای اهمیتی فوق‌العاده در توسعه و آبادانی کشور و ایجاد حمل ‌و نقل سریع و امن است./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی