گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
اسفند ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 72354 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

وضعیت اشتغال در استان گیلان متناسب با بیکاری موجود نیست

وضعیت اشتغال در استان گیلان متناسب با بیکاری موجود نیست

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به وضعیت اشتغال در این استان گفت: وضعیت اشتغال موجود در گیلان علیرغم کاهش بیکاری از ۱۵ درصد در سال ۹۱ به ۱۱ درصد در سال ۹۶ و ۹۷، باز هم متناسب با شرایط استان نیست.

مصطفی سالاری امشب در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح همزمان پروژه های زیر بنایی و اقتصادی استان گیلان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به اینکه گیلان در حوزه های اقتصادی ظرفیت های بسیاری دارد، اظهار کرد: وجود سواحل، مرز و دریا امکان ارتباط با کشورهای حاشیه خزر را ایجاد کرده است و باید تلاش کنیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط نزولات جوی و طبیعت بی‌نظیر و مواهب الهی باعث شده ظرفیت های گردشگری بسیاری برای این استان فراهم شود، گفت: با توجه به نزدیکی این استان به پایتخت، شرایط مناسبی برای جذب گردشگر وجود دارد و هر طول سال نیز شاهد میلیون ها سفر به گیلان هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وضعیت اشتغال در استان گیلان بیان کرد: وضعیت اشتغال موجود در گیلان علیرغم کاهش بیکاری از ۱۵ درصد در سال ۹۱ به ۱۱ درصد در سال ۹۶ و ۹۷، باز هم متناسب با شرایط استان نیست.

استاندار گیلان استفاده از مواهب موجود در گیلان را نیازمند برنامه‌ریزی مناسب دانست و افزود: طرح‌های ساماندهی آب‌بندان ها و رودخانه ها، گیل پارک، بوم گردی و احداث شناگاهها که در برخی از آنان آغاز شده و برخی نیز در مرحله شروع قرار دارد.

سالاری با اشاره به اینکه زمینه همکاری اتاق بازرگانی استان در جهت انجام هرگونه اقدام موثر برای توسعه فراهم است تصریح کرد: در صورتیکه با تشخیص دولت دبیرخانه اجرای معاهده اوراسیا در استان گیلان تشکیل شود گام‌های مثبتی توسط بازرگانان گیلانی با تجار روسیه برداشته می‌شود.

وی با اشاره به پتانسیل های بالای استان در زمینه کشاورزی گفت: در نوغانداری، شالیکاری و چای طرح هایی داریم که برای بهبود وضعیت آن نیازمند تصویب و تایید دولت هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به اهتمام ویژه شکل گرفته در جهت افزایش ارتباط مسؤولان گیلانی با مردم اشاره کرد و افزود: در مسیر ارتقاء سطح پاسخگویی مسؤولان، رفع تشریفات اداری برای کاهش فاصله با مردم و عدم تداخل زمان کاری مدیران با امورات مراجعه کنندگان اقدامات موثری شده است.

سالاری با اشاره به جوانگرایی در حوزه مدیران و کاهش میانگین سن از ۵۳ به ۴۳ سال خاطرنشان کرد: تعداد بانوان در سطوح عالی مدیریتی استان از سه مدیر به ۱۵ مدیر افزایش یافته و امیدواریم با سیاستهای دولت تدبیر و امید گامهای بهتری در این مسیر برداشته شود.

وی با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر مسؤولان برای خدمت به مردم بیان کرد: گیلانی ها مردم قدرشناس و مهمان نوازی هستند و امیدواریم با بهبود ارائه خدمات شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz