گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸ کد خبر : 73255 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده رشت در مجلس اعلام کرد :

وضعیت بیمه کشاورزان مطلوب نیست

وضعیت بیمه کشاورزان مطلوب نیست

گیلانیان : حسنی با بیان اینکه باید برای بیمه کشاورزان تلاش های جدی صورت گیرد گفت: وضعیت کنونی بیمه کشاورزی، باعث نارضایتی کشاورزان شده است.

«محمد‌صادق حسنی» امروز (پنج‌شنبه،۲۶اردیبهشت) در ملاقات عمومی با مردم بخش لشت‌نشا با اشاره به اهمیت آب‌‍بندان‌ها گفت: طبق آمار کارشناسان، در دوران قبل از انقلاب ۲۰ هزار هکتار آب‌بندان داشتیم که حالا به حدود ۹ هزار هکتار کاهش یافته و باید برای جلوگیری از این روند اقدامات اساسی صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به شیوه نامه مربوط به آب‌بندان‌ها اظهار کرد: ارائه شیوه نامه فرصت بسیار خوبی جهت پیشرفت در موضوع آب‌بندان‌ها است که باید اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه باید برای بیمه کشاورزان تلاش های جدی صورت گیرد گفت: در گذشته بیمه کشاورزان وضعیت بهتری داشت ولی مدتی است که بودجه این بیمه از ماده ۱۰ و ۱۲ تامین می شود که باعث نارضایتی کشاورزان شده است و ما در تلاش هستیم که سال بعد این مشکل حل شود.

گفتنی است بیمه محصولات کشاورزی خسارت شالیکاران را حدود ۵،۶ ماه بعد از برداشت بصورت بسیار اندک پرداخت می نماید که امر طبق آمار باعث عدم رغبت کشاورزان به بیمه محصول شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz