گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 2, 2016 کد خبر : 47436 خبر ها

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس:

وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان بحرانی است

وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان بحرانی است

گیلانیان : نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه دولت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد و گفت: وضعیت دانشگاه علوم پزشگی گیلان در حالت بحرانی است.

محمدحسین قربانی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه انتظار مردم مبنی بر اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تحقق پیدا نکرده است اظهار کرد: پرداخت مطالبات صیادان از دغدغه‌های مسئولان در استان است.

وی بر پرداخت ۳۰ میلیارد تومان مطالبات صیادان در راستای تعدیل پره‌های صیادی در گیلان تأکید کرد و افزود: مطالبات مذکور از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت نکردن مطالبات صیادان در حال تبدیل شدن به مسئله امنیتی در گیلان است، تصریح کرد: صیادان به طور متوسط ماهانه ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارند و بعضی از پره‌های صیادی مدت ۱۲ سال است تعطیل شده و امسال نیز نتوانستیم اعتبارات لازم را در لایحه بودجه در نظر بگیریم.

قربانی در ادامه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان را از موضوع‌های مهم برشمرد و بیان کرد: انتظار داریم به دانشگاه مذکور کمک شود زیرا دچار بحران است و با کمک‌های دولت شرایط دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌تواند بهبود پیدا کند.

* امسال سد پلرود آبگیری شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور به پرداخت مطالبات چایکاران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال انتظار داریم شورای اقتصاد توجه ویژه‌ای به چایکاران داشته باشد.

محمدمهدی رهبری‌املشی به مصوبات سفر رئیس جمهور مبنی بر پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان برای اتمام سد پلرود اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان برای اتمام سد مذکور پرداخت شده و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و امیدواریم ۸۰ میلیارد تومان باقی‌مانده برای اتمام و آبگیری سد امسال پرداخت شود.

وی اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای احداث سدهای لاستیکی را از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان دانست و خاطرنشان کرد: مبلغ ۵ میلیارد تومان از مبلغ مذکور باقی‌مانده است و امیدواریم برای احداث سدها پرداخت شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد