گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 6, 2016 کد خبر : 46706 خبر ها

گیلان باید از فرصت تعامل با روسیه استفاده کند

وضعیت صادرات گیلان رضایت‌بخش نیست

وضعیت صادرات گیلان رضایت‌بخش نیست

استاندار گیلان گفت: ارقام صادرات ما رضایت‌بخش نیست و با مشکلاتی که بوده از فرصت‌ها به خوبی استفاده نکردیم و باید از فرصت تعامل با روسیه استفاده کنیم.

محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور جمعی از مسئولان دولتی وخصوصی  استان گیلان  برگزار شد، اظهار داشت: نگاه ما این است که از بخش خصوصی حمایت کنیم و این بخش رونق یابد و مدیران باید همراهی کنند تا کالا از طریق بخش خصوصی تولید شود.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشکری مثل هتل و مسافرخانه می‌تواند از طریق بخش خصوصی ساماندهی شود افزود: ضروری نیست یک اداره‌کل مثل سازمان گردشگری، این بخش‌ها را هدایت کند؛ اداره این بخش‌ها می‌تواند از طریق یک ستاد صورت بگیرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: باید کشاورزی را توسعه دهیم و با توسعه و توانمندسازی بخش خصوصی می‌توانیم سرمایه عظیمی که در بخش دولتی صرف می‌شود را به بخش‌های خصوصی منتقل کنیم.

نجفی به تعامل با کشور روسیه و کشورهای حوزه دریای خزر اشاره کرد و گفت: باید از فرصت روسیه استفاده کنیم و کشورهایی مثل روسیه، قزاقستان و آذربایجان هم به ما نیاز دارند و هم یک فرصت برای ما هستند و باید از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم و تولیدات خود را رونق دهیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه ارقام صادرات ما رضایت‌بخش نیست، اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که بوده از فرصت‌ها به خوبی استفاده نکردیم و هنوز گمرک و پایانه‌های ما مشکلاتی دارند که باید رفع شوند.

نجفی با بیان اینکه دولت هر کمکی که بتواند برای بخش خصوصی انجام می‌دهد افزود: خوشبختانه دولت با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی همراه است و امیدواریم شرکت‌های حمل و نقل و مسافربری توسعه پیدا کنند.

استاندار گیلان به تعامل و ارتباط با ارمنستان اشاره و اظهار داشت: در ارمنستان می‌توانیم بخش گردشگری را فعال کنیم؛ در آنجا خانواده‌های متدین و علاقه‌مند به ایران زندگی می‌کنند که از ما شناخت دارند و به کالاهای ما نیازمند هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی