گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
جولای 2, 2014 کد خبر : 28194 خبر ها

وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان مطلوب نیست

وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان مطلوب نیست

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی در استان مطلوب نیست بنابراین باید تسهیلات ویژه ای برای توسعه این بخش قائل شد.

علیرضا شعبان نژاد ظهر چهارشنبه در نشست با کارشناسان حوزه مکانیزاسیون کشاورزی استان افزود: از اهداف مکانیزاسیون افزایش تولید و کسب سود بیشتر است.

وی اظهارداشت: با به کارگیری مکانیزاسیون و تکنولوژی روز می توان عملیات کشاورزی را در زمان مقرر انجام داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: انجام به موقع عملیات کشاورزی با توجه به شرایط جوی به ویژه در مراحل کاشت و برداشت محصول از ضررهای عمده ای جلوگیری می کند.

وی افزود: ایجاد رغبت و جذابیت برای انجام کار کشاورزی یکی دیگر از مزایای مکانیزاسیون است که این کار با استفاده از کاهش سختی کار صورت گرفته است.

شعبان نژاد تصریح کرد: در واقع کاهش سختی کار نه تنها در جذابیت کار کشاورزی و افزایش سرمایه گذاری در این بخش مؤثر است بلکه حتی در کیفیت و دقت عملیات و نیز بازده کار تاثیر به سزایی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه پارسال ۴۹ درصد از شالیرزارهای استان بصورت ماشینی برداشت شد، افزود: این رقم امسال به ۵۳ درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیان داشت: وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی در استان مطلوب نیست از اینرو باید تسهیلات ویژه ای برای توسعه این بخش قائل شد.

وی اذعان داشت: پارسال ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ماشین آلات کشاورزی در استان توزیع شد که خوشبختانه این عدد امسال به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

شعبان نژاد با تصریح اینکه زیر ساخت های زمین کشاورزی استان خیلی مناسب برای ادوات کشاورزی نیست، افزود: مالکیت اراضی شالیزاری استان گیلان شش دهم هکتار و باغات هفت دهم هکتار است.

وی همچنین یادآورشد: خرده مالکی توسعه مکانیزاسیون مزارع شالیزاری را با مشکل مواجه می سازد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی