گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
ژوئن 10, 2013 کد خبر : 19263 دسته‌بندی نشده

وقتی مروجین بصیرت ، بی بصیرتی پیشه می کنند ؟!‏

وقتی مروجین بصیرت ، بی بصیرتی پیشه می کنند ؟!‏

اختصاصی گیلانیان : فتنه ۸۸ از آنجا آغاز شد که سه نفر به آمار آرای خود اعتراض کردند و علیرغم اینکه یکی از آنان در نیمه راه فرمایشات رهبری را فصل الخطاب خواند و عقب نشسینی کرد ولی دو دیگر با توجه به اینکه یکی از آن دو حدود ۲۴۰ هزار رأی بیشتر نداشت همچنان بر باطل خود اصرار کردند و تبعیت از قانون را نپذیرفتند و این سبب شد عده ای آگاهانه و نا آگاهانه وارد خیابان ها شدند و زمینه را برای اشرار و ضد انقلاب فراهم نمودند و کردند آنچه نباید می کردند.

این ماجرا بی شباهت به اتفاق حاصله در گزینش کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستای در دو شهر استان گیلان نیست که هیئت نظارت رشت و انزلی بدون رجوع به قانون اقدام به استعفای دستجمعی نموده و خبر آن را از طریق سایت های محلی منعکس نمودند تا جائی که بازتاب این عمل مباحثه رئیس هیئت نظارت ‏رشت و دو عضو هیئت عالی نظارت را در رسانه های مجازی و مکتوب باعث شد که می تواند دشمن شاد کن باشد!

جای بسی تعجب است آنانی که مبلغ اطاعت محض از رهبری هستند چرا ناقض بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۲ شده اند که فرمود : “مردم بدانند حضور پرشور و پررونق در انتخابات، موجب مصونیت کشور و کاهش طمع بیگانگان برای دست‌اندازی و خباثت می‌شود“.

آنانی که قانونمداری را تبلیغ و کباده اصولگرائی را  بدوش می کشند چگونه است که مغایر فرموده رهبری عمل نموده و در انتخابات فرا قانونی عمل می کنند ! چه شد این توبه فرمایان خود کمتر توبه می کنند و بدون توجه به تبعات اعتراض خود روز به روز دامنه این مشاجره ها ‏را گسترش می دهند و با توجه به دستگیری جمعی از اعضای سابق شورای شهر رشت که باعث لطمه به اعتماد مردم شده با عمل غیر عقلائی خود موجبات دلسردی مردم را فراهم می کنند !

با توجه به اینکه “گیلانیان” با احدی از کاندیداها قرابت سببی و نسبی ندارد و از احدی هم حمایت نمی کند و تا کنون نیز جز ایجاد آگاهی و دعوت عمومی به مشارکت در انتخابات کاری نکرده است جا دارد از این آقایان سوال شود : آیا اقدام آنان مانع “حضور پرشور و پررونق در انتخابات” نمی شود ؟

درست است که برخی از کاندیدا ها فاقد صلاحیت و در میان اهالی محل خود به سوء رفتار و عادات شهره اند آیا نباید کسانی که خود را تابع ولایت و حتی ذوب در ولایت جلوه می دهند به جای دلگرمی عمومی و ایجاد شور و نشاط در میان مردم  نباید قانون گریزی و خود محوری را در جامعه انتشار دهند و اگر این اقدام حضرات  باعث تنش یا تنش های بعدی شود چه کسی پاسخگوی آن خواهد بود ؟

خوب است آقایان یک بار دیگر بیانات رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی (۸/۳/۱۳۹۲‏ را مرور کنند که فرمودند : “ممکن است بنده یا جنابعالی از قانون ناراضی هم باشیم – گاهی اینجوری است – اما وقتی انسان در مقابل قانون تمکین کرد، حل اختلاف میشود، فصل‌الخطاب میشود؛ این نعمت بزرگی است، این برکت بزرگی است” .

براستی عمل این آقایان مدعی اصولگرائی تابع توصیه رهبری است که فرمود : “به مردم امید بدهید چرا که واقعیات کشور و عزم و اراده ملت، هر انسان منصفی را به آینده امیدوار می‌کند“.

مدعیان کور کننده فتنه ۸۸ در روز هشتم دی چه خوب است کاری کنند همچنان مستحق توصیف رهبری در دیدار با مردم گیلان در ۱۳۸۹/۱۰/۰۸باشیم : ” رشت جزو معدود مناطقی بود که یک روز زودتر از حرکت خودجوش ملت، در هشتم دی سال ۸۸ به صحنه حضور مردم در مقابل فتنه گران تبدیل شد ” خدای ناکرده مرتکب اعمالی نشوند که اینبار صدای پای فتنه از گیلان بلند شود !؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی