گیلانیان
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ Thursday, 13 December , 2018
مهر ۴, ۱۳۹۶ کد خبر : 62471 خبر ها

باید بر گیلانی بودن خود دریغ خورد :

وقتی مشاور رییس یک دانشگاه معتبر دولتی شهرداری چی بازنشسته باشد !؟

وقتی مشاور رییس یک دانشگاه معتبر دولتی شهرداری چی بازنشسته باشد !؟

اختصاصی گیلانیان : نویسنده این وجیزه مدتی در میان یکی از اقوام ایرانی زندگی می کرد که بر اثر کثرت محبت هایشان به انان لقب (مهمان نواز) می داد ولی آنان اصرار داشتند (غریبه نواز) معرفی شوند !

علیرغم اینکه این قوم در خوشی و ناخوشی تا پای جان پشتیبان هم بودند بنظر آمد که به دلیل ساده دلی و ساده زیستی و صداقت و شفقتی که داشتند به هر مهمان خودی و غریبه احترام خاصی قائل بودند ولی خیر چندانی از غریبه ها نمی دیدند از این رو تصورشان این بود که غریبه نوازند تا مهمان نواز .

امروزه با توجه به اوضاع و احوال جاری گیلان تصور این است که باید به شهامت این قوم شریف که به هر دلیل موجه و غیر موجه به ضعف جامعه خود اعتراف داشتند آفرین گفت و بر حال و روز ما گیلانیان که عنوان (فرهیخته) را یدک می کشیم تاسف خورد که در نهایت (غریبه نوازی) شعار مهمان نوازی سر می دهیم و حاضر نیستیم عیب های روشن و آشکار خود را بپذیریم !.

البته این عادت ناشی از عملکرد بزرگان ما که با تاسف چنان (غریبه نوازی) را در مردم ما نهادینه کردند که امروزه بدون هیچ تعصبی پست ترین حالت آن را به احسن وجه می پذیریم و با افتخار در مقابلش کمر خدمت می بندیم و ناخواسته به این خفت و خواری افتخار می کنیم .

ممکن است این مطلب در آستانه ورود استاندار و شهردار غیر بومی حرف و حدیثی را ایجاد نماید ولی مطلقا هدف این دو شخصیت نیست زیرا سیاسی کاری و سیاست بازی زعمای ما هریک از این دو دارای تیتر و عنوان و سابقه خدمتی هستند که در جای خود قابل تقدیر است به ویژه اینکه مردم شرق گیلان به ویژه اهالی آستانه و حومه از جمله نویسنده از دکتر محمد رضا دشتستانی ، معروف به (پزشک محرومان) خاطره بسیار زیبا و فراموش ناشدنی دارد و برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره این عزیز سفر کرده ابنیه ها به نام وی کردند و انتظار می رود همشهری وی نیز پا جای پای او بگذارد ؛ انشاالله .

اما ماجرای این مصیبت از این قرار است که شنیده می شود یکی از روسای دانشگاهی در گیلان که ذکر نام این همولایتی مایه شرمساری است علیرغم ادعای ترویج و توسعه علم و فن در محدوده ای به وسعت جلگه گیلان است از یک فوق دیپلم باز نشسته شهرداری تهران به عنوان مشاور بهره می برد !؟

باز گفته می شود برای این مشاور – تافته جدا بافته – که گویا به بزرگی در کشور وابسته است ، علاوه بر حقوق ماهیانه ۲۰ میلیون تومانی، با یکصد میلیون تومان خانه ای رهن شده و صبحانه و نهار این عزیز داشته در اداره (سرو) و شامش هم از طریق رستوران … به در خانه اش فرستاده می شود !

علی القاعده وقتی نهار و شام این نیروی تحمیلی از فلان رستوران معتبر تهیه می شود بدون شک کرایه منزل کذایی وی نیز باید از بودجه دانشگاه مربوطه پرداخت شود که با توجه به احتساب هزینه های خدم و حشم و پذیرایی سیاحتی و زیارتی ایشان باید حقوق نامبرده طعنه به حقوق (نجومی) زند .

اگر این ادعا صحت داشته باشد اهانت بزرگی به مردم گیلان از سوی رییس گیلانی این مرکز علمی است که غیر قابل تحمل می نماید .زیرا ممکن است به مصداق عمل برخی از متولیان گیلان فاقد مدیر متخصص و متعهد و فنی و کار بلد باشد ولی تا دلت بخواهد فوق دیپلم جویای کار و بازنشسته حتی از نوع شهردارچی و غیره دارد تا این مدیر بومی مجبور نباشد برای رتق و فتق یک مرکز علمی و ساماندهی هیات های علمی و … از مشاوره یک فوق دیپلم وارداتی استفاده نماید ؟!

وقتی در دانشگاهی یک مشاور قابل اعتنا پیدا نشود آن دانشگاه به درد چه می خورد ؟ آیا بهتر نیست در آن دانشگاه گل گرفته شود ؟ مهمتر از این : وقتی رییس یک دانشگاه پیشرفت امور حوزه مسئولیت خود را به مشاوره یک فوق دیپلم باز نشسته با سابقه خدمت در شهرداری گره می زند ، چه شود آن ریاست و دانشگاه !!

وای بر زعمای استان که فقط در شعار فریاد وااستانا سر می دهند و یقه می درانند که استان ما دارای استعدادهای بالقوه ، نیروی های متخصص و کار بلد و تحصیلکرده بومی فراوان و ارزان است !؟ ولی وقتی می بینند یک فوق دیپلم بازنشسته شهرداری بر مقدرات جماعتی علمی و فرهیخته و با کمال تاسف دانشگاهی حکومت می کند دم فرو می بندند و تن به مشاور وارداتی می دهند، جای فریاد دارد ؟!

اگر این ادعا صحت داشته باشد باید بر گیلانی بودن خود دریغ خورد و یا از گیلانی بودن خود برائت جست !!؟؟

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند