گیلانیان
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ Monday, 25 March , 2019
آذر ۱۵, ۱۳۹۵ کد خبر : 54799 خبر ها

وقتی نامه پست پیشتاز بعد از ۲۳ روز در زیر میز پیدا می شود !؟

وقتی نامه پست پیشتاز بعد از ۲۳ روز در زیر میز پیدا می شود !؟

گیلانیان : علیرغم تبلیغات گسترده شرکت ملی پست در مورد سرعت و دقت خدمات رسانی فراگیر یک سند تحویلی به پست پیشتار گلسار رشت بعد از ۲۳ روز با پیگیری چند دایره و کمک چند کارمند از قعر میز کارمند فراموشکار پیدا شد !؟

ماجرا از این قرار است که اداره پست در تاریخ ۱۹/۸/۹۵ طبق قرار داد با شرکتی معروف سندی را از شهروند تحویل گرفت تا اسرع وقت در تهران به شرکت مورد نظر تحویل نماید .

سند مذکور بسبب نرسیدن به مقصد باعث قطع منافع شهروند شد که امر وی وادار به مراجعه به بخش توزیع مرسولات پستی و پیگیری سرنوشت سند نمود .

پس از مراجعه به پستچی محل ، مسئول دریافت اسناد و در نهایت مسئول بخش معلوم شد ذینفع باید لاشه مرسوله دریافتی را جهت تشخیص رد و نشان باید ارائه نماید که این امر باعث شد وی به منزل مراجعه و لاشته مرسوله را بعنوان سند آورده ، ارائه نماید .

پس از صرف وقت و هزینه ایاب و ذهاب و ارائه لاشه درخواستی معلوم شد بسبب کوتاهی پست مبدا یا مقصد مرسوله مورد نظر فاقد بارکد جهت رهگیری است ؟

بنابراین جستجو بر اساس تاریخ دریافت آغاز شد و در نهایت رون سند مذکور در تاریخ ۲۰ آذر ۹۵ تحویل پست پیشتاز در سالن مجاور شده است .

جهت پیگیری به سالن مجاور مراجعه شد ، سالن عریض و طویل با چند کارمند و انبوهی نامه های مردم روی میز یکی از کارکنان ، جستجو با ناباوری آغاز شد انگار سند آب شده بود ، هیچ آثاری از آن نه در میان انبوه نامه های سرگردان روی میز ، نه میزهای متولیان امر مشاهده نشد که نشد .

وقتی جستجو نتیجه نداد از ذینفع شماره تماس دریافت شد تا در صورت پیدا شدن سند وی را مطلع نمایند ؟!

ذینفع که از نتیجه کار بسیار ناراضی بود به روابط عمومی اداره گل پست گیلان مراجعه و شرح ماوقع کرد که موجب شگفتی این مقام شد .

البته نامبرده معتقد بود که ممکن است طبق قانون سند مذکور پس از تجمیع باید ارسال شود و این امر سبب تاخیر باشد ! سوال شد : تعریف تجمیع چیست ؟ آیا باید تمام مردم رشت همه سند یا نامه تحویل پیشتار نمایند تا سند مورد ادعا به تهران ارسال شود ؟ یا پست پیشتار باید فراتر از نامه عادی عمل نماید تا مشمول تعریف پیشتار باشد ؟!

پیگیری های تلفنی مسئول روابط عمومی آغاز شد که از طرف عوامل پیشتار تلفنی مژده یافتن سند داده شد .

وقتی ذینفع مجددا به پیشتار مراجعه کرد در نهایت تعجب با مشتی پاکت نامه که با (کش پول) آنها را بسته بودند در دست مسئول واحد مواجهه شد !

با توجه به شرایط موجود بنظر رسید تنها سند ذینفع در چم و خم اداری پست اسیر اصطلاح (تجمیع) نشده بلکه مثل او کم نیستند که در این تعریف به رای گرفتارند !

نتیجه اینکه اگر سماجت ذینفع در دانستن سرنوشت سندش نبود ۲۳ روز که سهل است ، حالا حالاها سند وی پیدا نمی شد !
با توجه به اینکه افکار عمومی تصور می کند برای تسریع در ارسال مراسلات سریع باید از پست پیشتاز استفاده نماید با توجه به اوضاع جاری این سوال مطرح می شود :

۱ – وقتی (سند)ی در پست پیشتاز گلسار رشت با آنهمه خدم و حشم ۲۳ روز گم و گور می ماند که با پیگیری ذینفع و در نهایت ناباوری عوامل پست پیدا می شو ، نامه های عادی مردم چه سرنوشت غم انگیزی دارد؟

۲ – سندی که ۲۳ روز در پست گیلان خاک می خورد چند روز در پست تهران باید خاک بخورد ؟ آیا ذینفع برای پیگیری باید تا تهران هم برود ؟

۳ – وقتی ذینفع با تمام زبان آوری و ارتباطات پس از ۲۳ روز می تواند سند خود را از تاریکخانه فراموشی پست پیشتار گیلان بیرون بیاورد اسناد کسانی که پای رفتن به اداره پست گیلان و زبان اعتراض را ندارند به چه سرنوشتی مبتلا می شوند ؟

۴ – اگرچه ذینفع به خاطر رفیق واسطی که با یکی از عوامل پیشتاز پیدا کرد عطای زیان وارده را بخشیده ولی خسارت وارده به گمنامان نیازمند به پست پیشتاز چگونه جبران می شود ؟

از پست گیلان باید تشکر کرد که با حفظ سنت خود یک بار دیگر خاطره مرحوم کیومرث صابری فومنی (گل آقا) را در اذهان زنده کرد که آن مرحوم در اعتراض به عملکرد لاک پشتی پست کاریکاتور جالبی را در گل آقا بدین مضمون منتشر کرده بود :
مشتی برای ارسال نامه به تهران ناگزیر خود نقش پستچی را اجرا کرده بود و نامه به درخانه دوست خود در تهران برد، در زد و تحویل داد و خداحافظی کرد ؛ وقتی به خانه دوستش دعوت شد ، گفت : چون دیدم به این طریق نامه زودتر به دست شما می رسد فقط آمدم نامه را بدهم و برگردم ؟؟ خدایش رحمتش کناد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz