گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
دسامبر 25, 2013 کد خبر : 23301 خبر ها

وقف از عوامل پیشرفت تمدن اسلامی است

وقف از عوامل پیشرفت تمدن اسلامی است

گیلانیان : مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: وقف از عوامل پیشرفت تمدن اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی در همایش وقف و رسانه در خصوص برگزاری این همایش اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی، زمینه لازم و آمادگی در رسانه ها جهت استفاده از ظرفیت های رسانه ای به منظور پوشش دادن برنامه های هفته وقف است.

وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به توجه به توانمندی های اصحاب رسانه و قلم از نقطه نظرات آنان استفاده می کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: از دیرباز در تاریخ اسلام و پیش از اسلام وقف وجود داشته و می توان گفت که وقف پشتوانه اقتصادی مسلمین است.

وی با بیان اینکه وقف یکی از عوامل پیشرفت تمدن اسلامی است، تصریح کرد: وقف یکی از مهمترین زیرساخت هابرای ترویج فرهنگ اسلامی و تشیع بوده است.

عادلی در ادامه ساخت مراکز فرهنگی که موجب ترویج اسلام و تشیع شده است را از برکات وقف عنوان کرد و گفت: از درآمد موقوفات نیز برای احیا و تداوم اسلام استفاده شده است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در گسترش و ترویج فرهنگ وقف اذعان داشت: کار اصلی رسانه ها شکل بخشی به افکار و اندیشه ها است به نوعی رسانه ها ابزار قدر هستند و توانایی تغییر افکار را دارند.

مدیرکل اوقاف گیلان با تاکید بر اینکه باید مردم را نسبت به وقف آگاه کنیم، اظهار داشت: رسانه ها در افزایش آگاهی مردم از جایگاه وقف و گسترش فرهنگ وقف می توانند نقش موثری ایفا کنند.

وی اشاره کرد: بخشش در راه خدا، نجات انسان ها، مبارزه با مصرف گرایی، ساخت بیمارستان، مدرسه، دانشگاه، کمک به دانش آموزان نیازمند و غیره از پیامدهای وقف است.

عادلی در ادامه با بیان اینکه در بحث وقف اقدامات خوبی در استان انجام گرفته است، گفت: امید است در زمینه وقف های جدید نیز اقدامات خوبی صورت گیرد.

وی گفت: قرآن، اهل بیت (ع)و موقوفات سه مورد از ماموریت های مهم اوقاف و امور خیریه در کشور است که در استان نیز در حال شکل گیری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: امسال بیش از ۵۹ هزار نفر در مسابقات قرآنی استان شرکت کردند.

وی همچنین با بیان اینکه موقوفات استان در مقایسه با سایر استان ها بسیار ناچیز است، عنوان داشت: تعداد موقوفات استان بیش از سه هزار موقوفه و ۲۳ هزار رقبه است که این آمار در سایر استان ها بیشتر است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی