گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 27, 2016 کد خبر : 47231 خبر ها

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:

وقوع ۵۵۰۰ تصادف جرحی و فوتی در طرح نوروزی/مرگ ۲۵۲ نفر تاکنون

وقوع ۵۵۰۰ تصادف جرحی و فوتی در طرح نوروزی/مرگ ۲۵۲ نفر تاکنون

گیلانیان : رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از آغاز طرح نوروزی یعنی از ۲۵ اسفند پارسال بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ فقره تصادفات فوتی و جرحی در جاده‌های کشور رخ داد که بر اثر آن متاسفانه ۲۵۲ نفر سر صحنه کشته شدند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از آغاز طرح نوروزی یعنی ۲۵ اسفند پارسال تا پایان روز جمعه ۶ فروردین بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ فقره تصادفات فوتی و جرحی در جاده‌های کشور رخ داد که بر اثر آن متاسفانه ۲۵۲ نفر سر صحنه کشته شدند.

سردار تقی مهری در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران افزود: طرح نوروز ۹۵ اعم از ترافیکی و انتظامی در سراسر کشور از ۲۵ اسفند ۹۴ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی فرمانده کل قوا افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از پایه‌های اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و همه ما باید در راستای اقدام و عمل وظایف خود را خوب بشناسیم و بعد به وظایف مان خوب عمل کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه هر کشوری سرمایه انسانی است، افزود: هر سال شاهد تصادفات فوتی و جرحی زیادی هستیم ولی طی ۱۰ سال گذشته در تصادفات فوتی حدود ۱۰ هزار نفر کاهش داشته‌ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمار تصادفات در طرح نوروزی ۹۵ گفت: شرایط تعطیلات ما متفاوت با سایر کشورهاست، تعطیلات دو یا احیاناً سه هفته‌ای نوروز که یکباره مردم می خواهند به سفر بروند باعث افزایش حجم تردد خودروها و تبعاً افزایش تصادفات فوتی و جرحی می‌شود.

وی با اشاره به این که حدود ۴۵ درصد تصادفات ۱۱ روز گذشته از نوع واژگونی بوده است، افزود: ۶۷ درصد در جاده های اصلی، ۲۳ درصد در جاده های فرعی و ۱۰ درصد نیز در جاده های روستایی منجر به فوت و جرح شده است.

وی با اشاره به اینکه در داخل شهرها بیش از ۳۰ درصد کشته و مجروح شدگان عابر پیاده بوده‌اند، افزود: همه باید نسبت به رعایت قوانین توجه ویژه داشته باشند؛ توصیه ما این است که همه رانندگان به خصوص کسانی که در سطح جاده ها تردد می کنند نگاه جدیدی به رانندگی خود داشته باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: مسافران جاده ای شاید آشنایی کافی با جاده ها نداشته باشند و همین موضوع باعث افزایش تصادفات می شود. لذا رانندگان باید در این جاده ها دقت بیشتری داشته باشند. همچنین رانندگانی که احساس می کنند خسته یا خواب آلوده هستند حتماً دقت کنند که توصیه ما استراحت ۱۵دقیقه ای در هر دو ساعت رانندگی است.

وی با بیان اینکه خط قرمز پلیس برخورد با تخلفات حادثه ساز است گفت: ماموران پلیس راه به طور جدی با سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ و راست در کنار نبستن کمربند ایمنی برخورد می‌کنند.

رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه جاده همیشه تسلیم راننده قانونمند است افزود: رانندگان باید در همه ساعات شبانه روز مراقب باشند و قانونمندی و انظباط و ایمنی سفر را رعایت کنند و به علائم و تابلوها توجه بیشتری داشته باشند.

وی در پایان با تشکر از همه افرادی که به عنوان پلیس، نیروهای امدادی و همیاران پلیس از وقوع تصادفات پیشگیری می کنند گفت: در این ایام که همه در کنار خانواده به سفرهای نوروزی می پردازند آن ها به صحنه آمدند تا آرامش و امنیت جاده ها را برقرار کنند./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی