گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
جولای 7, 2012 کد خبر : 10647 انتخاب سردبیر

بررسي مواضع نمايندگان در باره تغيير احتمالي استاندار :

تغییر احتمالی استاندار گیلان آزمون مردمی نمایندگان !!

تغییر احتمالی استاندار گیلان آزمون مردمی نمایندگان !!

اختصاصی گیلانیان – در پی تغییر غیر منتظره دو استاندار و اعلام خبر تغییر آتی چند استاندار کشور توسط وزیر کشور در جلسه تودیع و معارفه استاندار قم ، پچ پچ های تغییر استاندار گیلان شکل گرفت و با موضع گیری شتابزده برخی از نمایندگان استان له و علیه استاندار گیلان ، خبر تغییر احتمالی استاندار گیلان بالا گرفت تا جائی که این موضوع و همچنین موضعگیری چند گانه نمایندگان چنان نقل مجالس ، محافل ، کوچه و بازار استان شد که از محدوده شهر ها گذشت و به روستاها سرایت نمود .

قرار گرفتن اخبار جبهه گیری های موافقان و مخالفان استاندار در صدر ویترین خبر های چند روز اخیر استان سبب شد حتی رفتن یا ماندن استاندار نیز تحت الشعاع قرار بگیرد و بیشتر مردم بیش از اینکه طالب روشن شدن وضعیت استاندار باشند توجهه شان به مواضع متضاد نمایندگان معطوف شود که چگونه در مقابل یک خبر بی اصل و اساس و یا تأیید نشده چنان ناشکیبائی از خود نشان دادند و بدون توجه به آن وفاق و همدلی وعده داده شده مجمع نمایندگان باعث شکاف میان مجمع نمایندگان شدند و به جای ید واحده شدن به سه گروه : موافق ، مخالف و هم موافق و مخالف تقسیم شدند که ممکن است به صلاح استان ختم به خیر نشود .

هنوز چند صباحی از تشکیل مجمع نمایندگان متحد و متفق نگذشته که چانه زنی علنی بر سر کسب قدرت آغاز شد و معلوم نیست مواضع کدام گروه از نمایندگان به نفع گیلان و مواضع کدام گروه به ضرر استان است .انتظار به حق این بود که ابتدا نمایندگان استان در مجمع خود به اتفاق نظر دست می یافتند سپس هر کدام با ادبیات خود بدون محکوم کردن دیگری و یا دیگران اعلام موضع می کردند نه اینکه در اظهار نظرهایشان دیگری را تخطئه نمایند . ظاهرا نمایندگان استان فراموش کرده اند که به خاطر همین عدم وفاق و همدلی در بین نمایندگان و موضع گیری های ناصواب بود که باعث عدم انتخاب دوباره ۹ نماینده قبلی شده است .

موضعگیری عجولانه متضاد برخی از نمایندگان بر سر موضوع تغییر احتمالی استاندار گیلان چنان موکلین آنان را غافلگیر نموده که از خود می پرسند :

چرا و به چه دلیلی نمایندگانشان هر روز با موضوع واحد در رأس خبرهای استان قرار دارند ؟!

مگر چه اتفاقی قرار است رخ دهد که این موضوع باعث کشمکش برخی از نمایندگان شده و با مواضع موافق و مخالف و دو سویه در تلاش اثبات نظر خود هستند ؟

آیا این اقدام پیشگیرانه و پیشدستانه به دولت است یا اینکه اهداف دیگری پشت این موضعگیری ها نهفته است که موکلین از آن بی اطلاع هستند ؟!

فارس – نعیمی ، نماینده آستارا در تاریخ ۹۱/۴/۱۷ : تغییر استاندار به مصلحت گیلان نیست.

فارس – شکری ، نماینده مردم تالش، رضوان‌شهر و ماسال ۹۱/۴/۱۷ : تغییر استاندار به نفع دولت و مردم گیلان نیست .

فارس – ندیمی ، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل ۹۱/۴/۱۶ : تغییر استاندار به گیلان ضربه می‌زند .

فارس – کوچکی نژاد ، نماینده مردم رشت در مجلس ۹۱/۴/۱۴ : تغییر استاندار به صلاح گیلان نیست .

شاهد شمال – لاهوتی بائوج ، نماینده مردم لنگرود ۹۱/۴/۱۷ : بزرگترین ضعف استانداراستفاده از مدیران غیربومی است .

شاهد شمال – قربانی ، نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر ۹۱/۴/۱۴ : گیلان دچار بحران مدیریتی شده است .

شاهد شمال – جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده رشت ۹۱/۴/۱۴ : تغییر استاندار گیلان امری ضروری است و فرصت سوزی زیادی هم شده است .

ایلنا – رهبری ، نماینده رودسر املش ۹۱/۴/۱۴ : تصمیم دولت برای تغییر استاندار گیلان هنوز قطعی نیست/ استاندار آینده بومی باشد .

اگر چه برخی نظر خوبی نسبت به مخالفان تغییر ندارند و برای این موضعگیری آنان قصه ها می بافند و آن را مغایر با میل مردمی می دانند ولی آنچه در این میان رنج آور است مواضع دو پهلو است که معتقدند اینان قصد دارند هر دو طرف بحث را داشته باشند تا پایان کار قافیه را نبازند ؛ اگر استاندار ماندنی شد بگویند: من باعث حفظ استاندار شدم و اگر رفتنی شد ، ژست مردمی را از دست ندهند و داد شق القمر سر دهند !

از سویی برخی از مردم که تعداد شان هم کم نیست با فرجام موضعگیری برخی از نمایندگان وقت عامل عزل استاندار قبلی به خوبی آگاه هستند موافق ماندن استاندارند زیرا بیم آن دارند همانطور که قبلی رفت و ایشان بدون تجربه وزارت کشوری ، آمد و شمار قابل توجهی بیکار و باز نشسته از فامیل و دوست و آشنا را به عنوان مشاور با خود به همراه آورد و ضمن متنعم ساختن آنان از بودجه استان برای آنان از محل سهمیه اشتغال گیلان ایجاد شغل نموده و به مقامات بالائی هم رسانده ، ممکن است نفر بعدی بهتر از این نباشد و او نیز همان کند که شایسته نیست .

ولی جالب است گفته شود برخی از مردم از خود سؤال می کنند :

فلسفه وجودی وکیل این است که با استفاده از ابزار های قانونی نیاز و خواسته های مشروع موکل را برآورده نماید یا قیم مآبانه در مورد سرنوشت شان تصمیم بگیرد و خواسته ها و مصالح کارشناسی نشده خود را بر مردم اصلح بداند و تحمیل نماید ؟

علی الظاهر هنوز مرکب امضای اعتبار نامه برخی از نمایندگان خشک نشده که به زودی فراموش کردند مجری مقاصد موکلین خود هستند و حق ندارند قیم آنان در تعیین مصالح شان باشند و با موضع گیری های آمرانه اعلام نمایند : “تغییر استاندار به صلاح نیست” یا “به صلاح استان نیست” ؟!

آیا این موضعگیری بر اساس خواسته قاطبه مردم است ؟ آیا در این مورد هیچ نظر خواهی ای از موکلین صورت گرفته تا با اطمینان کامل از نظر اکثریت مردم موضعگیری شود ؟! و خلاصه کلام اینکه :

وکیل ، نماینده افکار عمومی است یا قیم مردم ؟؟!!

اگرچه در حرف و شعار بین نمایندگان استان وفاق و همدلی وجود دارد ولی نتیجه اولین آزمون پیش آمده خلاف آن را می نمایاند و این گمان را به یقین نزدیک می نماید که هنوز تغییری در روال جاری مجمع نمایندگان استان حاصل نشده و کما فی السابق هر یک ساز خودش را کوک می نماید که خدا به خیر کند !؟

اخبار مرتبط

نظرات

 • بسم الله الرحمن الرحیم
  با توجه به شرایط فعلی و مدت زمان باقی مانده از دولت دهم، به نظر می‌رسد ابقای همین استاندار لازم و تعویضش به صلاح نیست. اگرچه کاش امر تعویض استاندار فعلی می‌بایست یک سال پیش صورت می‌گرفت و به همین نسبت ضرورت دارد انشاءالله بلافاصله با استقرار دولت جدید در سال آتی استانداری از خود استان گیلان بر گیلانیان استانداری کند.

 • تغیر استاندار شاید در کوتاه مدت به صلاح استان نباشد اما درسی خواهد بود برای استاندارهای آینده که یک استان را با ملک اجدادی اش اشتباه نگیرد.ضمنا متاسف هستم برای نمایندگانی که از حضور یک استاندار مقتدر در هراس اند چراکه با حضور استانداری بومی و شایسته ناکارآمدیشان بر همگان آشکار خواهد شد.

 • به نظر من تغییر استاندار باید در اولین فرصت صورت بگیرد

 • تغییر استاندار گیلان امری ضروری است و فرصت سوزی زیادی هم شده است .استاندار آینده بومی باشد .

 • حتما عزیز
  به همین خیال باشید که حکومت به دست بی بخاران برسد

 • جالب تو نظرات مصاحبه ها تقریبا همه نماینده میگن استاندار بمونه به جز جعفر زاده که شما با نظرش تیتر زدین :دی

 • سلام.باز هم ؟آزمون کنسل شد.آزمون استانداری پس کی شد.آیا امتحانی وجود داره؟ متن نوشته ای که استانداری گذاشته اینه:
  پیرو نامه شماره ۱۱۴۵۳/۶/۸۰ مورخ ۲۲/۳/۹۱ در خصوص آگهی استخدامی استانداری برای دستگاههای اجرایی استان که مقرر بود آزمون آن در تاریخ ۲۳/۴/۹۱ برگزار گردد می رساند ، باتوجه به اعلام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور مبنی بر تغییر آزمون فوق به زمانی دیگر ، بدینوسیله به اطلاع داوطلبان محترم می رساند زمان جدید برگزاری آزمون از طریق سایت استانداری گیلان ، صدا و سیمای مرکز گیلان و مطبوعات و خبرگزاری های استان متعاقبا” اعلام خواهد شد .

 • چراتامینی نظر نداده برایش فرق نداره کی استاندار بشه

 • من واقعا تعجب میکنم که این “مصلحت ها” چطور به وجود می ایند؟ تغییر استاندار امری ضروری حتی برای این مدت کوتاه است.

 • سلام با تشکر از این تحلیل بسیا زیبایتان . ما گیلانی هستیم ،از دیار میرزا کوجک خان جنگلی ، ما گیلانی هستم ،باید تمام مسئولان گیلان بخصوص در راس استان گیلانی باشد نه از خارج از استان ،معلوم است که مسئولان استان غیر گیلانی باشند دلشان بحال گیلان عزیز نمیسوزد ، معلوم است که درد مردم را درک نمیکنند . یادمان باشد گیلانی هستیم .

 • در این اشفته بازار تغییرات بعضی ها خوب میدونن چگونه ارایش سیاسی کنن که مبادا گربه شاخشون نزنه مثلا دکتر … رییس … گیلان بخاطر اینکه شانزدهمین سال مدیریت خودشو جشن بگیره چند وقت پیش بی سروصدا اقدام به استخدام نیرو بدون امتحان کرد! جالب اینجاست تمامی افراد جذب شده یا آقازاده یا فک و فامیل …
  ۱ – اقای … برادر فرماندار …
  ۲ آقای … برادر زاده مدیر کل دفتر همکاریهای بین الملل وزارت …
  ۳ اقای … برادرزاده نماینده وقت …
  ۴ خانم … خواهرزاده خانم دکتر … رییس …
  ۵ آقای … رییس دفتر … نماینده وقت … و… بقیه رو خودتون زحمت بکشین پیدا کنید.

 • متاسفانه این آمدنهاو رفتن هادیگه مردمو خسته کرده اگه بد بود چراگذاشتین که دارین برش میدارین؟ تو سازمان جهاد کشاورزی درعرض یکسال ۴ بار جامون رو عوض کردن
  آخه من نمیدونم چه خبره چی کاردارن میکنند؟شما میدونید به ماهم بگید.

 • چرا اینقدر به قومیت و نژاد تعصب دارید
  سلمان فارسی یک عجم بود ولی از یاران شفیق پیامبر بود
  حالا چون ایرانیه نباید در جنگ های اعراب شرکت می کرد؟
  یا وقتی پیشنهاد داد که در جنگ احزاب خندق بکنن چون ایرانی بود دلش برای اعراب نمی سوخت؟ و نباید به پیشنهادش عمل می کردن ؟
  پیامبر ایشون رو از اهل بیت و سلمان محمدی خواند
  همه ی ما ایرانی هستیم و مسلمان
  اگر ایران رو بسازیم به اسلام خدمت کردیم واگر گیلان رو بسازیم به ایران خدمت کردیم ولی در نهایت هدف همه ی ما باید خدمت به اسلام و بندگی خدا باشه
  اگر یک خادم صادق از هر جای ایران برای خدمت به گیلان بیاد باید با آغوش باز بپذیریمش و مهمان نوازان خوبی براش باشیم
  این که سعادتی گیلانی نیست که نشد حرف
  باید دید که ایشون چقدر توانایی داره و اگر انسان توانا و با خدایی بود ما هم کمکش کنیم نه اینکه مدام در کاراش سنگ اندازی کنیم

 • استاندار هرچه زودتر عوض شود به نفع گیلان است،فرقی نمی کند چه الان و چه هروقت دیگر ،اتفاقا صلاح در عوض کردن جناب آقای استاندار است،زنده باد مهندس جعفرزاده که اینچنین جسورانه حرف خود را بیان میکنند،زنده باد مدیران بومی این آب وخاک …

 • گیلان مرد گیلانی میخواهد.استاندار باید دید مدیریتی و فنی واقتصادی و…داشته باشد.که متاسفانه مادر دوره مدیریتی اقای سعادتی به این مهم دست نیافتیم.عملکردایشان مورد رضایت مردم گیلان نیست.ما افرادی مانند آقای مهندس جعفرزاده ومهندس ندیمی ها میخواهیم.که ازمردم گیلان حمایت کنند.

 • هر چه زودتر بهتر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد