گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
سپتامبر 7, 2011 کد خبر : 2867 خبر ها

گیلانی در گیلان :

گیلانی ، نخست وزیر پاکستان به گیلان می آید

گیلانی ، نخست وزیر پاکستان به گیلان می آید

گیلانیان : به زودی سید یوسف رضا گیلانی بیست و سومین نخست وزیر پاکستان به گیلان سفر خواهد نمود .

استاندار گیلان هم در این خصوص گفت : در این سفر مسئولین با معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای گیلان در عرصه های مختلف گردشگری ، کشاورزی ، صنایع دستی ، صنعتی ، علمی ، فرهنگی ، بازرگانی و … در جهت رشد و توسعه استان اقدام خواهند نمود .
شنیده شده است یوسف رضا گیلانی نخست وزیرکشور پاکستان که در رأس هیاتی عالی رتبه در آینده ای نزدیک به استان گیلان سفر خواهد نمود در نظر دارد از مناطق دیدنی و ابنیه تاریخی استان منجمله آرامگاه شیخ زاهد لاهیجی دیدن نماید.

درباره گیلانی :
سید یوسف رضا گیلانی در سال نهم ژوئن ‪ ۱۹۵۳‬میلادی (‪ ۱۹‬خرداد ‪۱۳۳۲‬ شمسی ) در کراچی پاکستان متولد شد. وی از خانوادهای معروف جنوب پنجاب معروف به گیلانی است که نسب آن به صوفی معروف قرن شانزدهم موسی پاک شهید می‌رسد. اجداد رضا گیلانی به سید عبدالقادر گیلانی موسس سلسله صوفیان قادریه می‌رسد .

گیلانی آموزش تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان خود را در مولتان گذراند و در سال ‪ ۱۹۷۶‬میلادی (‪ ۱۳۵۵‬شمسی ) در رشته خبرنگاری از دانشگاه پنجاب در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده است.گیلانی به زبان‌های انگلیسی ، فرانسه و عربی تسلط دارد و دارای ‪ ۵‬فرزند از جمله یک دختر و چهار پسر می‌باشد

وی در حال حاضر بیست و سومین نخست وزیر پاکستان است.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی