گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 26, 2016 کد خبر : 47219 خبر ها

میدل ایست آی مدعی شد

پادشاه اردن: اعزام تروریست به اروپا بخشی از سیاست ترکیه است

پادشاه اردن: اعزام تروریست به اروپا بخشی از سیاست ترکیه است

گیلانیان : بنابر ادعای یک پایگاه تحلیلی صهیونیستی، عبدالله دوم پادشاه اردن در جلسه‌ای با سناتورهای آمریکایی ابراز داشته که اعزامتروریست‌ها به اروپا بخشی از سیاست‌های دولت ترکیه است.

وبگاه میدل ایست آی در گزارشی خبر داد که عبدالله دوم، پادشاه اردن، در ژانویه سال جاری میلادی و در جریان یک جلسه سیاسی سطح بالا، ترکیه را متهم کرده است که به اروپا تروریست صادر می‌کند.

به گفته پادشاه اردن، بحران بزرگ مهاجران در اروپا و همچنین حضور تروریست‌ها در این قاره اتفاقی نبوده و «این واقعیت که تروریست‌ها به اروپا می‌روند، بخشی از سیاست ترکیه است و در شرایطی که ترکیه ظاهرا با آنها مقابله می‌کند، به آنها اجازه می‌دهد که فرار کنند.»

حضار این جلسه که در تاریخ ۱۱ ژانویه برگزار شده است،  برخی نمایندگان کنگره و سیاست‌مداران آمریکایی بوده‌اند. این نشست در کنگره آمریکا برگزار شده و فردای آن روز، اوباما و عبدالله دیدار کوتاهی در پایگاه هوایی «اندروز» برگزار کردند. از جمله حضار این نشست، سناتور مک کین، سناتور باب کورکر، سناتور میچ مک‌کونل و سناتور هری رید بوده‌اند.

عبدالله دوم همچنین گفته است که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به‌دنبال یک راه‌حل اسلامی رادیکال برای منطقه است. «ترکیه به‌دنبال راه‌حلی مذهبی برای سوریه است در حالی که ما به دنبال عناصر میانه‌رو در جنوب سوریه هستیم. اردن دنبال راه‌حل سومی است که به گزینه مذهبی اجازه رخ دادن ندهد.»

پادشاه اردن همچنین اظهار داشت که ما به دنبال تقابل تاکتیکی با داعش هستیم و در همین حال مسائل راهبردی را از یاد برده‌ایم؛ از یاد برده‌ایم که ترکیه‌ای‌ها از نظر راهبردی در این مساله در کنار ما نیستند.

به گفته عبدالله، نه‌تنها در سوریه و اروپا، بلکه در لیبی و سومالی هم ترکیه از گروه‌های افراطی حمایت می‌کند

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد