گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
سپتامبر 15, 2012 کد خبر : 12486 انتخاب سردبیر

در پي انتشار مطلب " سازمان چای کشور نفس چاي را به شمارش انداخت"

پاسخ اهانت آمیز سازمان چای کشور به گیلانیان !

پاسخ اهانت آمیز سازمان چای کشور به گیلانیان !

اختصاصی گیلانیان : به دنبال انتشار مطلب ” بی برنامگی سازمان چای کشور نفس چای را به شمارش انداخت ” روابط عمومی این سازمان پاسخی برای گیلانیان ارسال نموده که علیرغم اهانت های روا داشته به نویسنده  ، که دون شأن پاسخگو است عین پاسخ بدون هیچ کم و کاستی جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود . باشد تا خوانندگان محترم با افکار برخی از مدیرانی که برای جلوگیری از نقد ، اهانت را  چاشنی انشاء خود می کنند و نامش را پاسخگوئی می گذارند بیشتر آشنا شوند !!
***
جناب آقای لطیفی !!
مدیر مسئول محترم سایت خبری گیلانیان
 باسلام
    احتراماً در پاسخ به مطالب منتشر شده حضرتعالی در شماره خبر ۱۲۴۳۱ روز چهارشنبه مورخ ۲۲/۶/۹۱ به عنوان « نفس چای را به شماره انداخت » اجمالاً مطلبی حهت تنویر افکار عمومی تقدیم میگردد .
۱- سطور صفحه اول (۲۹ سطر) حکایت از تاریخ نگاری و تراژدی غمناک کشاورزی گیلان حکایت دارد که بکارگیری واژه های آن ثمره و ارث بجا مانده سه دهه عملکرد قبل می باشد و تمام دلسوختگان گیلانی و کشاورزان کرانه خزر با بینش و خدمات گسترده تر از اینکه این استان از نظر رتبه بندی کشاورزی در ردیف سیزدهم کشور قرار گرفته نگران است ولی تمرکز و تاکید شما را در قصاص قبل از ارتکاب عمل و بکار بردن عناوین فوق هیچگونه ارتباطی تاریخی و منطقی به مدیریت فعلی و عملکرد این سازمان ندارد . لذا برای صاحبان رسانه ای که مدعی اثر گذاری سازنده بر اجتماع و افکار عمومی می باشند آنرا به دور از اخلاق و تعهدات رسانه ای و با عرض تاسف تلاش شتاب زده برای نان و نام و کسب وجهه اجتماعی زودگذر می داند . علی ایحال درخصوص مابقی سطور که از روی غفلت و ناآشنایی به فرآیند و دستورالعملها و وظایف این سازمان و سیستم بودجه بندی و نحوه پرداخت خرید تضمینی محصولات کشاورزی نگاشته شده برای دفاع از کارکنان ، کارشناسان و خادمان زحمتکش صنعت چای بیان میگردد .
۲- سازمان چای کشور از سال ۸۹ بعنوان یک دستگاه صدرصد دولتی با یک ساختار حاکمیتی احیاء گردیده و بودجه آن برای خرید تضمینی برگ سبز چای از طریق معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور تامین میگردد . لذا به محض تامین و تخصیص اعتبار از سوی بانک عامل از طریق سیستم بانکی به حساب چایکار واریز میگردد . لذا تاخیر در پرداخت بدلیل عدم اعطای اعتبار بوده نه قوت و ضعف مدیریت استان و لذا واقعیت موضوع با مطالب مندرج در سطور ۲۷  به بعد ذهنی و ناشی از بی اطلاعی و فقدان اشراف نگارنده به موضوع مطالبات چایکاران می باشد  .
۳- درخصوص قیمت پیشنهادی خرید برگ سبز چای این سازمان هر ساله نرخ قیمت را براساس افزایش نــرخ تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی و میزان هزینه های تولید شامل (دستمزد کارگر ، کود ، حمل و نقل و . . .) بعنوان پیشنهاد به وزارت متبوع جهت انعکاس به شورای اقتصاد ارسال می نماید و این یکی از وظایف مهم سازمان می باشد و در آنالیز و میزان بهاء برگ سبز همواره با دست اندرکاران صنعت  چای اعم از مسئولان استانی ، سندیکا و اتحادیه نیز رایزنی بعمل می آید . لذا آسمان و ریسمان کردن بافته های ذهنی نویسنده  مقاله حکایت از جو زدگی اخیر و ناشی از سفارشات محیط پیرامونی و نان به نرخ روز خوردن است .
 ۴- در سطور ۳۹  خوشبختانه رعایت انصاف را صرفاً در عنوان بخشی از چالشها و مشکلات که این سازمان به نماینده محترم ولی فقیه استان ، استاندار و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی منعکس نموده آنرا مجدداً تایپ نموده و این حرکت مهم و شفاف را به فشــار و عزم عوامل بیرونی منصوب نموده است در صورتی که مستندات آن هم در برنامه ها و هم در تدوین سند راهبردی مشهود است و این واقعیات جزء رسالت سازمان می باشد و هیچگونه نیازی برای فشار بیرونی که نشأت گرفته از ضعف برداشت و وابستگی خصلتی افراد سرچشمه می گیرد قابل تبیین نمی باشد ، زیرا عدم خرید چای خشک توسط دولت از ابتدای احیای سازمان چای کشور اقدام شده و صرفه جویی در موال بیت المال به میزان هر سال ۷۰ میلیارد تومان و رونق تجارت چای داخلی از طریق ورود بخش خصوصی و اجرای بخشی از اصل «۴۴» قانون اساسی توسط دستگاههای نظارتی و تامین کننده بودجه کشور بیان گردید . نه اینکه خودمان در ارزیابی عملکرد به خودمان نمره بیست اعطاء نماییم . لذا خرید چای به قیمت ۱۰۰ تومان از طرف سازمان چای کشور کذب محض و انتصاب افتراء به دستگاه حاکمیتی بشمار میرود .
۵- خوشبختانه تاکنون این سازمان درخصوص بسته حمایتی از صنعت چای و تدوین سند راهبردی کاشت – داشت – برداشت – فرآوری و تجارت برنامه های منظم و مدون تهیه نموده است و برای اطلاع مسئولین ذیربط و صاحبان خرد ارسال گردیده و بخشی از آنها خوشبختانه پس از تصویب هیات محترم دولتی و کارگروه چای و برنج در حال اجرا می باشد  .
۶- در بخش و پاراگراف مربوط به قیمت برگ سبز متاسفانه نگارنده صرفاً به تولید و فرآوری چای خشک عنایت داشته است در صورتی که رسالت و وظیفه این سازمان حمایت از تولید کننده مواد اولیه (کشاورز) ، کارخانجات چایسازی ، تجار و بازرگانان می باشد و در سند راهبردی نیز به منافع تمامی متولیان صنعت چای توجه شده است و برای تحقق آن سازوکار لازم را برای حفظ و احیای باغات چای ، ایجاد تنوع در تولید ، اقتصادی کردن تولید چای ، ایجاد انگیزه در کشاورزان ، بهبود بسته بندی و اصلاح ساختار کارخانجات و رونق تجارت داخلی  و ورود چای تولید داخل در سبد خانوار پیش بینی و درصدد اجرای آن است .
۷- در پایان با امعان به مراتب فوق از همه صاحبان خرد و اندیشه و دلسوزان صنعت چــای انتظار می رود بجای نوشتن سرگذشت و تاریخ رنج آور صنعت چای حداقل به نوشتن و بیان یک مرحم و راه حل برای حل مشکل این تولید استراتژیک استان اقدام نموده و صرفاً به نوشتن انشاء و ادعای دیکته بدون خطا را که صرفاً مصرف رسانه ای دارد پرهیز فرمایند . انشاء الله که نیت و قدم و قلم ما برای اصلاح امور باشد .
روابط عمومی سازمان چای کشور

اخبار مرتبط

نظرات

 • ازپاسخ وعکس العمل مناسب لااقل یک روابط عمومی دراستان به این قبیل جوسازی ها وتخریب ها وشانتا‍ژها متشکریم.ولی خدائی باید فاتحه چای وچایکاری را درگیلان خواند،چون اکثرکشاورزانی که من می شناسم درصددتغییر کاربری باغ خویش وفروش آنها ویا تبدیل به استخرماهی وشالیزار هستند.سامانه وسیستم موجود ناکارآمد است وبرنامه خوبی برای اصلاح آن دیده نمی شود.

 • ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت گیلانیان
  لازم بذکر است که فاتحه چای خوانده شده(روحش شاد یادش گرامی)
  ۶۰ تا ۷۰ نیرو برای سازمان محترم مونده که ۲۰ نفرشون دارای تحصیلات هستند , بقیه هم تا دو سه سال دیگه بازنشست میشن
  نیروهای نظام مهندسی هم که موش آزمایشگاهی هستند(از ۲۰۰ نیرویی که با سازمان محترم تعاون روستایی همکاری مینمودند بنا به سلایق شخصی آقایان فقط ۶۰ نفر باقی مانده اند و بقیه اخراج شده اند که بجای ایشان ۳۰۰ نیروی غیر مرتبط با چای که شامل:پسر,برادرزاده,پسرعمو,پسرخاله و….آقایان هستند به طور ۵ ماهه و ۱۰ تا۲۰ نفر هم که خیلی پارتی دار بوده اند جذب شده اند)
  بانظام مهندسی ها ۵ ماهه قرارداد میبندند اون هم مثل نیروهای خدماتی ,از صبح تا شب برن کارخونه با حداقل حقوق قانون کار(دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس)صبح از لاهیجان باید برن گوشت پزان املش, شب برگردند لاهیجان,روزی ۱۵۰۰۰ تومان کرایه ماشین بدهند بدون غذا, روزی ۱۴۰۰۰ تومان بگیرند
  این هم سرنوشت چای (طلای سبز)

 • متاسفانه سازمان چای و اقای محرر با همه منتقدیثن اینگونه رفتار می کنند . خواندن نامه ندیمی را در این خصوص و واکاوی مطالب مطروحه را به شما پیشنهاد می کنم ضمنا با ایشان هم به همین روش پاسخ داده اند و سعی در تخریب نماینده هردم داشته اند

 • مدیریت ضعیف همین است. روابط عمومی سازمان چرا به وزارت بازرگانی که اعلام کرد ارز برای واردات چای از الویت ۲۰باید به الویت ۸ بیاید اینگونه جواب نداد .بلکه اصلا جواب نداد.مگر میشود ۲۵هزار تن چای خشک تولید کرد و حواله چای خارجی هم در دست سازمان باشه و مصرف ما ۱۱۰هزارتن باشه باز هم مشکل فروش چای خشک داشت.

 • راست میگن اینقده در سازمان چای با برنامه هست که مافیای چای که در کشور وجو داشت الان توسط خود … و چند تا از اطرافیانش اداره میشه .قبول نمی کنین برین حساب بانکی وگردش مالی … و چند تا همکارای نزدیکش رو بررسی کنید بازم قبول نمی کنین از آقای … بپرسین از شرکت کاغذی که تشکیل دادین و چای رو از کارخون دارها خریدین و دارین صادر می کنین روسیه چه خبر!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی