گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
آگوست 9, 2012 کد خبر : 11387 خبر ها

در پي انتشار دو نامه دو نماينده رشت در گیلانیان :

پاسخ شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان به نامه دو نماینده رشت

پاسخ شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان به نامه دو نماینده رشت

گیلانیان : در تاریخ های ۲۴ و ۲۶ تیر ۹۱ به ترتیب نامه های آقایان کوچکی نژاد و جعفرزاده دو نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، با عناوین : ” افتتاح خطوط انتقال فاضلاب شهر رشت نمایشی است ” و ” افتتاح تصفیه خانه فاضلاب رشت هیچ استدلال فنی ندارد ” در وبگاه تحلیلی خبری گیلانیان  منتشر شد . 

از سوی روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان جهت تنویر افکار عمومی پاسخی به نامه های مذکور ارسال شد که ضمن تشکر از روابط عمومی آن شرکت به جهت توجه به اخبار و مسایل متعلقه و پاسخگوئی به موقع عینا در پی می آید .

 امید است طبق وعده روابط عمومی امکان بازدید از پروژه های مورد نظر و گفتگوی ویژه “ گیلانیان ” با مدیریت شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در مورد فعالیت های عمرانی از جمله جمع آوری فاضلاب شهری و کند وکاری های مرتبط با آن فراهم گردد.

مسئول محترم سایت گیلانیان

عطف به مطالب مطروحه با عنوان ” افتتاح خطوط انتقال فاضلاب شهر رشت نمایشی است ” (تاریخ ۲۴ تیر ۹۱ ) و مطلبی با عنوان ” افتتاح تصفیه خانه فاضلاب رشت هیچ استدلال فنی ندارد ” (تاریخ ۲۶ تیر ۹۱ ) در آن وب سایت محترم درج گردید ، خواهشمند است دستور فرمایید با عنایت به اهمیت موضوع نسبت به درج جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی در http://guilanian.ir اقدام لازم معمول گردد .

باستحضار نمایندگان محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی می رساند افتتاح و بهره برداری از مدول اول تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر رشت بیانگر عزم و اراده و مجموعه کارشناسان و متخصصان متعهد صنعت آب و فاضلاب استان گیلان در اجراء و بهره برداری از پروژه های بزرگ در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری ( سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی )  است ، بوده و حرکتی بزرگ در راستای به ثمر رسیدن سال ها تلاش جمعی همکاران صنعت آبفای گیلان ، حفظ بیت المال و تحقق یکی از آرزوهای دیرینه مردم عزیز و شریف شهر رشت می باشد . افتخار خدمتی دیگر ازمجموعه توانمند آبفای گیلان که با ترکیب نیرو های بومی و حس مسئولیت پذیری نسبت به وظایف سازمانی و شهروندان عزیز گیلانی و مدیریت هدفمند به این امر مهم نائل آمدند .

با کمال خضوع اذعان می داریم که این شروع یک راه و حرکتی بزرگ است . هم اکنون نقطه اطمینان بخش و هدف نهایی طرح بزرگ فاضلاب کلانشهر رشت یعنی تصفیه فاضلاب با ظرفیت نهائی طرح شده محقق شده و تمامی تلاش ها باید در جهت تکمیل و بهره برداری فاز به فاز از شبکه های فاضلاب و نصب انشعابات فاضلاب باشد .

این شرکت در راستای راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب و عملیاتی کردن فرآیند تصفیه فاضلاب ، در گام اول فاضلاب را از دو نقطه در دو سمت پل تاکسیرانی و قسمتی از خروج خیابان گلزاران واقع در بلوار شهید قلی پور  که به رودخانه زرجوب و انهار آبیاری سرریز می شوند ، به سمت تصفیه خانه فاضلاب هدایت نمود ( این موضوع در کلیپ پخش شده و تمامی بروشور های توزیع شده در مراسم افتتاحیه بوضوح بیان شده است ) با این عمل روزانه از ورود بیش از ۱۷۰۰۰ متر مکعب فاضلاب به معابر ذکر شده خودداری و نتایح اولیه ناشی از فرآیند تصفیه فاضلاب بیانگر کاهش بار آلودگی ( ۵۵%  BOD و ۵۳% COD  ) و هدایت پساب به رودخانه گوهر رود می باشد .

لذا ضمن ارج نهادن به دغدغه های جنابعالی ، رجاء واثق داریم آن مقام محترم در تحقق نهایی طرح بزرگ فاضلاب کلانشهر رشت که علاوه بر ارتقایسطح بهداشت عمومی و سلامت شهروندان ، اثرات زیست محیطی قابل توجهی نیز در برخواهد داشت ، یاریگر خدمتگزاران شهروندان عزیز شهر رشت در صنعت آب و فاضلاب گیلان خواهید بود . خدمتگزارانی که به واسطه حس مسئولیت پذیری و تلاش شبانه روزی در راستای تحقق بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شایسته تقدیر و قدردانی هستند. در خاتمه از ان برادر بزرگوار صمیمانه استدعا دارد در فرصتی مناسب از پروژه های به بهره برداری رسیده طرح فاضلاب رشت بازدید و از نزدیک شاهد این تلاش جهادگونه باشد .

                                                                                                      مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام و خسته نباشید خدمت گیلانیان عزیز . ببخشید الان این مثلا چی بود که آب و فاضلاب تحویل نماینده ها و مردم داده؟!!جناب آقای مهندس جعفرزاده و دکتر تامینی نمایندگان محترم رشت در نامه شون بصورت دقیق و موشکافانه و در بندهای متعدد و مستندی به این افتتاح نمایشی و ناقص اعتراض کرده بودند.این جوابیه یعنی چی را می خواهد بگوید ؟!!! فکر کنم دستپاچگی مدیر غیر بومی و پروازی این اداره کل (که جایگزین مدیر بومی و موفق پیشین این سازمان گردید و با آمدنش کلیه پروژه های حیاتی این اداره کل را با رکود کامل مواجه نموده)باعث صدور این جوابیه عذر بدتر از گناه شده است ……..

  • با سلام بنده کاملا مطلع هستم واقعا جوابیه … وخنده داری بود آقای جعفرزاده هفت سوال از وزیر پرسیدند این آقا باید جواب آن هفت سوال را بدهد نه اینکه خودش از خودش متشکر وممنون باشد واقعا تاسف بار است
    فقط بگویید کی میروند این مدیران غیر بومی ؟

  • جوابیه شونم نمایشی بود! اوخه فقط دو تا کانال که اونم فاضلاب و آب بارندگی چند تا محله رو جمع می کنه که مشکل آلوده ترین رودخونه های جهان رو حل نمی کنه. پس این شبکه فاضلاب که این همه ملت رو عذاب دادین واسش با کندن خیابونا به کجا رسید.

  • واقعاجای تاسف داره،خوندن این جوابیه فقط وقت تلف کردنه…انشالامسولین غیربومی به زودی ازاستان برن،این رودخونه های کثیف وبوگندودرشأن مردم رشت نیست بخدا،وقتی مسافرامیان واقعاخجالت میکشیم

  • امید وارم عاقبت رود خانه های رشت مانند دریاچه ارومیه نشود ! چی شد ؟ مرد!!!!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی