گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 6, 2013 کد خبر : 22884 خبر ها

پاسداشت میراث نهضت جنگل از اولویت های ستاد کنگره میرزا کوچک است

پاسداشت میراث نهضت جنگل از اولویت های ستاد کنگره میرزا کوچک است

گیلانیان : رییس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان گفت: شناسایی ، حفظ و پاسداشت میراث نهضت جنگل از اولویت های ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی است .

حجت الاسلام ˈمحمد جمالیˈ افزود: میرزا کوچک جنگلی؛ هویت بخش نهضت جنگل ، بزرگ مردی از زمان خویش فراتر بود که در آن عصر به درستی شناخته نشد.

وی اظهار کرد: در راستای حفظ و پاسداشت میراث نهضت جنگل و شهدای طلبه روحانی ، ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی در سال ۸۹ در گیلان تاسیس شد.

حجت الاسلام جمالی اعضای این ستاد را شامل نماینده ولی فقیه در گیلان به عنوان رییس سیاستگذاری این ستاد، استاندار ، مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس به عنوان دبیر و سازمان بسیج طلاب و روحانیون عنوان کرد.

وی شناسایی ، حفظ و ماندگاری آثار شهدای طلبه و روحانی استان گیلان ، تدوین و چاپ کتاب جامع شهدای طلبه و روحانی و میرزا کوچک جنگلی ، برگزاری دو سالانه کنگره میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی ، نامگذاری ۱۱ آذر به عنوان سالروز شهادت روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی به عنوان روز ˈبسیج طلاب و روحانیونˈ را از مهمترین برنامه های ستاد کنگره میرزا کوچک و شهدای طلبه و روحانی گیلان عنوان کرد.

حجت الاسلام جمالی تصریح کرد: تبیین نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدای طلبه و روحانی و ایثارگران ، تدوین و تولید فیلم مستند شهدای شاخص روحانی ، فراخوانی جشنواره فرهنگی ، مقاله ویسی، وبلاگ نویسی و راه اندازی سایت ویژه شهدای طلبه و روحانی از دیگر عمده فعالیت های ستاد کنگره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و شهدای طلبه و روحانی است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت این سازمان در گیلان اضافه کرد: این سازمان با افتتاح سه حوزه مقاومت ، ۳۰ پایگاه در سراسر حوزه های علمیه ، دفاتر ائمه جمعه و پایگاه نخبگان و اساتید سه هزار نفر از طلاب و روحانیون که ۸۰۰ نفر از آنها را خواهران طلبه تشکیل می دهند، سازماندهی شده است.

رییس سازمان طلاب و روحانیون گیلان به ماموریت های گسترده این سازمان در بخش های مختلف اشاره و بیان کرد: همچنین فعالیت های علمی ، پژوهشی، تربیتی، آموزشی، روشنگری و بصیرت افزایی ، راه اندازی حلقه های صالحین، آموزش تربیتی چهره به چهره توسط روحانیون و طلاب در مساجد محلات، مدارس و دانشگاه ها از دیگر فعالیت های این سازمان در عرصه های مختلف است.

یادواره روحانی شهید میرزاکوچک خان و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی استان گیلان دوشنبه گذشته با حضور حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت برگزار شد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی