گیلانیان
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 19 December , 2018
تیر ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 61011 خبر ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان :

پذیرایی روزانه حداقل ۱۸ هزار زائر اربعین حسینی برعهده گیلان است

پذیرایی روزانه حداقل ۱۸ هزار زائر اربعین حسینی برعهده گیلان است

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: پذیرایی روزانه حداقل ۱۸ هزار زائر اربعین حسینی بر عهده استان گیلان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ محمد احمدی پور عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین حسینی گیلان در رشت با اعلام این مطلب افزود: بر اساس تکلیف ستاد مرکزی اربعین حسینی امسال اسکان ، تغذیه و پذیرایی روزانه از ۱۸ هزار زائر اربعین حسینی برعهده استان گیلان است.

معاون استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت ساماندهی کمیته های ستاد اربعین در استان تصریح کرد: باید ستادهای شهرستانی نیز به ریاست فرمانداران تشکیل و برنامه ریزی ها و هماهنگی ها برای این امر انجام شود

وی خواستار استقرار موکب ها با مشارکت شهرستان ها شد و افزود: باید با مشارکت مردمی، هیئت های مذهبی و سازمان های مردم نهاد موکب ها را تجهیز کنیم.

محمد احمدی پور ضمن قدردانی از دست اندرکاران مراسم اربعین سال گذشته، گیلان را از استان های خوب در این بخش عنوان و بیان کرد: سال گذشته ورودی زائران کشورهای حاشیه خزر به استان برای اعزام به عتبات عالیات به حدود هفت هزار نفر رسیده بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به استقرار دفتر نمایندگی صدور روادید عراق برای زائران در رشت در سال گذشته گفت : برای حدود ۱۹ هزار زائر اربعین در گیلان ، روادید صادر شد که پنج هزار روادید مربوط به زائران استان قزوین بود.

وی یادآور شد: بدلیل سفرهای پرحجم از استان به خارج از کشور در آن زمان، نیاز است که پیش بینی ها و مقدمات از هم اکنون صورت گیرد.

محمد احمدی پور خاطرنشان کرد: حضور پرشکوه در اربعین حسینی و امنیت عمومی که ستاد اربعین ایجاد کرده بود، موجب افزایش امنیت ملی ما و عراق شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*