گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
سپتامبر 16, 2011 کد خبر : 3056 خبر ها

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز صومعه‌سرا خبر داد:

پذیرش ۳۰۰ دانشجوی جدید در پیام نور صومعه ‌سرا

پذیرش ۳۰۰ دانشجوی جدید در پیام نور صومعه ‌سرا

گیلانیان : حمید منصوری رئیس دانشگاه پیام نور مرکز صومعه ‌سرا با اشاره به ضرورت وجود مراکز دانشگاهی در کشور اظهار داشت: وجود دانشگاه‌ها در هر منطقه‌ای موجب پیشرفت در ابعاد مختلفی از زندگی مردم می‌شود.
 وی دانشگاه پیام نور مرکز صومعه‌سرا را یکی از این مراکز علمی در راستای رشد، بالندگی و موفقیت جوانان این شهرستان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده که همگی دارای پرونده فعال دانشجویی هستند.
 رئیس دانشگاه پیام نور مرکز صومعه‌سرا با اشاره به آغاز به فعالیت این دانشگاه افزود: دانشگاه پیام نور صومعه‌سرا از سال ۷۳ با پذیرش ۴۲ دانشجو در رشته ریاضی کاربردی آغاز به فعالیت کرد.
 وی با بیان اینکه در حال حاضر هفت عضو هیئت علمی نیز در این مرکز به تدریس و آموزش در بخش علمی-تحقیقاتی مشغول هستند، تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه پیام نورصومعه سرا به هشت رشته آموزش عالی در راستای توسعه حوزه علمی دانشجویان ارتقا یافته است.
 منصوری رشته‌های ریاضی کاربردی، آمار، حسابداری، تربیت بدنی و علوم ورزشی، اطلاع رسانی (کتابداری ) و الهیات و معارف اسلامی با ۳ گرایش فقه و مبانی، فلسفه و کلام، علوم حدیث و قرآن، زبان و ادبیات فارسی و مدیریت بازرگانی را از جمله این رشته‌های افزایشی در سال‌های اخیر برشمرد.
 به گفته وی، طبق شرایط موجود و از لحاظ فضا و موقعیت مکانی این مرکز آمادگی احداث آزمایشگاه برای دانشجویان رشته‌های تحصیلی مرتبط را دارد که احداث آن با موافقت مسئولان دانشگاهی استان محقق می‌شود.
 رئیس دانشگاه پیام ‌نور صومعه‌سرا از راه‌اندازی رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد در این مرکز دانشگاهی تا پایان امسال خبر داد و اذعان داشت: دانشگاه پیام نور مرکز صومعه‌سرا جزو معدود مراکز کشور برای راه‌اندازی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد است.
 وی با اشاره به راه‌اندازی رشته‌های فنی و مهندسی در این مرکز دانشگاهی اظهار داشت: تربیت نیروهای انسانی با ایجاد و ارتقای رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه‌های جامعه گام موثری در رسیدن به اهداف کلان آموزش عالی در کشور است.
 منصوری درباره گسترش فضاهای دانشگاهی، خاطرنشان کرد: گسترش بی‌رویه دانشگاه که در هر بخش و محله‌ای ایجاد می‌شود چندان به صلاح اجتماع نیست.
 وی ادامه داد: این چنین مراکز دانشگاهی به دلایل مختلف قادر به انتقال اهداف عالی تعلیم و تربیت خود به درستی نبوده و اگر امکانات و تجهیزات در مکان‌هایی محدود جمع شود به جای توسعه کمی به توسعه کیفی منتهی می‌شوند.
 این مسئول با اشاره به جذب و پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور صومعه‌سرا در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: امسال ۳۰۰ دانشجو جدیدالورود در شش رشته تحصیلی در این مرکز دانشگاهی پذیرش شده‌اند.
 وی افزود: این تعداد دانشجوی جدید پس از ثبت نام همراه با دیگر دانشجویان از ترم پاییز امسال مشغول به تحصیل می‌شوند.
 منصوری با بیان اینکه در حال حاضر درصد ورودی دانشجویان دختر نسبت به دانشجویان پسر در مراکز دانشگاهی کشور بسیار بیشتر است، خاطر نشان کرد: ۷۲ درصد از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور صومعه‌سرا در سال جاری را دختران تشکیل می‌دهند.
 وی همچنین از فارغ التحصیلی ۲۵۰ دانشجوی این دانشگاه همزمان با آغاز ترم پاییز امسال در این شهرستان خبر داد.
 رئیس دانشگاه پیام نور مرکز صومعه‌سرا به افزایش مراکز دانشگاهی با نام‌های مختلف و کاهش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های پیام نور کشور اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد که مجموعه نظام آموزش عالی به ویژه دانشگاه پیام نور در سال‌های آینده با بحران کمبود شدید دانشجو مواجه شود.
 وی، کاهش شدید رشد جمعیت و افزایش بی‌رویه موسسه‌های آموزش عالی را از دلیل اصلی این بحران ذکر کرد./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی