گیلانیان
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 2 June , 2020
نوامبر 5, 2015 کد خبر : 42659 اقتصاد و کشاورزی خبر ها

معاون مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری گیلان خبر داد

پرداخت تسهیلات بدون سود و کارمزد به روستاییان گیلان

پرداخت تسهیلات بدون سود و کارمزد به روستاییان گیلان

گیلانیان : معاون مدیر کل روستایی و شوراهای استانداری گیلان از پرداخت تسهیلات ریالی بدون سود و کارمزد به طرح‌های تولیدی روستاییان این استان خبر داد.

یاور پیرعلایی ظهر امروز در جمع دهیاران این شهرستان اظهار کرد: هدف دولت در حوزه اشتغالزایی روستاها در راستای عملی کردن طرح اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان عزیز به شهرها و ایجاد اشتغال پایدار است.

وی با بیان اینکه دولت دستورالعمل ایجاد طرح‌های مشارکتی و غیرمشارکتی برای روستاها را ابلاغ کرده است، افزود: در این دستورالعمل بر اشتغالزایی روستاییان و درآمد پایدار ایجادکنندگان طرح‌های تولیدی تأکید شده است.

معاون مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری گیلان با قدردانی از فرماندار و معاون عمرانی و برنامه‌ریزی آستارا در حمایت از ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان، تصریح کرد: اکنون آستارا رتبه نخست در ارسال پروژه‌های روستایی به استانداری گیلان را به خود اختصاص داده که نتیجه آن نیز باید در خور مردم شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه دهیاران باید دستورالعمل طرح اشتغالزایی در روستاها را با دقت مطالعه و اجرایی کنند، گفت: یکی از موارد اصلی این دستورالعمل انجام تمام فعالیت‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، گردشگری و بازرگانی طبق نیازهای روستایی است که باید قابلیت توجیه اقتصادی را داشته باشد.

پیرعلایی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح‌های مشارکتی و غیرمشارکتی به روستاییان تسهیلات بدون سود بانکی و به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، افزود: کمیته اجرایی طرح مشارکتی پرونده‌ها در کمیته کارگروه شهرستان تصویب می‌شود که تاکنون پنج فقره پرونده از این شهرستان برای کارگروه استان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان طرح مذکور با تشکیل شرکت تعاونی باید سرپرست خانوار باشند، خاطرنشان کرد: طرحی که قابلیت اجرایی در روستاها را داشته باشد باید قبل از ارائه در کارگروه، مجوز و استعلام دستگاه‌های مربوطه را اخذ کند.

معاون مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری گیلان یادآور شد: دولت آماده پرداخت تسهیلات ریالی بدون سود بانکی به روستاییان دارای طرح تولیدی است و در اعطای تسهیلات طرح مشارکتی در شهرستان‌های مرزی واحدهای مشارکتی سهم آورده روستاییان باید بین ۲۵، ۱۵ و ۱۰ درصد باشد.

وی با اشاره به نحوه اخذ وثیقه بانکی تسهیلات مذکور متذکر شد: ضمانت بازپرداخت این تسهیلات، کارت یارانه سهامداران و موافقت کتبی امور دارایی و ملکی است که پروژه در آن اجرا می‌شود و یا تجهیزات خریداری شده به عنوان وثیقه استفاده می‌شود و نیازی به سفته و دیگر موارد نیست.

پیرعلایی دوره مشارکت مذکور را یک ساله خواند و گفت: دوره تنفس پس از اتمام مشارکت به مدت دو سال محاسبه می‌شود و پس از دو سال قسط‌بندی برای تسهیلات تعیین شده و دوره بازپرداخت‌ها نیز برای ۵ سال قابل تمدید است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

رئیس سازمان برنامه و بودجه :

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود