گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
ژوئن 22, 2014 کد خبر : 27930 خبر ها

استاندار گیلان خبرداد

پرداخت تسهیلات دولتی تا سقف ۸۰ درصد هزینه خرید تجهیزات کشاورزی

پرداخت تسهیلات دولتی تا سقف ۸۰ درصد هزینه خرید تجهیزات کشاورزی

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تا ۸۵ درصد هزینه‌های آبیاری تحت فشار را به صورت بلا عوض متقبل می‌شود، گفت: دولت در تامین ماشین آلات کشاورزی تا سقف ۸۰ درصد هزینه خرید، تسهیلات پرداخت می‌‌کند.

محمدعلی نجفی در جمع مردم و مسئولان این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله دلخراش سال ۶۹ پیر کوه دیلمان، با اشاره اقدامات صورت گرفته پس از وقوع زلزله، اظهار کرد: باید با تمام توان و با همکاری و همیاری مردم برا حل هر چه سریعتر مشکلات تلاش کنیم.

وی با اشاره به اهمیت کارخانه سیمان دیلمان و سرمایه‌گذاری خوب انجام شده در آن، افزود: به دلیل مهیا نبودن مسیر حمل و نقل برای این کارخانه شاهد مشکلاتی برای مردم این منطقه هستیم و انتظار داریم این کارخانه از ره آورد امکاناتی که از تولید به دست می‌آورد برای این منطقه صرف کند.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات ارزشمند صورت گرفته توسط دولت در زمینه بهداشت و درمان و بیمه سلامت گفت: این اقدام دولت از جمله اقدامات بی‌نظیری به شمار می‌رود که سبب رضایتمندی مردم شده است.

نجفی با اشاره به عقب ماندگی استان در بخش راه و آبرسانی روستایی، تصریح کرد: در بخش راه روستایی ۱۱ درصد و در بخش آب روستایی ۱۴ درصد از شاخص‌های کشوری عقب هستیم و باید با تمام توان برای جبران عقب ماندگی‌ها تلاش کنیم.

وی حل مشکل اشتغال و ارتقا سطح معیشتی مردم را از جمله اولویت‌های دولت دانست و خاطرنشان کرد: استان از ظرفیت و توانمندی بالایی در بخش‌های مختلف برخوردار است که باید با بهره‌گیری از این فرصت‌ها برای رشد و پیشرفت استان تلاش کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تا ۸۵ درصد هزینه‌های آبیاری تحت فشار را به صورت بلا عوض متقبل می‌شود، افزود: دولت در تامین ماشین آلات کشاورزی تا سقف ۸۰ درصد هزینه خرید، تسهیلات پرداخت می‌کند.

نجفی با اشاره به درخواست‌های مردم برای آبیاری کشاورزی گفت: تلاش می‌کنیم عملیات اجرایی سد دیلمان امسال پس از سال‌ها انتظار انجام شود.

وی ایجاد اشتغال را از جمله اولویت‌های مهم استان عنوان کرد و افزود: تحمل نمی‌کنیم که فارغ التحصیلان این استان به دلیل نداشتن شغل مناسب به استان‌های دیگر مهاجرت کنند. در دیدار استاندار گیلان با مردم سیاهکل مردم به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی