گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
می 24, 2014 کد خبر : 27285 خبر ها

پرداخت تسهیلات کم‌بهره به احداث‌کنندگان هتل‌ها

پرداخت تسهیلات کم‌بهره به احداث‌کنندگان هتل‌ها

گیلانیان : رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از پرداخت تسهیلات ریالی و ارزی با بهره ۱۶ و ۶ درصد به احداث‌کنندگان هتل به ویژه هتل‌های چهار و پنج ستاره در کشور خبر داد.

مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت موزه میراث روستایی اظهار کرد: موزه میراث روستایی گیلان نتیجه تلاش ۱۰ ساله فرهنگ‌دوستان و حافظان میراث فرهنگی است.

*هزینه ۸۰ میلیارد ریالی موزه میراث روستایی گیلان

وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۸۰ میلیارد ریال برای موزه میراث روستایی هزینه شده است، افزود: این موزه برای بالغ بر ۱۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

معاون رئیس جمهور موزه میراث روستایی را نقطه متمرکز فرهنگ تاریخی روستایی ایران دانست و گفت: این موزه در اختیار پژوهشگران، اندیشمندان و علاقه‌مندان گردشگری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در عرصه میراث روستایی نشانه‌ها و آثار زیادی از دوران گذشته داریم، خاطرنشان کرد: بخشی در همان مکان‌هایی که وجود دارد برای استفاده گردشگران ساماندهی می‌کنیم و بخشی دیگر مانند موزه میراث روستایی در یک نقطه متمرکز می‌شود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید دولت امید و تدبیر در زمینه گسترش تعاملات با کشورهای مختلف دنیا و سیاست تشنج‌زدایی با تحریم کنندگان بزرگ و غربی و در بحث هسته‌ای در چارچوب مشخصی و حفظ منافع ملی رسیدیم ورود گردشگران خارجی به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

*بازدید روزانه ۵۰۰ گردشگر اروپایی از اماکن تاریخی ایران

وی با بیان اینکه روزانه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر گردشگران اروپایی از مکان‌ها و میراث بزرگ ایران به ویژه تخت جمشید بازدید می‌کنند، گفت: هتل‌های چهار و پنج ستاره در اصفهان و شیراز، یزد، کرمان، کاشان و تهران تا پایان آبان و آذر ماه سال جاری پر است و توسط تورها رزرو شدند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: تورهای اروپایی که برای ورود به ایران ثبت‌نام می‌کردند ظرفیت سال ۲۰۱۴ آنها پر شده و اکنون برای سال ۲۰۱۵ ثبت‌نام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی در بحث زیرساخت‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: کمبود هتل، محدود بودن امکانات حمل و نقل هوایی و زمینی و محدودیت‌های اماکن پذیرایی داخلی وجود دارد.

*پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی به احداث کنندگان هتل در کشور

سلطانی‌فر متذکر شد: با استفاده از تسهیلات صندوق ملی بنا داریم به احداث کنندگان هتل به ویژه هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره که مورد استفاده گردشگران خارجی قرار می‌گیرد تسهیلات ارزان‌قیمت با بهره ۱۶ درصد پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: اگر تسهیلات ریالی بگیرند بهره‌ آن ۱۶ درصد و سود تسهیلات ارزی ۶ درصد است و امیدواریم با این سیاست بتوانیم نیاز کشور به هتل‌های چهار و پنج ستاره را برطرف کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گیلان را به دلیل جاذبه‌های گردشگری یکی از قطب‌های مهم مرتبط با شرح وظایف سازمان میراث فرهنگی دانست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی